Ді Капріо та Олена Смирнова

Олена Степанівна Смирнова — так у дівоцтві звали Гелен Інденбіркен, бабусю улюбленця глядачів, голлівудського й уже оскароносного актора Леонардо ді Капріо. Про її походження заговорили після того, як Лео розповів на популярному американському ток-шоу телеведучої Еллен Дедженерес на початку 2016 року про своє українське коріння: “В мене українське коріння, а саме — одеське. Ба більше, я майже наполовину одесит”.

Наш партнер — освітньо-культурний проєкт про історію та життя української діаспори Diaspora.ua поділився більш детальною інформацією й цікавими фактами про бабусю зірки. Переповідаємо!

Олена Смирнова не залишається поза увагою, за право називати її “своєю” змагаються росіяни, німці та євреї

Хай там як, але народилася вона дійсно на території України. Більшість джерел називають її малою батьківщиною Одесу, в деяких вказується Херсонщина.

На початку революційних подій 1917 року її родина емігрувала до Німеччини, де залишалася під час Другої світової війни. Там, у 1943 році у бомбосховищі під час авіанальоту народилася Імерлін — донька Олени і мати Лео.

Після війни, в 1955 році, родина іммігрувала до США та оселилася у Нью-Йорку

Маленький Ді Капро та Олена Смирнова
На фото: вгорі – маленький Лео з бабусею Оленою-Гелен; внизу – Лео в юності з бабусею, мамою та дідусем
Лео народився у 1974 році, і бабуся Гелен-Олена була постійно поруч з ним до 11 років

Вона допомагала доньці, яка розлучилася з чоловіком, коли Лео виповнився рік. Потім бабуся і дідусь майбутнього актора повернулися до Німеччини, але й надалі бачилися, навідуючи один одного практично до самої смерті Олени в 2008 році.

Життєлюбна бабуся Лео прожила 93 роки

Лео завжди говорив про бабусю з великою любов’ю і повагою, часто з’являвся перед камерами разом з нею. Актор захоплювався її силою волі і був упевнений у тому, що її характер загартували випробування, пережиті в молодості: “Для мене бабуся — втілення внутрішньої сили і цілісності. Вона пройшла через злидні, війну і еміграцію. Бабуся, дідусь, інші родичі з їхнього боку — люди з важкою долею, яка їх не зламала”.

У своїх інтерв’ю актор неодноразово підкреслював, що саме виховання бабусі багато в чому сформувало його як особистість

Про їхній тісний зв’язок свідчать не лише десятки спільних фото, де видно, з якою любов’ю Лео ставиться до бабусі.

Пані Олена часто супроводжувала знаменитого актора на прем’єрах його фільмів чи церемоніях нагородження

На фото: ді Капріо з бабусею та мамою
Олена Смирнова, Ірмелін Інденбіркен з Ді Капріо
Ймовірно, українське коріння поряд з цінностями, які сповідує Леонардо ді Капріо, підштовхнули його до активної підтримки України

На початку березня 2022 року низка медіа повідомили, що актор пожертвував рекордних $10 млн на гуманітарні потреби України — тоді це була найбільша одноразова пожертва. Одне з видань прямо вказало, що така щедра пожертва зумовлена тим, що бабуся Лео була з України.

Щоправда, згодом повідомлялося, що інформація про $10 млн не відповідає дійсності. Втім, відомо, що на початку 2023 року ді Капріо переказав кошти до благодійного фонду першої леді України Олени Зеленської на допомогу дітям, які постраждали від війни та від дій російських окупантів.

До речі, українська жінка виховала ще одну світову зірку – знаменитого боксера, читайте про неї тут: Камілла Еващук: українська мама Майка Тайсона.