Фото: Global Teacher Prize Ukraine

Список 50 найкращих педагогів планети щороку визначає світова премія для вчителів Global Teacher Prize 2023. Цьогоріч до списку увійшли одразу двоє українців – це вчителі української мови й літератури Людмила Таболіна та Артур Пройдаков. Фіналістів обрали з понад 7 тисяч номінацій та заявок зі 130 країн світу.

Людмила Таболіна є фіналісткою премії Global Teacher Prize Ukraine 2019. Раніше вона  працювала у Харкові: в школі № 73, згодом стала директоркою школи № 10. Від початку повномасштабного вторгнення її школа стала притулком для мешканців сусідніх будинків, також Людмила переховувала від ворога класні журнали, печатки, документи, особові справи дітей та персоналу. Нині вона живе в Києві, викладає в ліцеї Educator.

Людмила так відреагувала на високу відзнаку: «Свої емоції зараз я можу описати одним словом – відданість. Відданість собі, освіті, вчителям та Україні. Моя місія – аби Україна не стала одним з рядків у стрічці новин світу. Я буду продовжувати пишатися нашими освітянами та популяризувати наші освітні підходи, де б я не була».

Артур Пройдаков є переможцем Global Teacher Prize Ukraine 2021. Він народився і виріс у Кадіївці на Луганщині, що перебуває під російською окупацією з 2014 року. Тоді ж, у 2014-му, Артур переїхав до міста Ромни Сумської області, потім у Київ.

Працюючи у школі, він створив курс з української літератури в межах проєкту «Всеукраїнська школа онлайн» під час пандемії COVID-19. А від початку повномасштабного реалізує важливі соціальні проєкти: онлайн-курс «Говори» для всіх охочих вивчити українську мову, розмовний клуб для переселенців в Івано-Франківській області, безкоштовні вебінари для дітей з усієї України для підготовки до НМТ.

Артур певний, що ця відзнака українських вчителів – важливий сигнал світові, що наші вчителі продовжують працювати, попри війну: «Тому це не лише моє досягнення, але й знак уваги до всіх українських вчителів. Подяка захисникам і захисницям України. Ми, вчителі, можемо працювати тільки завдяки їхній звитязі, їхній мужності та їхній щоденній роботі».