На церемонії KyivPride Awards 2023, яка відбулася днями у Києві, нагородами відзначили квір-блогера року, ЛГБТІК-організацію року, френдлі-бізнес, міжнародних союзників та ЛГБТІК-волонтера року. Також відзнаки отримали пʼятеро ЛГБТІК-військових.

ЛГБТІК-військова Антоніна Романова отримала почесну нагороду з рук Сабін Фрейзер Гюнеш, Представниці ООН Жінки в Україні. «Дякую за цю відзнаку, за те, що робите нас видимими. Це також важливо і для тих, хто сьогодні є в лавах ЗСУ і у кого поки що не вистачає внутрішнього ресурсу, або обставини не дозволяють стати видимими», – сказала Антоніна в своїй промові.

Також у Києві відбувся семінар «На шляху до інклюзивного та гендерно-відповідального розвитку, відновлення та вступу до ЄС», де йшлося про те, що відновлення в Україні має бути гендерно відповідальним, а жінки мають брати участь у прийнятті рішень щодо пріоритетів.

Захід зібрав понад 160 представників та представниць державних установ, регіональних та місцевих органів влади, експертів та громадських організацій

Семінар організували ООН Жінки спільно з Апаратом Урядової уповноваженої з питань гендерної політики України, службою Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та Українським Жіночим Фондом за фінансової підтримки урядів Норвегії та Швеції.

Як повідомили на фейсбук-сторінці ООН Жінки, Сабін Фрейзер зазначила: «Сьогодні ми маємо можливість переконатися, що планування відновлення та процеси вступу до ЄС сприятимуть гендерній рівності та розширенню прав і можливостей жінок. Уряд України працює над ключовими документами, на які прихильники гендерної рівності наразі можуть впливати. Україна вже взяла на себе багато міжнародних зобов’язань щодо гендерної рівності та має внутрішні закони, політики та практики, які сприятимуть гендерному мейнстримінгу. Саме на цьому ми хочемо зосередитися: як забезпечити інтеграцію потреб жінок і дівчат у процеси відновлення, як переконатися, що їхні голоси було почуто, коли йдеться про відновлення та вступ до ЄС».