Модель у 64 роки: як львів’янка Леся Салата руйнує вікові стереотипи
Вона схожа на свою улюблену квітку – «білу троянду на міцному стеблі» і надихає жінок квітнути й розвиватися
Вона схожа на свою улюблену квітку – «білу троянду на міцному стеблі» і надихає жінок квітнути й розвиватися
Сучасна жінка вражає! Вона розширяє горизонти всіх життєвих сфер, демонструє світові, що хоче і може жити без будь-яких обмежень. До прикладу, бути моделлю у 64 – легко! Ось саме такою відважною, легкою та відкритою до нових викликів є Леся Салата. Вона руйнує гендерні стереотипи й робить це рішуче та з вогником. Її візитівка – посмішка, її стиль життя – постійний розвиток. Вона не має авторитетів, але поруч з нею завжди її підтримка – чоловік. Леся цікава й легка, разом з тим – мудра й глибока особистість. Своїм прикладом, на своїй сторінці в інстаграм вона транслює іншим жінкам, що все, що дарує їм відчуття польоту – на часі. Не колись, не завтра, а зараз.
У мене були найкращі батьки у світі, світла їм пам’ять, вони вже давно підтримують мене з неба. Нас у батьків було троє дочок, я наймолодша. А дитинство у мене було активне.
Розповім про найяскравіші спогади. Я була нетиповою дівчинкою, такою дівчинкою-хуліганкою. Товаришувала з хлопцями, лазила з ними по дахах гаражів, що були у нас на подвір’ї, грала в козаків-розбійників. В одному з таких боїв мені каменем розбили перенісся.
Водночас я любила крутитись біля дзеркала, приміряти речі старшої сестри Іри, коли її не було вдома. Якось маленькою, рочків у 6-7, вдягла сестрині мешти на високих підборах, які були ну дуже великі, вдягла її капронові панчохи на свої тонесенькі ніжки і так пішла до магазину купити хліба. Досі пам’ятаю, як важко мені було йти, але я впевнено здолала цей шлях. І ця риса, така впертість, залишилась зі мною на все життя: як вже вирішила щось робити, роби це з високо піднятою головою, хоч як би важко було.
Ще яскравий спогад дитинства: я маленька сиджу на балконі й граю на акордеоні грузинську пісню «Суліко» (досі її пам’ятаю). Мене не видно було за акордеоном, він був великий. А люди, що проходили вулицею, зупинялись, слухали, як я граю, й аплодували.
Моя сім’я – це моя опора й найрідніші люди: чоловік Володимир, донька Євгенія, онучка Катерина, зять Дмитро. Чоловік ще працює і дуже підтримує мене у моєму новому захопленні. Донька – фотографиня. У нас з нею багато спільних успішних проєктів. Саме її світлини зі мною потрапили до американського та італійського журналів. Онучці зараз 14 років, навчається у 9 класі. Вона дуже пишається мною: розповідає друзям про те, що її бабуся модель, показує їм мою сторінку в Інстаграм. Зять працює в одній з львівських компаній і також підтримує мене.
Я мріяла стати лікарем. Але сталось інакше. Хоча мрія моя частково здійснилась, я мала зйомку в ролі лікаря.А ще, коли у моєї мами були проблеми з серцем, я вивчила всі препарати, якими її лікували, та й інші теж. Ми з нашим сімейним лікарем розмовляли практично однією мовою. Пізніше, коли мені доводилось звертатись до лікарів або коли я супроводжувала рідних до лікарень і розповідала, якими препаратами ми лікувались, лікарі часто запитували, чи я медик.
У дитинстві фотомоделлю я не мріяла бути, бо тоді про таку професію я не знала. Але вже в підлітковому віці купувала журнали мод, це так тоді називалось, з моделями, дивилася, як вони одягнуті, який у них макіяж, зачіска. Також купувала журнали про актрис, цікавилась модою, так і формувався мій стиль. І ще я завжди любила фотографуватись. Завжди любила вишукано одягатись, любила макіяж. Я слідкувала за модними тенденціями й була у центрі уваги. Подруги просили у мене порад щодо одягу, стилю, догляду за собою.
Все почалося з того, що наша львівська фотографиня Інга Шакарян запропонувала зробити для мене фототести, й вони виявились вдалими. Ми розмістили ці портрети в соцмережах. На мене звернули увагу інші фотографи, так з’явилися перші запрошення на зйомки. Бувало, що я сама пропонувала брендам співпрацю, і це також спрацьовувало. Так я навчилась сама себе просувати. А ще для того, щоб про мене дізналось більше людей, я використовую відповідні хештеги:
Це також неабиякий виклик собі і суспільству. Це сміливість бути іншою. А ще це неймовірне задоволення.
Звісно, вимоги до вікових моделей інші, аніж до молодих. Для таких, як я, не дуже важливі подіумні параметри: зріст, вага, об’єми. Важливішими є харизма і особистість. Хоча, звісно, ніхто не скасовував і доглянутість. Тіло має бути підтягнутим, як і волосся, руки, нігті. Обличчя має виглядати свіжим, я не кажу молодим, бо це було б смішно.
Я ставлю перед собою амбітні цілі: хочу бути не лише фотомоделлю, а й подіумною віковою моделлю.
Кожна зйомка особлива і цікава по-своєму. З кожною я набуваю все більшого досвіду. Це завжди хвилююче, адже, коли я йду на зйомку з незнайомими людьми, то не знаю, яким буде результат. Це як пригода, в яку поринаєш з головою. Завжди нові емоції, нові знайомства з фотографами, відеографами, візажистами, стилістами, дизайнерами, моделями. Для мене це зовсім новий і цікавий світ. Адже раніше я спілкувалась і працювала з людьми бізнесу.
Для мене зйомки – захоплюючий процес! Тому я завжди з радістю приймаю пропозиції, особливо мені подобаються зйомки гарного одягу, аксесуарів. У нас багато талановитих дизайнерів, з деяким з них у мене склались досить теплі стосунки.
Різні. Найбільше мені подобаються ті світлини, на яких я усміхаюся, вони найкраще відповідають моєму внутрішньому світу та ставленню до життя. Фотографи кажуть, що усмішка – це моя візитівка.
Але зйомки бувають різні: на одних потрібно, щоб вираз обличчя був строгим, на інших – сумним, ще на інших потрібно показати різноманітні емоції. Все залежить від завдання зйомки.
У дитинстві і в підлітковому віці для мене еталоном стилю і краси була моя старша сестра Іра. Ми з нею дуже схожі. Вона старша від мене на 11 років, але й зараз залишається дуже вродливою і стильною пані, на яку я рівнялась багато років. Мабуть, більше таких прикладів навести не можу.
Але я дуже надихаюсь жінками, які природньо і благородно дорослішають, не люблю слово старіють. Це такі відомі жінки, як Мей Маск, Шарон Стоун. Часто в соцмережах натрапляю на світлини та історії прекрасних дорослих жінок, не обов’язково відомих, які мають чудовий вигляд і живуть дуже активно у свої 60+, 70+,80+ і навіть в 90 і 100 років. Я поширюю статті про цих жінок для своїх підписниць з коментарем «Надихайтеся, дівчата, різного віку».
У моєму розуміння красива жінка – це не обов’язково красуня з курносим носиком і пухкими губками. Красива жінка, особливо, коли їй «за…» – це в першу чергу внутрішня краса, це досвід, який завжди читається в погляді, це гідність, це вже сформований стиль.
Хороше питання. Задумалася: а що ж мене надихає?..
Це може бути сукупність безлічі дрібних моментів, наприклад, такий справжній запах весни, коли вдихаєш повітря на повні груди, й хочеться затримати подих, насолодитися цим моментом настання весни. Таке відчуття для мене – це завжди очікування чогось нового й успішного у житті. Адже з’являється шалене бажання здійснювати мрії і впевненість, що вони обов’язково здійсняться. От, знаєте, як у когось є такі очікування в новорічну ніч, так у мене – щороку з початком весни.
Також мене надихають талановиті люди, які є професіоналами в своїй справі. Коли зустрічаю таких, щоразу пишаюсь тим, що ми, українці, – талановита нація. Від того самій хочеться бути кращою.
Мене надихають мої успішні проєкти, саме вони дарують крила. Також дуже тішить, коли мої учні, для яких я колись відкрила професію, і вони стали успішними, сьогодні дякують мені за це за кожної нагоди.
Цікаво, ніколи не задумувалась над цим. Мабуть, це був би жанр, якого ще не придумали. Авантюрно-комедійно-детективна історична мелодрама. Адже за 64 роки в моєму житті бували різні ситуації, які можна віднести до кожного з цих жанрів. Я живу цікаво, тому сценарій мого життя поки ще пишеться.
Так, у мене є подруги, з якими ми періодично зустрічаємось, спілкуємось, згадуємо, мріємо. Є такі подруги, з якими вже дуже давно не бачились, але знаємо, що ми є одна в одної і в разі необхідності підтримаємо одна одну.
Вони у захваті! Я чую від них лише компліменти та приємні слова. Багато хто, зокрема молоді жінки, кажуть, що я для них приклад і мотиваторка.
Якщо коротко, то це – воля, любов і жага до знань. Я дуже люблю життя і людей. Для мене кожна людина – всесвіт, який цікаво пізнавати. Увесь мій трудовий шлях я працювала з людьми і робила це з любов’ю. І жага до знань – я все життя навчаюсь.
Загалом, сам процес навчання – це, я б сказала, моя фізіологічна потреба.Я завжди дуже любила навчатись. І в школі теж, хоча, можливо, звучить дивно.У 5 класі я купила собі буквар з польської мови і самостійно вивчила польську мову, якою послуговуюся й досі. Купила й буквар з чеської мови, але вивчила лише алфавіт. А на літніх канікулах розв’язувала рівняння з підручника з алгебри на наступний рік.
Під час трудової діяльності саморозвиток – це обов’язкова умова. У мене є безліч сертифікатів про закінчення різних тренінгів. І вже зараз, коли зрозуміла, що хочу займатись моделінгом, я закінчила дві модельні школи. Також, коли зрозуміла, що просувати себе як модель зможу лише через соцмережі, я купила собі навчальний курс про алгоритми Інстаграму, який зараз опановую.
Також зараз вивчаю англійську мову. Це щоденні уроки і домашні завдання. Поки що мій рівень знань з англійської не дозволяє вільно спілкуватись за кордоном. А ще мені часто пишуть в соцмережах англійською, й дуже хочеться відповідати своїми словами, а не через перекладач. Отже, вивчення англійської мови для мене – необхідність.
Авторитетів у мене немає, а моя підтримка – це найперше моя сім’я і мої підписниці, жінки, з якими я спілкуюсь в соцмережах, для яких я є підтримкою, а вони для мене.
Для мене надважливою є пунктуальність: я сама ніколи не запізнююсь, приходжу на зустрічі завчасно і не люблю, коли доводиться когось чекати.
Мабуть, це біла троянда на міцному стеблі. Мій чоловік знає, що я люблю білі троянди, і завжди дарує мені ці квіти.
Це була б «Гуцулка Ксеня», яка дуже сильно відгукується мені, ну от просто на фізичному рівні. Знаєте, це коли мурахи по тілу. До речі, ця пісня була одна з двох улюблених пісень мого тата. Другою була «Вівці ж мої вівці».
Війна змінила нас всіх, і такими, як до війни, ми вже більше ніколи не будемо. Це потрібно зрозуміти, прийняти і навчитися з цим жити. Найбільше мене болить те, що нашим дітям та онукам доводиться проходити через всі ці випробування.
І я, як і всі ми, проходжу всі етапи цієї клятої війни. Звісно, страшно, коли йде масований обстріл, й ракети долітають і до Львова. В такі моменти дуже хвилююсь за рідних, постійно телефоную їм. Всі ми живемо в стані постійного стресу, навіть якщо здається, що зовні спокійні.
Водночас одного дня зрозуміла, що саме зараз і саме сьогодні потрібно ЖИТИ. Ми не знаємо, що нас очікує завтра, тому маємо жити сьогодні. І якщо хтось скаже, що щось не на часі, я буду заперечувати, тому що саме сьогодні на часі все. Якщо сьогодні вам хочеться пізнати щось нове, відкрити для себе нові грані життя – робіть це. Живіть. Якщо вам прийшла ця думка, отже вона на часі.
Але звісно, не забувайте, що потрібно допомагати нашій країні і нашим незламним воїнам. Я з кожної своєї пенсії перераховую кошти волонтерам, яких знаю особисто і знаю, куди йдуть ці кошти.
Війна сильно змінила і мій рідний Львів. На вулицях багато військових, багато поранених, бо тут вони проходять лікування та реабілітацію. І кожного з них хочеться обійняти й подякувати. Змінилась атмосфера Львова, це вже не затишне місто зі своїм ритмом життя. Тут стало більше людей, більше шуму, адже мій Львів став притулком тисяч тих, у кого русня і війна забрала все.
Також у Львові багато іноземних представництв, часто чути англійську мову. Зовні він теж змінився, зашиті всі наші прекрасні пам’ятники.
Мені пощастило, я відкрила для себе моделінг. І зараз настільки цим захоплена, що зйомки – мій антистрес. Також, щоб відволіктися, я читаю. Зараз – книгу Ліни Костенко «Записки українського самашедшого». Ще дивлюся фільми, мрію, складаю плани.
Я не дуже люблю роздавати поради. Мабуть, після року війни кожна людина вже знайшла свої способи полегшити стан в стані стресу, вибачте за тавтологію. Для когось це домашні тваринки, для когось – робота на землі, висаджування квітів, городини. Для когось – зустрічі з друзями, для когось – психологи. Мені здається, що важливо знайти улюблену справу або середовище, де тобі добре.
Коли я працювала (HR бізнес-партнером у великій компанії), то об’їздила всю країну, але це були відрядження, і за роботою я практично не бачила наших прекрасних міст.
Вона буде сильною, єдиною, міцною державою з найсильнішою армією в світі. Україна буде тією країною, в яку інвестуватимуть кошти всі провідні компанії світу.
Українці вже стали сильною нацією, якою захоплюються світ. Ми відбудуємо нашу Україну, й вона знову розквітне.
Звісно, я розумію, що від нас усіх потрібно вкласти багато часу, зусиль, ресурсів, змін всередині країни, щоб Україна встала з руїн і була такою, про яку я мрію.
Ми з чоловіком вже трішки помандрували світом, найбільше – старою Європою. Ми обидва закохані в Італію, були там двічі й мріємо про це знов. Ще не були в скандинавських країнах, можливо, туди б гайнули. Також є ще багато країн, де ми не були, тож мрій і планів у нас багато. Ми мріємо просто подорожувати.