Ірина Галай стала першою українкою, яка піднялась на найнебезпечнішу гору у світі – це відбулося сьогодні вранці, 12 квітня. Разом із непальським гідом українка підкорила Анапурну (8 091 м), яка вважається одним з найбільш небезпечних восьмитисячників у світі. Для Ірини це був перший похід у гори під час повномасштабної війни. Своє сходження вона присвятила ЗСУ, які просто зараз ведуть боротьбу за наше існування, та 60 тисячам українок, які служать там, адже перші місяці війни Ірина теж провела у складі Мукачівської ТРО. 

«Я маю з собою прапор, на ньому зображено логотип організації «Arm Women Now», –  розповіла Ірина. – Я взяла цей прапор, адже Анапурна – гора жіночого роду. Складна та серйозна, вважається найнебезпечнішою горою у світі. Вона має характер, схожий на характер української військової жінки, яка ніколи не дозволить собі непотрібних людей, не дасть себе легко завоювати і знищує всіх, хто наближається з поганими намірами.

З «Arm Women Now» ми познайомились на початку війни, коли я була в ТРО

Я продала на аукціоні свій рожевий льодоруб зі стразами і на отримані кошти, 200 тис. грн., ми розпочали співпрацю з цією організацією, створюючи для ЗСУ першу жіночу форму. Зараз у ЗСУ служить понад 60 тисяч жінок, що є вражаючою цифрою навіть для НАТО. Ці жінки – мої герої. Мене зачаровує їхні відвага, краса, сміливість та характер. Вони неймовірні! Я присвячую це сходження їм і своїй країні, яка прямо зараз веде боротьбу за своє існування».

За матеріалами Сhampion.com.ua