Український Дім презентує виставковий проєкт «ДоДому на Різдво. Світло української традиції», у якому представлені як музейні твори, так і роботи сучасних майстрів, художників і дизайнерів, котрі переосмислюють, інтерпретують і розвивають українську різдвяну традицію. На виставці можна побачити традиційні одяг і посуд, килими і прикраси, переглянути відео та послухати аудіозаписи старовинних колядок, ознайомитися з роботами видатних майстрів Володимира Шагали та Василя Омеляненка. Експозиція складається з творів із фондів Національного музею народної архітектури і побуту України та Українського Дому, а також з колекції родини Ющенків та низки приватних зібрань.

Тема українського Різдва цього року стала однією з ключових у культурному житті країни

Мільйони людей усвідомлюють свій звʼязок із глибинними шарами культури, спираються на них у пошуках власної ідентичності, відчувають потребу приєднатися до спільного символічного простору.

Життя українців зазнало карколомних змін. Рятівною незмінною точкою залишається традиція. Вона зберігалася в найважчі періоди української історії — часи національно-визвольних змагань і радянського терору, у війни та голодомори. І нині вона стає імпульсом для творчості художників, мандрує вулицями і оселями.

Нам вдалося зберегти свою традицію, а тепер вона береже нас

Попри те що сьогодні через повномасштабну війну не всі родини можуть зустрітися за спільним святковим столом, у нас точно є відчуття спільного дому – України. І різдвяний Святвечір об’єднує нас, де б ми не були, – аби ми подарували одне одному дещицю тепла і світла.

Окрім виставкової, проєкт «ДоДому на Різдво» має потужну освітню складову,що реалізована у текстах тациклі освітніх заходів. Публічна програма включатиме концерти, лекції, майстер-класи для дорослих і дітей. Також в одному із виставкових залів Українського Дому працюватиме святкова крамничка з широким асортиментом різдвяних подарунків для рідних і близьких – у ній можна придбати роботи українських майстрів, дизайнерські вироби, книги, сувеніри.