Ми добре пам’ятаємо, як починався 2023 рік – з масштабної ракетної атаки з дня 31 грудня і всю у новорічну ніч. Ми не забудемо ніколи жодну сльозу, жоден зойк, стиснутий в грудях крик  українських жінок. І ми котрий рік переконуємося, яка це потужна сила – наше жіноцтво.  

Ми мали честь розповісти про майже 60 українок нашого часу – про тих, хто створює, ризикує, ініціює, пропонує, діє в цих важких умовах війни. Ми з невимовною шаною розповіли про 26 українських захисниць і з щирим захопленням – про 26 видатних українок минулого.

Ми щиро підтримували кожну жіночу справу, ініціювали  інтерв’ю, давали можливість заявити про себе і захисницям, і волонтеркам, і благодійницям, і підприємницям, освітянкам й держслужбовицям. Лідерка ГО «Жінки зі сталі», дружина азовця Наталка Зарицька, художниця Зинаїда Серебрякова, яку привласнював «запоребрик», перша жінка-капеланка Олександра Андріяшина, Юлія Ваганова – директорка Музею Ханенків, зірка німого кіно Віра Холодна, віце-міс «Бодіпозитив» Оксана Авраменко, яка вижила в окупації під Гостомелем, оперна діва позаминулого сторіччя Марія Садовська і Ярина Квасній, чию «Парову машину» ми наспівували весь рік – це лише короткий перелік наших героїнь. Повний – нижче, у нашому підсумковому огляді.


НАШІ ЗАХИСНИЦІ

26 історій про героїчних українок на передовій

Сьогодні у Збройних Силах України – понад 50 тисяч жінок військовослужбовиць, а разом з цивільними працівницями – усі 60 тисяч. 3 них майже 6 тисяч воюють на передовій. Героїні наших публікацій також. Неймовірних, сміливих, рішучих, відчайдушних і талановитих: адже кожна до повномасштабного вторгнення поняття не мала, що таке військова служба. Хтось працював у міськраді, хтось – у лікарні, хтось викладав історію, а хтось – вчився на кондитера. Але коли в Україну прийшла біда і ступила нога окупанта, ці жінки, всі як одна, без роздумів пішли захищати рідну землю, швидко освоїли незнайомі професії – стали кулеметницями, навідницями, розвідницями, парамедикинями, артилеристками. Часто – першими жінками на цих посадах.

Пишаємося ними, вдячні за те, що вони роблять і підтримуємо, розповідаючи про цих видатних українок. Країна має знати своїх героїнь! До речі, про більшість з них довідалися з АрміяInform.

Усі розповіді про захисниць читайте за посиланням.


СПЕЦПРОЄКТИ ПРО І ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ЖІНОК

6 тематичних добірок – і редакційних, і партнерських

Упродовж 2023 року ми втілили чотири великі спецпроєкти про діяльність українок та корисні для них ресурси.

Разом з партнерами “Українки” розповіли про важливі для жінок теми:

  • про страхування спільно з компанією ARX – життя, здоров’я, виїздів закордон, автострахування і навіть страхування від ризиків війни;
  • про нашу шкіру разом з мережею клінік CALM – від найпоширеніших та небезпечних захворювань до їх профілактики.

ЖІНКИ НЕЗЛАМНОЇ КРАЇНИ

57 історій та інтерв’ю зі звичайними жінками, які роблять НАДзвичайні речі

Одна з героїнь нашого медіа – фотохудожниця й військова Ірина Зайченко на псевдо іSky

Наші героїні розчулюють, надихають, мотивують, змушують замислитися, не дають опускати руки й навіть підіймають настрій 🙂 Кожна! Прочитайте і переконайтеся:

ЕКСКЛЮЗИВНІ ІНТЕРВЮ:

ЖІНКИ, ЯКІ НАДИХАЮТЬ:

ЖІНКИ МИСТЕЦТВА:

ЖІНОЧІ ІНІЦІАТИВИ


ВИДАТНІ УКРАЇНКИ МИНУЛОГО

25 історій жінок, які викликають захват поза часом. Художниці, акторки, співачки, військові, письменниці, праведниці – кожна заслуговує не лише на статтю, а на екранізацію серіалу.

2023 рік – це ще один рік сили, гідності, свободи українських жінок. Зичимо кожній україночці, щоб 2024-й став ще й роком Перемоги.

Слава Україні. Слава нашим захисникам і захисницям. Честь нашим жінкам.