Капсульний гардероб, поєднання речей
Приклад формування капсульного гардеробу:
з 11 речей вийшло 15 комплектів одягу в різних стилях

Скласти повноцінний гардероб з мінімальної кількості речей – завдання завжди актуальне для нас, паняночок. А зараз тим паче: зараз інші пріоритети – краще задонатити на дрони зайву тисячу-дві гривень, аніж купувати джинси чи сукню “з колекції нового сезозу”.

Якщо вже й оновлювати гардероб, то так, щоб відчиняючи шафу, мати якомога більше… ні, не просто суконь, светрів, штанів, а поєднуваних між собою. Їх і називають «капсульними». Тобто це певний набір (5-7 речей), які підходять одне одному за кольором і стилем і з яких можна скласти багато різних комплектів. Як саме скласти? Наш консультант – стиліст, власниця імідж-студії New Style Ольга Леоні навчила.

Перше: визначаємо свій стиль і потрібні для нього «капсули»

Намалюйте коло і розділіть його на сектори – сфери вашого життя відповідно до об’єму, який вони насправді займають. Ну от ми, журналісти, більшу частину тижня проводимо на зустрічах, меншу частину у відрядженнях. Відповідно, нам потрібно дві «капсули»: у діловому (найбільшу) і повсякденно-спортивноу стилях (для поїздок).

Якщо ви мама в декреті і більшу частину часу проводите з малюком, варто продумати «капсули» для прогулянок і для дому, щоб не в одних і тих же джинсах, хоч і з різними футболками. 

Зрозуміло, що для зими потрібна одна «капсула», для літа – інша. Хоча декотрі речі можуть бути універсальними і придатними для всіх сезонів, як ті самі джинси. 

В одній капсулі може бути від п’яти речей. А от кількість комплектів – значно більшою завдяки поєднанням між собою

Комплекти речей, поєднання речей
Приклад, як з 5 верхів, 3 низів, 3 пар взуття і 6 аксесуарів створити різноплановий гардероб
Друге: формуємо капсули

Капсула – це дві-три-десять базові речі (наприклад, спідниця прямого крою, чорні брюки, сукня), до яких додаються інші речі так, щоб все між собою легко комбінувалося і за кольором і за стилем. Як на ілюстрації вище: в основі 11 речей, з яких сформовано 15 комплектів у різних стилях. Майте на увазі, як підказала Ольга Леоні, капсула матиме більше варіантів, якщо верхів (топи, сорочки, светри) буде вдвічі більше, ніж низів (спідниць, брюк, джинсів).


Читайте також про помилки у підборі гардеробу: чим краще ви орієнтуватиметеся у цьому питанні, тим вдаліший буде ваш образ.

Третє: враховуйте свою професійну діяльність

Кількість речей у капсулі залежить від того, наскільки значну частину займає та чи інша сфера у вашому житті. Закономірно: у ділової жінки має бути більше офісних “капсул” – щоб кожна у певній гамі кольорів (одна, наприклад, чевроно-біло-синя, інша зелено-коричнево-пісочна) та з різними фасонами (сукня+брюки і доповнювальний одяг або спідниця+джинси і доповнювальний одяг).

Не пожалкуйте часу: відкрийте шафу і складіть собі такі “капсули” – на тиждень чи навіть на весь сезон

Капсульний гардероб
Базові речі, капсульний гардероб
Приклад капсульного гардеробу з базовими і акцентними речами
Четверте: думайте як стиліст

“Капсули” насправді дуже зручна річ. Ними користуються всі професійні стилісти на професійних зйомках, буквально розподіляючи на вішаках набори речей або «луки», як модно казати. Зібрала собі в неділю таку капсулу і щоранку маєш чистий спокій: у понеділок одягаєш спідницю з кофтинкою, у вівторок – брюки з блузою, у середу ту кофтинку з брюками, в четвер – спідницю і жакет, а у п’ятницю – кофтинку і джинси. Так на одну проблему в жіночому житті стане менше 🙂 З цими листівками-шпаргалками точно 🙂

Базові речі, капсульний гардероб

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: