Намазки з масла, намазка з перцем, намазка із зеленню та часником

Як би не лякали нас холестерином, масло їсти треба, особливо в холодну пору – навіть аюрведисти радять і самі вживають топленим. Головне, в міру і як доповнення – кухарі навіть порадили, до чого саме.

Всі інгредієнти розрахували на порцію масла – 250 грамів, тобто стандартну пачку. Жирність обирайте за власним смаком. Щодо зберігання – можна загорнути у плівку для запікання й сформувати у брикети, а можна просто скласти у невеличкий контейнер. Зберігається таке масло дуже довго і, заготувавши декілька варіантів, можна ще довго експериментувати з ними на кухні.

Із зеленню та часником

Візьміть середній пучок різної зелені за власним уподобанням: кріп, петрушка, кінза, орегано, базилік тощо. Відріжте грубу частину стебла й покришіть якомога дрібніше разом із зубчиком часнику. Подрібнене на шматочки охолоджене масло додайте у блендер, засипати зелень з часником і прянощі (сіль, перець) і перебийте до пюреподібного стану. Далі викладіть у форму для зберігання й поставте у холодильник. Смакувати масло можна вже через кілька годин. Найкраще згодиться до канапок або картопляного пюре.

З печеним перцем

Великий або два середніх болгарських перці почистьте, змастіть олією й прянощами і добре пропечіть у духовці. Коли трохи охолоне, додайте сушену паприку, щіпку сушеної зелені й подрібніть. Перець змішайте з маслом і збийте блендером. Викладіть у форму і добре остудіть.

Смакуватиме до несолодкої каші або канапок із твердими сирами

Намазки з масла, брикети намазок з масла
З грибами та цибулею

Візьміть чашку дрібно покришених грибів (печериці або ж білі) і зовсім трошки цибулі – за смаком, посоліть і посмажте до повного випаровування рідини. Дайте інгредієнтам охолонути, додайте прянощів і збийте з маслом до пюреподібного стану. Покладіть у холодильник мінімум на півдня. Таке масло вдосконалить смак будь-якого супу. 

Із сиром з пліснявою

Сир з пліснявою обирайте за власним смаком, як і пропорції щодо вершкового масла. Що більше сиру буде в ньому – то більш концентрованим буде смак. Сир і масло необхідно добре збити блендером до консистенції пасти. Прянощів ніяких додавати не потрібно, вони лише перебиватимуть пікантний смак сиру. Викладіть у форму (бажано плівку, а не контейнер) і дайте охолонути. Таке масло стане прекрасним додатком до канапок або ж заправкою до салатів.
Сир взагалі — інгредієнт майже універсальний. Ось, наприклад, маємо рецепт потіци з сиром та естрагоном — смакота неймовірна.

З лимоном

Для цього масла нам потрібні: пара гілочок петрушки, цедра одного лимона, 2 ст. л. лимонного соку та 1 середній зубчик часнику.

Петрушку й часник подрібніть, додайте інші інгредієнти і збийте блендером разом із маслом до пюреподібного стану. Можете покласти дрібку солі. Перемістіть у форму й дайте добре охолонути.

Таке масло стане чудовим доповненням до м’яса або риби

Намазки з масла, приготування страв, доповнення до страв
З базиліком

Невеличкий пучок базиліку очистьте від стебел і дрібно поріжте. Повинно вийти близько 2 ст. л. Половину пачки масла збийте блендером разом із базиліком. Іншу половину збиваємо з маленьким зубчиком часнику і сіллю. У форму викладаємо шарами, якщо це контейнер. Якщо ж плівка: розмащуємо на ній масло з часником, а зверху викладаємо масло із зеленню, загортаємо у формі брикету й кладемо у холодильник до повного остигання. Масло придатне як до м’яса, так і до салатів.

З каперсами

Нам знадобляться: півбаночки каперсів (4-5 ст. л.), половинка червоної цибулини, чорний перець грубого помелу та сіль. Каперси й цибулю дрібно поріжте, додайте всі інгредієнти в масло і збийте блендером на мінімальній потужності. Бажано, аби в маслі залишились дрібні шматочки каперсів. Далі, звісно ж, у форму і в холодильник на декілька годин. Найкраще це масло доповнює смак печеної або смаженої риби.

З апельсином і манго

На пачку масла знадобиться цедра великого апельсина, 1 ст. л. апельсинового соку, трохи приправи карі та 4 ст. л. чатні з манго. Одразу ж зазначимо, що манго можна замінити динею або грушею. Смак буде іншим, проте не гіршим, але ці два інгредієнти – вигідніші й знайти їх у магазині простіше, якщо поряд нема супермаркету.

Отже, чатні. Обраний фрукт слід нарізати тоненькими скибками й проварити декілька хвилин із 2 ч. л. цукру та 2 ч. л. винного оцту. Дайте суміші повністю охолонути. Далі змішайте всі інгредієнти з вершковим маслом і злегка збийте блендером на мінімальній потужності.

Це масло чудово поєднується як з десертами, так і з запеченою птицею

З м’ятою та малиною

Візьміть стакан малини (можна заморожену, але без загрубілих шматків льоду), листя м’яти з 1-2 стебел і цукор за смаком. М’яту дрібно поріжте, додайте до малини, присипте цукром і збийте блендером. До суміші додайте вершкове масло і ще раз збийте до пастоподібного стану. Покладіть у форму й остудіть. Масло гармонійно поєднається з нежирним м’ясом або шоколадним бісквітом.

З перцем чилі й кінзою

Візьміть половину маленького очищеного перцю чилі й поріжте якомога дрібніше. 2-3 гілочки кінзи очистьте від стебла. Змішайте інгредієнти з маслом і додайте 1 ч. л. лимонного соку. Збийте блендером до однорідної маси. Перед тим як охолоджувати – спробуйте його, щоб визначити, чи достатньо там перцю чилі і додайте, якщо масло не гостре. Якщо ж, навпаки, занадто гостре, додайте ще трохи масла. Коли смак масла вас задовольнить, покладіть у форму й дайте добре охолонути.

Таке масло підкреслить смак смаженого м’яса

З полуницею

Підготуйте півчашки дрібно порізаної полуниці, 2 ст. л. рідкого меду, цедру одного лимона та дрібку ванільного цукру. Всі інгредієнти, окрім полуниці, збийте блендером на максимальній потужності. Затим додайте ягоди й трохи збийте на мінімальній швидкості, якщо хочете, щоб у маслі залишились цілі шматочки полуниці. Якщо ж збити до однорідної маси – отримаєте ніжний рожевий колір масла. Аби зручніше було подавати до столу, його краще зберігати не у контейнері, а в плівці, сформувавши в брикет. Це масло чудово доповнить шоколадні десерти, сирники, панкейки або круасани.

Щоб приготувати вершкове масло з доповненням за будь-яким із цих рецептів, вам знадобиться менше ніж півгодини. Зате варіантів його використання – безліч. Готуватимете ви десерт чи канапки, салат чи суп – ці пікантні масла покращать смак ваших страв і врятують, коли потрібно швидко придумати, чим частувати гостей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: