Валерій Залежний, Кирило Буданов, Олексій Резніков, Михайло Федоров, Віталій Кім та багато інших – від цих чоловіків на ключових державних посадах зараз дуже багато залежить. Вони не просто впливають на політику, військовий, цифровий, міжнародний захист нашої країни у непростий час війни. Від їх роботи наразі залежить доля й виживання держави як такої.

Ці чоловіки приймають важкі рішення, діють в умовах неймовірної напруги й відповідальності, і успіх їхніх кроків залежить не лише від професійності, обставин, підтримки українців та світу, а й від підтримки їхніх дружин. Недарма кажуть, що за кожним сильним чоловіком стоїть сильна жінка. Хто вони, ці жінки? Розповідаємо про них найзнаковіше…


ОЛЕНА ЗАЛУЖНА
дружина Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного
Фото з соцмереж подружжя Залужних

Вже понад двадцять років подружнього життя Олена – опора й підтримка нашого генерала. Разом з Валерієм Федоровичем виховують двох доньок: старша служить у Київському гарнізоні, а молодша вчиться у медичному інституті.

Пані Олена працює фінансистом в “Украгазбанку”. Попри відповідальну роботу залишається жіночною, м’якою у спілкуванні й легкою на підйом: разом з чоловіком любить подорожувати Україною.

Про стосунки у родині Залужних читайте у нашій статті: 10 фактів про генерала, які нас здивували

Фото з соцмереж подружжя Залужних

У згаданій статті ми назвали пані Олену «головнокомандувачкою головнокомандувача» – не тому, що вона ним керує, а тому, що очільник Збройних Сил України дуже поважає свою дружину, дослухається до неї, береже і зізнається, що навряд чи став би тим Валерієм Залужним без підтримки, порад і віри своєї Олени.

Те, що саме дружина дарує йому сили та натхнення, свідчать спільні фото пари, яких у соцмережах чимало. Вони завжди усміхнені й в обіймах.


ЮЛІЯ ЗОРІЙ
дружина міністра оборони України Олексія Резнікова
Фото журналу VIVA!

Батько Юлії – військовий, а вона за освітою політолог. Проте завжди мріяла бути ведучою і працювала тривалий час на каналі ICTV, зараз займається психологією. З перших днів повномасштабного вторгнення росії в Україну працює на гарячій лінії психологічної підтримки. Недавно озвучила місис Прімм у сімейній комедії «Мій домашній крокодил».

З паном Олексієм вони одружилися у 2020 році. Різниця у їхньому віці – 20 років, у міністра є донька від попереднього шлюбу, майже ровесниця Юлії, але це не заважає щасливим стосункам подружжя. «Він вміє любити, вміє приймати любов», – ділилася Юлія в інтерв’ю одному з журналів.

Вона жартома називає себе «міністром паніки та істерики» в їхній сім’ї, а чоловіка – повною протилежністю

Фото журналу VIVA!

Юлія мріє про весілля у звільненому Криму, святкування якого змушена була відкласти через карантинні обмеження.

Вдома вони не обговорюють чоловікову роботу, таке прохання колись зробив сам Олексій. «Якщо мене цікавлять якісь суперечливі моменти, є якась інформація, він мені їх роз’яснює. Він і так увесь час на телефонах, постійно щось вичитує, має багато інтерв’ю… Він може мені показати якийсь текст, попросити подивитись якесь інтерв’ю, дати свою оцінку. Але загалом я у це не лізу», – розповідала дружина міністра пресі.

На запитання, чи хотіла б стати першою леді України, вона чітко відповідає: ні. Для неї найголовніше в житті – сім’я, і щодня, як кожна дружина захисника України, вона чекає на дзвінок чоловіка.


МАРІАННА БУДАНОВА
дружина начальника Головного управління розвідки України Кирила Буданова
Фото з відкритих джерел

Вони познайомилися напередодні подій Майдану, і мирного буття майже не застали. Маріанна тричі бачила чоловіка пораненим, знає як це, коли підривають авто чи здійснюють замах на твою родину. Бути дружиною чоловіка-розвідника – непросто. Маріанна внесла стресостійкість до норм життя і давно навчилася жити кожним днем.

«Для сім’ї військовослужбовця, особливо спецпризначенця, небезпека існує завжди: чи чоловік капітан, чи генерал-майор. А коли Кирило Олексійович став начальником ГУР Міноборони, то ці виклики й ризики лише зросли, як і відповідальність. Я добре пам’ятаю, як з початком повномасштабного вторгнення моє хвилювання помножилося в кілька разів уже не тільки за чоловіка, а й за всіх бійців, які перебувають під його командуванням», – зізнавалася пані Маріанна в інтерв’ю журналістам.

За освітою вона психолог. З 2015 по 2017 рік займалася волонтерською діяльністю в Головному військовому шпиталі столиці. Від постачання їжі до прогулянок з пораненими – Маріанна виконувала все, що було потрібним.

У 2021 році вона стала радницею мера Києва з питань запобігання корупції і продовжує працювати, залишаючись у столиці з першого дня повномасштабного вторгнення

Фото з соцмереж Маріанни Буданової

Вона залишається поряд з чоловіком, готова до будь-чого. «Мій чоловік – надзвичайно професійна людина. І на всі теми, які мають гриф секретності чи державної таємниці, ми не спілкуємося», – запевняє Маріанна Буданова.

Попри важкі часи для країни Маріанна намагається жити в моменті і цінувати кожну хвилину. Вона знаходить місце й для гумору, аби підбадьорити чоловіка, пише йому записки з побажаннями на день (а він їй), мріє про поїздку до звільненого Криму й прагне перетворити Київ на одну з найкращих столиць світу.


АНАСТАСІЯ ФЕДОРОВА
дружина міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова
Фото з соцмереж подружжя Федорових

Їхні стосунки зародилися ще у студентські роки, в гуртожитку. Відтоді це кохання не згасає і втілилося у їхній донечці Марії.

Спочатку Анастасія викладала англійську мову для IT-спеціалістів, а коли переїхала до Києва з Михайлом, то заснувала свій бренд жіночого одягу. З початком повномасштабної війни половину прибутку вона віддає на потреби ЗСУ. Свою справу Анастасія намагається розвивати навіть у такий важкий для країни час і згодом планує вийти на європейський ринок.

Окрім того, Анастасія веде телеграм-канал Ukrainenow, де іноземними мовами розповідає про ситуацію в Україні. Анастасія допомагає чоловікові, зокрема, бореться із російською пропагандою в інформпросторі. Вона – його опора, а він для неї – приклад у всьому

«Хоч якою б справою займався мій чоловік, він робить це не просто найкраще, а й задає нову планку всім. Раніше він займався маркетингом і смм-агенцією, і я бачила, як він працює і яких успіхів може досягти», – сказала пані Анастасія в інтерв’ю медіа.

Анастасія пишається тим, що в кризовій ситуації Михайло не панікує, а розуміє, що потрібно робити. “Він стриманий, і це дуже допомагає»

Фото з соцмереж подружжя Федорових

На її думку, Михайло – один з тих, хто показує суспільству, яким має бути політик XXI століття у серці Європи. «А в мене є можливість показувати, якою може бути дружина сучасного політика», – додає вона. Також не любить, коли її називають «дружиною міністра», адже вона передусім дружина Михайла.

Не думати про погане їй допомагає робота. Анастасія будує своє ідеальне майбутнє за трьома пріоритетами: улюблена робота, сім’я, самовдосконалення. Але головне для неї – бути поряд з коханим, що б не відбувалося.


ЮЛІЯ КІМ
дружина очільника Миколаївської ОВА Віталія Кіма
Фото з відкритих джерел

До повномасштабного вторгнення росії в Україну їхня сім’я чимало подорожувала, Юлія ділилася фото з відпочинку з чоловіком та дітьми. Проте 24 лютого 2022 року вона з двома доньками та сином були змушені виїхати з рідного Миколаєва, аби вберегтися від російських окупантів. Водночас голова сім’ї залишився обороняти місто й став одним з улюблених українцями керівників.

Через війну Юлія майже шість місяців не бачила Віталія і не поверталася до Миколаєва

Фото з відкритих джерел

Однак попри нечасті дзвінки й зустрічі вона завжди підтримує свого чоловіка. На запитання, як ставиться до стрімкої популярності Віталія серед жінок, вона відповідає, що спокійно, проте із застереженням.

Поки наші чоловіки стоять на варті незалежної України, їхні дружини завжди поруч, даватимуть поради, підтримуватимуть та надихатимуть на нові звершення. Адже українська жінка – то опора, яка ніколи не зрадить свого воїна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: