Олена знімає українських жінок у реаліях війни – на вулицях своїх міст та біля будинків. Усі вони – жертви збройної агресії росії. Сама фотографка, до речі, теж є постраждалою внаслідок російської агресії проти України, яка розпочалася в 2014 року. Тоді Олені з родиною довелося стати біженцями.

«Я живу в Бучі, працюю в Ірпені. Після російської окупації ці міста були зруйновані. Військовий пейзаж став моєю реальністю і буденністю. Кожен день я бачу людей, які відновлюють з руїн свої міста, своє особисте життя і дивляться в майбутнє», – розповідає фотографка в описі своєї серії робіт.

Перші фото проєкту «Вкрадена весна» були зроблені у 2022 році на Київщині: «Навесні тривала окупація, і люди, які пережили цей трагічний період, не помітили, як минула весна, як зацвіли каштани та конвалії, прилетіли птахи. Вони були позбавлені не лише дому, коханих, роботи, здоров’я, але й частини свого життя».

Тож це не лише вкрадена весна, а й вкрадене життя. Водночас кожне фото показує не лише особисту трагедію, але і є життєствердною історією про те, що Україна підніметься з руїн.

Серія «Вкрадена весна» створена в історичному діалозі із роботами фотографа Майкла Наша, який у 1945-46 роках використовував декоративний фон, щоб замаскувати руїни зруйнованої після Другої світової війни Варшави

Fine Art Photography Awards, переможницею якої стала українська фотографка, є одною з найбільших організацій, яка вручає нагороди для спільноти художників, що відкриває еру нових тенденцій у світі фотографії. Вона була створена у 2014 році і цьогоріч пройшла вдесяте. У 2023−2024 роках на премію Fine Art Photography Awards було подано 5075 заявок з усього світу.