спецпроєкт
Ч А С
Ж І Н О К
історії українок,
які започаткували і втілюють
важливі у війні
справи та ініціативи
Текст: Вікторія Шапаренко
БОГДАНА КУГЕНКО ТА СТВОРЮВАНА НЕЮ ВІЙСЬКОВА АМУНІЦІЯ
проєкт: «Балістика»,
розробка та виготовлення військової амуніції, зокрема, жіночої плитоноски
діяльність: виконувачка обов’язків директора компанії «Балістика»
За спеціальністю Богдана – технолог-конструктор швейних виробів. До війни перебувала в декретній відпустці, однак дистанційно виконувала обов’язки технолога. Повномасштабне вторгнення спершу викликало шок, а потім – розуміння, що ситуація вимагає від кожного надзусиль. І фах Богдани, те, чим вона займалася, – розробка військової амуніції, стали особливо важливими.
Дехто вважає, що розробка амуніції – не жіноча справа, та з цим Богдана може сміливо посперечатись. До її обов’язків входить велика й різноманітна кількість задач: від прийняття на роботу вмотивованих та професійних людей до пошуку відповідальних підрядників, від написання програми для швейного автомата до перевірки якості плитоносок.
Створювати речі, які рятують життя, – це велика відповідальність, і щоб спати спокійно, треба щоразу робити правильний вибір, від вибору матеріалів до найменших виробничих процесів. Бо якість – у дрібницях. Звісно, самотужки тут не впоратись, тому так важливо, щоб кожен у команді жив цим прагненням бути корисним, відповідав за свої дії й пам’ятав про беззаперечну репутацію компанії. У «Балістиці» так і є.
Богдано, як виникла ідея розробки жіночої амуніції? Це була власна ініціатива чи державне замовлення?
Першими запит нам надіслали представники Національної гвардії ще у 2019 році. Ми й раніше розуміли, що амуніція абсолютно не адаптована для жінок – про зручність та анатомічність годі було й думати.
Що вже наразі розробили?
Першу в Україні жіночу плитоноску. У 2021 році ми отримали на неї патент. Особливість нашої плитоноски – спеціальний виріз у демпферних подушках анатомічної форми, яка повторює форму жіночих грудей. Тобто носити її значно комфортніше і, головне, безпечно.
У чому взагалі особливість жіночої військової амуніції і чим вона відрізняється від чоловічої?
Це видно на прикладі жіночої плитоноски – анатомічність. Анатомічність саме для тіла жінки.
Чи маєте якісь ноу-хау – технічні, практичні?
Ноу-хау є майже в кожному виробі. Наша задача – зробити краще, зручніше, якісніше. Тому ми відстежуємо тенденції на ринку спорядження, збираємо відгуки воїнів і на підставі цього змінюємо підходи.
Якщо говорити про плитоноску, то вона унікальна – боковий камербанд з пряжкою швидкого скидання дозволяє регулювати розмір та швидко знімати й одягати plate carrier. Демпферна 3D-сітка має не тільки анатомічну форму, а й дозволяє повітрю циркулювати, а отже більш ефективно вести бойові дії.
Також варта уваги система швидкого та екстреного скидання плитоноски, яку ми розробили: з внутрішньої сторони передньої частини зроблені два хлястики, і якщо за них потягти, плитоноска одним рухом розділяється на дві частини.
Які матеріали ви використовуєте?
Ми працюємо з матеріалами українського та закордонного виробництва. Імпортуємо їх з кількох країн та успішно застосовуємо матеріали (зокрема, стропу), зроблену в Україні.
Куди ви передаєте плитоноски й амуніцію? Безкоштовно чи ні?
Влітку ми відкрили роздрібні продажі, й зараз нашу продукцію може придбати кожен бажаючий. Також щомісяця ми передаємо різним підрозділам велику кількість виробів. Це не тільки плитоноски, а й наш флагманський РПС «Черсел», бестселер «Колчан» тощо. Намагаємось допомагати якомога більше, співпрацюємо з фондами. І навіть встигаємо донатити.
Де можна купити ваші вироби, бо знайомі дівчата з ТРО цікавляться? Яка вартість? Як замовити?
Так, кілька моделей доступні на нашому сайті balistyka.ua. Вартість стартує від 5550 грн. Зважаючи на потребу, ми обробляємо всі замовлення швидко – вже протягом 1-2 днів плитоноска прямує до замовника.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Час жінок: Марія Банько та її “рецепти війни” War Cookbook
- «Продаю для ЗСУ»: молоді українські актори ініціювали благодійний аукціон
- Фото війни: українські жінки у 16 проникливих кадрах