Хто б міг подумати, що буденний пиріг, який наші мами і бабусі «калапуцяли» за кілька хвилин, має таке благородне походження. Втім, можливо хтось згадає староанглійське слово charlyt, яким називали прототип шарлотки, – пиріг з яєць, збитих з цукром і молоком. Хтось розповість легенду, як закоханий німецький повар створив рецепт десерту для дами серця на ім’я Шарлота.

ШАРЛОТКА В ЧЕСТЬ КОРОЛЕВИ ШАРЛОТИ

Нам до вподоби найбільш поширена версія про англійську королеву Шарлоту, дружину Георга III, задля якої придворний кухар придумав “особливий пиріг”. Щоправда, тоді він був не з тіста, а зі шматків білого хліба, розмочених у маслі і яєчній суміші. Їх покривали зверху увареними в сиропі яблуками, зверху клали ще один шар хліба і потім запікали. Кажуть, королева Шарлота, в честь якої й назвали страву, ласувала нею ледь не щодня. Рецепт згодом удосконалив  французький кухар Марі Антуан Карем, який готував для імператорських домів: він замінив хліб на бісквіт і подав як charlotte ? la parisienne або паризьку шарлотку російському царю Олександру І. Так пиріг потрапив у наші «широти». 

Кожен новий кухар, а потім і звичайні господині, рецепт шарлотки переробляли «під себе» або ж під те, що було в коморі чи холодильнику. Постійно варіюють кількість яєць і муки – хтось любить пухке і високе тісто-подушку, хтось тонке і пісочне. Яблука замінюють грушами, сливами, ягодами, додають сухофрукти – рецептів безліч і у маминих записничках, і в інтернеті на кулінарних сайтах. Ми в редакції “Україночок” облюбували рецепт однієї фуд-блогерки – пекли вже кілька разів: не злипся, не підгорів, пальці можна з ним з”їсти. Поки є час – приготуйте.

Читайте також: Лимонади літа: 8 швидких рецептів – серед них лимонний «детокс», полуничний «мохіто» і ягідний «пунш»

РЕЦЕПТ ІДЕАЛЬНОЇ ШАРЛОТКИ

Що потрібно: 2-3 яблука солодких сортів, 3 яйця кімнатної температури, 100 г цукру, 150-200 г борошна, 1 ст. л. крохмалю, 1 ч. л. розпушувача, 1-2 жменьки волоських горіхів, жменька родзинок (але вони вже витребеньки, можна й обійтися), трошки солі, мед для подачі. Форма діаметром 20 см.

Готуємо. Родзинки промиваємо. Яблука чистимо і ріжемо великими скибочками або кубиками і змішуємо з крохмалем (він не дасть яблукам сильно пускати сік в тсто). Яйця збиваємо з цукром в густу високу білу піну. Борошно змішуємо з розпушувачем, трошки підсолюємо, перемішуємо і через сито вводимо в яєчну суміш, ретельно помішуючи. Тісто має вийти як на дуже густі оладі, тягучим. За необхідності додавайте більше борошна: тісто має викладатися лопаткою, а не литися, як рідке на млинці, але й не ліпитися, як “пластилін” на вареники.

Форму змащуємо маслом чи олією, тісто ділимо навпіл. Спершу викладаємо одну частину, зверху густо пів порції яблук, на них – другу частину тіста, знову яблука, їх присипаємо родзинками і горіхами. Випікаємо на 180С приблизно 40 хвилин – пробуйте готовність тіста сірником. Тільки-но він вийматиметься сухим – виймайте й пиріг. Дайте трошки вистигнути, зверху полийте медом і кличте всіх за стіл! Підсолодимо собі карантин цим чудовим рецептом шарлотки:)

Ну раз вже візьметеся пекти шарлотку, то вже спечіть якось і піцу “Маргарита” – маємо тут два рецепти і класну королівську історію цієї страви.

Фото з відкритих джерел.