9 квітня пройшло обговорення результатів першого, аналітичного, етапу, під час якого досліджували передумови впровадження реформи. Захід відбувся за ініціативи Міністерства освіти і науки України та експертної підтримки Швейцарсько-українського проєкту DECIDE («Децентралізація для розвитку демократичної освіти»).

Впровадження профільної середньої освіти передбачає створення мережі закладів профільної середньої освіти, оновлення освітньої інфраструктури, розробку нового сучасного змісту освіти, запровадження нової моделі  організації освітнього процесу посилення кадрового потенціалу. Робота над аналітичним етапом розроблення стратегії тривала 8 місяців. У експертних сесіях взяли участь понад 400 освітніх експертів: керівників органів управління освітою, освітян, голів територіальних громад, міжнародних проєктів та програм, громадських організацій. До обговорення були також залучені Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України та депутати Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій та Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

На події були презентовані результати:

  • комплексного дослідження передумов розвитку  профільної середньої освіти в Україні, яке охоплює питання кадрового потенціалу, змісту та якості освіти, фінансування та освітньої інфраструктури;
  • прогнозного оцінювання чисельності та статево-вікової структури населення;
  • підходів до формування перспективної мережі академічних ліцеїв і професійних коледжів.

Також учасники заходу працювали над формуванням візії профільної середньої освіти та стратегічних цілей реформи

Наступний етап розробки стратегії впровадження реформи профільної середньої освіти розпочнеться з громадських обговорень у регіонах України. На заходах, які пройдуть протягом наступних двох місяців, заплановано представити результати аналітичного етапу розробки стратегії, демографічного прогнозу та варіантів політик впровадження реформи.