Бердянськ, відпочинок у Бердянську, літня відпустка
Фото berdyansk.travel

«Бердянськ повністю готовий приймати відпочиваючих», – про це повідомив на прес-конференції Travel Press Club з нагоди початку літнього туристичного сезону мер міста Валерій Баранов і буквально спокусив журналістів ледь не одразу відправлятися у «серце Азова». Не лише заради теплого неглибокого моря, а й через невисокі ціни на відпочинок, гастрономічні родзинки та бурхливе фестивальне життя.

Загалом «Українки», які також взяли участь у прес-конференції, нарахували сім цілком резонних причин поїхати в Бердянськ у відпустку.

Перше. Бердянськ має широкий вибір баз відпочинку

Туристична зона Бердянська підходить для сімейного, дитячого, молодіжного відпочинку. Цього літа в місті та передмісті працюватимуть понад 100 баз, готелів та пансіонатів, 6 санаторіїв, 8 дитячих закладів оздоровлення. Також послуги з розміщення пропонують приватні садиби.

Друге. Прийнятні ціни на проживання в Бердянську

Зрозуміло, зазначив Валерій Баранов, за бажання можна зупинитися і в номері за 2000 гривень з людини – в Бердянську є й такі «люкси». Але в цілому ціни на проживання у місті не захмарні.

У приватному секторі доба на 1 особу обійдеться від 150 гривень, на базах відпочинку – від 300-400 гривень

Мер Бердянська Валерій Баранов,  голова Travel Press Club Володимир Царук
Мер Бердянська Валерій Баранов та голова Travel Press Club, заступник голови Комітету туризму Торгово-промислової палати України Володимир Царук на прес-конференції
Третє. В Бердянськ легко дістатися поїздом або машиною

Сьогодні пряме залізничне сполучення з Бердянськом мають Київ (два потяги щодня), Харків, Львів, Дніпро та Кривий Ріг. Минулого року було капітально відремонтовано автодорогу від Запоріжжя до Бердянська, цього року продовжуються роботи з ремонту автошляху Мелітополь-Бердянськ.

Четверте. В Бердянську є чим зайняти себе і дітей

На цьому українському курорті можна не тільки лежати на шезлонгу біля моря. У місті є кращий у країні приватний зоопарк, дельфінарій, аквапарк, парк атракціонів. Для порівняння ціни:

  • аквапарк: дорослий квиток – 495 грн, дитячий – 475 грн, діти до 3-х років безкоштовно; дельфінарій – 300 грн;
  • зоопарк: дорослий квиток – 200 грн, дитячий до 10 років – 150 грн, діти зростом до 1 м – безкоштовно;
  • парк атракціонів – 60-120 грн.

Окрема розвага – велика кількість жартівливих чи символічних скульптур. До речі, з’явилася більшість з них саме з ініціативи Валерія Баранова: пам’ятник комару, скульптура рибалки, крісло-трон, на якому загадують бажання.

Фото біля бердянських скульптур вже стало доброю традицією для туристів

Бердянськ, пам'ятник бичку
Мініатюрна копія памятника бичку в Бердянську
П’яте. Бердянськ – це чиста екологія

Як нагадав Валерій Баранов, у Бердянську нема жодного підприємства чи виробництва, які забруднюють навколишнє середовище. Тобто море тут справді чисте, а повітря – здорове. Недарма зараз у місті розпочали створення Центру постковідної реабілітації. «Ми маємо усі можливості для діяльності такого центру — це унікальний клімат, лікувальні грязі, достатня кількість санаторіїв та фахівців, які можуть надавати послуги з реабілітації постковідних хворих», – зазначив міський голова Бердянська.

Шосте. Бердянськ – це вдосталь риби, овочів і вина

Цього року, розповів Валерій Баранов, у місті – «урожай» камбали, не встигають з’їдати свіжий улов. Риби тут взагалі вдосталь – різної: в ресторанчиках її готують просто при вас і частують натуральними овочами “щойно з грядки”, домашнім вином, крафтовими сирами з навколишніх ферм, а господині – ароматною випічкою.

Валерій Баранов, «Словник бердянської мови»
Валерій Баранов демонструє традиційне бердянське меню зі своєї книги «Словник бердянської мови»
Сьоме. У Бердянську цього літа відбудеться багато фестивалів

Свій відпочинок можна вже спланувати під наступні події:

  • 9-13 червня – ХХV Всеукраїнський  фестиваль дитячого мистецтва «Топ-Топ»;
  • 26-27 червня – п’ятий фестиваль ковалів «Сталева хвиля»;
  • 11-18 липня – Міжнародний фестиваль-академія дитячої кіно-театральної творчості «Золотий ключик»;
  • 17 серпня – Скрябін-Fest;
  • кінець серпня – Міжнародний кінофестиваль «Бригантина».

І ще одна неофіційна і суто суб’єктивна причина відвідати Бердянськ: у місті, яким керує не лише хазяйновитий, а й дотепний мер, не може погано відпочиватися. Валерій Баранов із щирим захопленням розповідає про своє місто і навіть написав веселий «Словник бердянської мови». Це не лише збірка місцевих слів і фразеологізмів, а й історій про традиції та колорит Бердянська.

Бердянськ – тепле і за кліматом, і за атмосферою місто. Тут справді варто відпочити

Мер Бердянська Валерій Баранов, головна редакторка журналу “Українки” Вікторія Пасічник
Мер Бердянська Валерій Баранов подарував свою книгу головній редакторці журналу “Українки” Вікторії Пасічник

Детальна інформація про відпочинок є на офіційному туристичному порталі Бердянська www.berdyansk.travel

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: