Догляд за шкірою губ, зволоження губ

Спершу зазначимо, що боротися є сенс, якщо це лущення не викликане хворобами, алергіями чи зневодненням, – тут уже знадобляться не п’ять, а з десяток правил і, напевно, не таких простих і суто медичних. А от причини, викликані погодою, можна цілком здолати, запевнили косметологи і склали нам список під назвою «Потрібно».

1. Потрібно правильно доглядати за губами. Якщо вони вже полущилися, треба робити маски. Вдень 2-3 рази змащувати їх маслом какао, воно дуже помічне, є у будь-якій аптеці; на ніч наносити тоненький шар меду або вершкового жирного натурального масла. Або риб’ячого жиру, але це для екстремалів – запах у нього явно не снодійний 🙂

Тріщинки і ранки краще лікувати спеціальними заживляючими мазями – в аптеці порадять. І на цей час слід цілком відмовитися від помад і блисків, якщо не хочете запалень.

Якщо губи схильні до лущення, але ще вціліли, косметологи радять загартовувати їх кубиком льоду – протирати зранку після вмивання, можна на настоянці ромашки. Для профілактики добре помагає легкий пілінг: зубну щітку змочити маслом (можна тим же какао або оливковим) і м’якими рухами потерти губи, зняти загрубілі частинки.

2. Потрібно їсти менше гострого й кислого і більше продуктів з вітамінами А та Е: фрукти і овочі помаранчевого кольору – морква, хурма, гарбуз, обліпиха – їх зараз вдосталь. Ще яйця, печінку, мигдаль, шпинат, сою. Вони впливають на стан шкіри і, відповідно, губ.

3. Потрібно зволожувати повітря в приміщеннях, де довго знаходитесь, бажано й під час сну.

4. Потрібно залишити губи в спокої: не облизувати, особливо на вулиці у холод, не покусувати, не здирати сухі лусочки на них.

5. Потрібно стежити за диханням: дихати носом, а не ротом. Пояснювати навряд чи треба – усі прекрасно пам’ятають, що стається з губами при нежиті: вони обвітрюються і шкіра сохне.

«Ну що, почнемо?» – спитали ми, роздумливо покусуючи губи 🙂