Презентація антології сучасної прози «Перéступи» відбудеться 11 березня в книгарні-кав’ярні «Сенс». Це збірка, що об’єднала 20 найкращих текстів короткої форми випускників школи творчого та професійного письма Litosvita за 10 років. 

Твори до антології відібрало конкурсне журі – відомі літературознавці та критики Ростислав Семків, Ганна Улюра й Богдана Романцова. Книжку видало видавництво Pabulum.

Авторами антології стали Валерій Пузік, Ганна Городецька, Роман Голубовський, Міла Смолярова, Сергій Рафальський, Таїсія Наконечна, Павло Матюша, Марина Манченко, Роман Буданов, Теа Саніна, Віталій Дуленко, Ліна Кулик-Вілльямс, Яна Сотник, Лідія Рудєва, Мира Бо, Марійка Сівченко, Лідія Філяс, Марія Ложка, Дарина Михальчук, Анна Богданова. 

Спікери презентації:

• Ростислав Семків – літературознавець, директор видавництва «Смолоскип»;

• Богдана Романцова – редакторка, критикиня, літературознавиця, лекторка, редакторка у видавництві «Темпора»;

• Марія Придьма – директорка Litosvita.

Презентація відбудеться у форматі відкритої розмови про можливості реалізації для письменників-початківців: як і з чого почати літературну кар’єру

Після презентації пройде автограф-сесія авторів антології, а також неформальне спілкування за вином з авторами, журі конкурсу та лекторами Litosvita.

«Чому «Перéступи»? Ганна Улюра в післямові зазначає: «Література любить зухвалих і непокірних, вона їх собі виколихує: пише закони заради тих, хто вміє їх порушувати. Оце і зветься переступами, винесеними в заголовок видання». Молоді автори та авторки своїми текстами долають ці рамки та межі. Пишуть про таємну спільноту людей, які падають із верхніх полиць, чи про жінку, яку вбивають риби, чи про вихід із метро в потойбіччя. Ми впевнені, що ці імена вже за певний час стануть центральними в українській літературі. Тож починайте слідкувати за ними вже зараз», –зазначає директорка Litosvita та Кураторка проєкту «Перéступи» Марія Придьма.