КУДИ ПОЇХАТИ НА ВИХІДНІ: 8 УКРАЇНСЬКИХ ОЗЕР

Літня спека посилюється, сидіти вдома ще й у вихідні, наче в розпеченій печі ну зовсім не хочеться. Хочеться, звісно, до води!

Бажано до моря – Чорного, Азовського, Середземного, але… На українські моря на вікенд не кожна з нас “мотнеться” – далекувато, а закордонні вакації ще не доступні. Зате під рукою – рідні озера! Якщо не в своїй області, то точно по сусідству: 3-4 годинки машиною і – нарешті! – омріяна прохолода, природа, водичка, пікнік і відчуття справжнього вихідного. Партнери україночок – платформа про подорожі Ukraine is склала міні-путівничок – вісім озер, від Волинської до Рівненської областей, від найглибшого до найвищого. Шукайте те, що ближче чи цікавіше – і бігом з хати аж до понеділка!

ОЗЕРО СВІТЯЗЬ НАЙГЛИБШЕ

Волинська область, с. Світязь – с. Гаївка

Належить до групи Шацьких озер – найбільшої в Україні (понад 30 озер). Найбільш відомі з них озеро Світязь і озеро Пісочне з безліччю баз відпочинку.

Світязь вважається найглибшим і найбільшим курортним озером країни, вода в ньому проглядається на 6 метрів, а глибина сягає 60 м.

Пісочне озеро менше Світязя, та не менш мальовниче. Місцеві жителі для відпочинку обирають саме його: тут менше туристів, а вода ще прозоріша, ніж на Світязі.

ОЗЕРО СИНЕВИР – НАЙЖИВОПИСНІШЕ

Закарпатська область, с. Синевирська Поляна

Фото: instagram.com/chaban.denis

Синевир – найбільше озеро Карпат і вважається найкрасивішим озером України. Знаходиться на висоті 989 м, площа становить 4-5 га. Максимальна глибина озера 24 м. Вода в озері дуже холодна, навіть влітку вона не прогрівається понад 11 градусів. Купатися в озері не дозволяється, але ноги помочити можна:) У воді водиться багато форелі та раків.

БІЛЕ ОЗЕРО – НАЙБІЛЬШ “ЛІСОВЕ”

Рівненська область, с. Рудка

Фото @tajnakamets

Біле озеро добре підійде для сімейного відпочинку. Тут є база відпочинку, можна орендувати будиночок або поставити намет, але за певну плату на добу. Вода містить багато гліцерину і пом’якшує шкіру. Тому тут вирішили побудувати оздоровчий санаторій.

Берег озера пісочний, а навколо тільки сосновий ліс. Тут є кілька пірсів, з яких можна пострибати у воду або порибалити.

БЛАКИТНІ ОЗЕРА – НАЙБЛАКИТНІШІ

Чернігівська область, с. Олешня

Місцеве озеро – це затопленні кар’єри, де колись видобували кварцовий пісок. Вода дійсно блакитного кольору і нагадує колір моря. А все через залишки кварцового піску на дні. Озеро знаходиться в сосновому лісі, більшу частину берега займають зручні піщані пляжі.

У літній сезон тут дуже багато бажаючих відпочити. Зв’язок іноді перемикається на білоруський роумінг. Поставити намет на території озера обійдеться в 50-100 грн на добу, краще приїхати серед тижня, щоб зайняти хороше місце.

ШЕЛЕХІВСЬКЕ ОЗЕРО – НАЙДАВНІШЕ

Сумська область, с. Межиріч

Шелехівське озеро – це гідрологічна пам’ятка природи. Воно таке ж давнє, як озера Байкал, Ладозьке і Вікторія: утворилося ще під час льодовикового періоду через зсув плит, які загородили прохід талим водам. Так з’явилася чаша площею в 7 га, вода в якій завжди прохолодна і чиста.

Озеро знаходиться у важкодоступному районі і оточене густим лісом, тому тут легко зустріти кабанів або бобрів. Добиратися краще на повноприводному транспорті. Можна також доїхати до села Межиріччя і домовитися з місцевими мешканцями про трансфер в 5 км на… тракторі. Буде пригода:)

ОЗЕРО ЯЛПУГ – НАЙБІЛЬШЕ

Одеська область, м Болград

Ялпуг – це найпрісноводніше озеро України. Середня глибина озера 2 м, довжина 39 км. В озері водиться понад сорок видів риби. Озеро має свої підземні джерела, вони починаються ще в Молдові. Наймальовничіша частина берега знаходиться біля с. Нова Некрасівка.

Читайте також: Куди поїхати на вихідні: Полтава не Котляревського

ОЗЕРО СИВАШ – НАЙСОЛОНІШЕ

Херсонська область, с. Григорівка

Фото we.org.ua

Озеро Сиваш – це затока Азовського моря, вода сюди надходить через одну вузьку протоку, яка влітку часто пересихає.

Вода в озері дуже солона і має рожевий колір. Велика кількість мінералів робить її лікувальною. Вона покращує роботу суглобів і зміцнює організм.

Біля селища Григорівка є незвичайна лікарня «Яма». У 60-х роках в районі селища впав радянський вантажний літак, а котлован після аварії наповнився солоною водою рудого кольору. Вода тут має особливо лікувальні властивості.

ОЗЕРО БРЕБЕНЕСКУЛ – НАЙВИЩЕ

Закарпатська область, Рахівський район

Фото karpaty.life

Бребенескул знаходиться найвище з усіх українських озер, не лише карпатських. Воно має льодовикове походження і розташоване на висоті 1801 м над рівнем моря. Озеро є туристичним об’єктом, оскільки знаходиться на найпопулярнішому маршруті Чорногірського хребта.

Бребенескул вважається найтеплішим серед усіх озер Чорногірського хребта. Температура води сягає 15 градусів.

То що, паняночки, на Блакитне озеро чи Пісчане?:) А може, на українські каньйони? Зібрати тут цілий список: і «маленьку Швейцарію», і Грандканьон в мініатюрі, і навіть… «долину Диявола».