Міжнародний Інтернет Кінофестиваль «Star Independent» проводиться з 15 по 19 грудня у Майамі. А от закриття фестивалю та нагородження переможців відбувається у Нью-Йорку – водночас з київською подією.

Наразі це вже 9-й «Star Independent». Цьогоріч фестиваль відкриває можливість створення мосту між аутентичною українською культурою та проявами української діаспори в Америці. Через події, спровоковані російською агресією, до українського соціуму та культури збільшився інтерес. Більше половини конкурсних робіт у 8 номінаціях представлені українськими кінематографістами або в спільних проектах. Їх оцінює міжнародне журі під керівництвом оскароносного режисера, сценариста та продюсера Вадима Перельмана.

Фестиваль розпочався показом фільму «Довбуш» режисера Олеся Санина в одному з престижних кінотеатрів Майамі, а завершився у Києві показом мультфільму Мірзи Давітая. Символічно, що головні герої українського фільму «Довбуш» та грузинського «Витязь в тигровій шкурі» – це, власне, народні герої, які представляють свою культуру та її цінності.

Українськими переможцями кінофестивалю цьогоріч стали:

Олег Скрипка, Найкращий кліп

Антоніна Сотникова, Найкращий Соціальний Ролик

Акторка Даша Трегубова, Нетрадиційне мистецтво

Тарас Томенко, Кращий режисер, фільм «Будинок Слова»

Заза Буадзе, Грігоріс Карантінакіс, Кращий сценарій, фільм «Мій карпатський дідусь»

Сергій Стрельніков, Кращий актор, фільм «Довбуш»

Ірма Вітовська, Краща актриса, фільм «Між нами» 

Олесь Санін, Кращий фільм, «Довбуш» 

Генеральний спонсор фестивалю – Юридична Консалтингова Група «Яремчук та партнери». Організатори фестивалю в Україні – осередок Кіноспільнота та громадська організація «Перезавантаження».

Вся виручка від продажу квитків йде на потреби ЗСУ.