Скільки можна відкривати шафу й розчаровано зітхати: речей повно, а вийти в люди немає в чому. Ольга Леоні – консультант журналу “Українки”, засновниця імідж-студії “New Style” не дивується, каже, що це типова проблема більшості українок. «Дівчаток, на жаль, не вчать у школі, як правильно добирати одяг, взуття, як їх поєднувати, ми виростаємо і купуємо все це за якимись власними вподобаннями чи стереотипами. Наші жінки носять максимум 30-40% свого гардеробу», – констатує Ольга і знає, чому.

ПОМИЛКА #1.
Ми купуємо дуже багато однотипних речей

Часто нам подобається певний колір чи фасон і, прийшовши до магазину, звертаємо увагу саме на них, забуваючи, скільки їх уже маємо. Так у шафі з’являються три-п’ять-десять чорних штанів, синіх джинсів, сірих водолазок тощо, які стороннім людям здаються схожими. Ми завжди маємо однаковий вигляд, навіть якщо носимо різні речі – «не ті чорні штани, а інші – чорні в рубчик». 

Проста порада. Якщо рука знову потягнеться до чергових чорних штанів навіть у крапинку, зробіть паузу і порахуйте, скільки схожих уже висить у шафі. Вам потрібні ще? Чи, може, краще цього разу купити інший колір? І дуже корисно двічі на рік при зміні сезонів ревізувати гардероб.

ПОМИЛКА #2.
Стиль життя не відповідає речам, які ми купуємо

Наприклад, молода мама, яка звикла до худі-джинсів-кросівок, виходить на роботу з декрету і замість того, аби купити сукню-футляр, купує звичні джинси, ну, можливо, з єдиною відмінністю – не порвані, а цілі, бо ж в офіс. І однаково їй нічого вдягнути, бо в тих самих джинсах довго не походиш, і вони не вписуються в нові життєві потреби.

Проста порада. Проаналізуйте свій спосіб життя, що робите, куди найчастіше ходите, на що здебільшого витрачаєте час.

Складайте свій гардероб відповідно до стилю свого життя і видів зайнятості

Читайте також: Модниця Соломія Крушельницька: стиль, одяг та унікальна вишиванка нашої прими

ПОМИЛКА #3.
Ми купуємо окремі речі і не враховуємо, з чим їх носитимемо

У так званому раціональному гардеробі має бути не безліч різного шмаття, а одяг, який пасуватиме один до одного і з якого можна скласти доречні комплекти.

Проста порада. Обираючи щось, одразу подумки визначте три свої речі, з якими зможете поєднати обновку. Тоді це не витрачені на вітер гроші.

ПОМИЛКА #4.
Ми купуємо одяг спонтанно

Коли поганий настрій. Чи, навпаки, чудовий. Чи отримали премію. Чи просто тинялися з подружкою магазинами. Є певна сума, яку ви готові потратити, але на що і навіщо – жодного уявлення. Мовляв, шопінг-терапія – заспокоюємо себе. У результаті полишаємо бутик з сексі-спідницею з вишневого мережива, яку навряд чи колись одягнемо, бо вона таки сексі – але занадто для життєвих буднів.

Проста порада. Хочете підняти настрій – задонатьте на ЗСУ або купіть щось мамі з татом. І втішитеся, і не жалкуватимете на ранок.

ПОМИЛКА #5.
Ми купуємо речі в останню мить

Скажімо, знаєте, що вам потрібні гарні черевики на вечірку чи коктейльна сукня, але ви не шукаєте їх завчасно, а напередодні залітаєте в торговий центр і хапаєте перше-ліпше, аби «закрити питання». Одягаєте раз і розумієте, що не зовсім те і не зовсім ваше.

Проста порада. Плануйте свої покупки – як ситуативні, так і сезонні.

Вдало і вдумливо придбана річ зекономить гроші, сили, і ви носитимете її із задоволенням

Читайте також: 4 сукні, які стали скандалом, помстою і причиною сварки знаменитих жінок

Що треба врахувати при підборі гардеробу

Але вічна проблема «нічого вдягнути» з’являється не лише через відверті помилки, а й через банальне незнання себе – своєї фігури, кольоротипу. Усе це легко розбере професійний стиліст, але якщо звернутися до нього не має змоги, то враховуйте:

  • кольори, які вам пасують. Особливо вибираючи речі, які носите біля обличчя – шалики, топи, сорочки, блузи. Нам ідеально пасують відтінки, що повторюють характеристики нашої зовнішності (яскравість, контрастність, температура). І найкраще їх визначає тестування на колір;
  • тип фігури. Багато чули про форми жіночого тіла – пісочний годинник, яблуко, груша, прямокутник. Усі вони різні і для них прийнятні різні речі. Те, що пасує вашій подрузі, навіть якщо у вас однаковий розмір, не обов’язково пасуватиме вам;
  • справжній розмір. Не той, до якого прагнете, і не той, який був до пологів. І якщо ви таки втиснулися в «еску», це ще не означає, що вона прикрасила вас.
  • взуття та аксесуари. Якщо вони влучно підібрані, то здатні зібрати воєдино навіть розрізнені на перший погляд речі. Саме такі дрібниці ми не враховуємо, а вони часто є родзинкою стилю.

    І ще одна корисна порада: підберіть собі капсульний гардероб — і на вас щодня чекатиме вдалий образ.

А тепер знову відкривайте шафу і замість «нічого вдягнути» порахуйте свої помилки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: