Книга Slavs not Slaves – це унікальне дослідження ДНК та культурного коду слов’янських жінок та їхня візуалізація через призму сучасності. Видання є фотохудожньою історією витоків слов’янської ідентичності, аналізом місця слов’янок у сучасному світі та поняття слов’янського фемінізму.

Авторкою книги та проекту є Катерина Костенко, а головною героїнею проєкту стала Ольга Сумська, яка знялась для книги в образі богині родючості Макоші.

На презентацію книги прийшли українські зірки, зокрема: Ірина Дерюгіна, Олег Скрипка, Олена Голець, Андрій Дизель, Оксана Білозір, В’ячеслав Соломка, Наталка Карпа, Оксана Стебельська, Надзвичайний і Повноважний Посол Бельгії в Україні Алекс Ленартс, Надзвичайний і Повноважний Посол Саудівської Аравії Мохаммед Сулайман Альмусгер Альжебрін, видавець Ігор Степурін, бізнесмен Сергій Кривошея, блогерка та телеведуча SantaViktoria та інші.

Гостей своїм виступом розважала співачка Марі Чеба, а ведучою вечора стала етнознавець Ганна Заклецька. Цього вечора також був презентований фільм про книгу від режисера Олександра Макарова.