«Перемога Гідності» або французькою Victoire de la Dignité – більше ніж шампанське, адже це колекція окремих арт-об’єктів: на етикетках зображено 6 різних картин сучасних українських художників, що символізують Перемогу нації. Лімітований випуск складає 2388 колекційних пляшок, які створені виключно для України. Колекція випущена у межах благодійного проєкту Марії Дідковської, яка залучила під цю мету французький сімейний дім шампанського Pierre Morlet. Victoire de la Dignité можна придбати на сайті.

Кошти, виручені з продажу Victoire de la Dignité, будуть спрямовані на потреби Головного військового клінічного госпіталю Міністерства оборони України та мобільних військових госпіталів. 

На етикетках пляшок лімітованої колекції шампанського зображені картини сучасних українських художників: Олексія Аполлонова, Миколи Білоуса, Олени Придувалової, Марини Скугарєвої, Олександра Сухоліта та Олега Тістола.

Картина Миколи Білоуса, яка увійшла до проєкту “Перемога Гідності”

Всі ці твори символізують українську перемогу у війні та стали ідейною основою Victoire de la Dignité

Картина “Поділ” Придувалової Олени, яка увійшла до проєкту “Перемога Гідності”
Картини сучасних українських художників для проєкту “Перемога Гідності”

За словами засновниці проєкту, «Перемога Гідності» – це рідкісний випадок, коли врожай незалежної артизанальної виноробні Шампані – тобто тої, що випускає лише нішеве вино та завжди в лімітованій кількості – експортується в іншу країну з благодійною метою. Винороби сім’ї Морле таким чином демонструють свою підтримку та непохитну віру в перемогу України. 

Шампанське Victoire de la Dignité створене з врожаю 2015 року, який опинився під загрозою через надзвичайно ранню зиму. Але всі члени родини цілодобово обігрівали лози спеціальними пальниками, щоб врятувати врожай і дати йому дозріти. Згодом врятований виноград перетворили на шампанське, яке берегли для особливо важливого моменту. Весь процес створення колекції відбувався у Франції – від вирощування винограду до виробництва і навіть друку етикеток на друкарні Eclair, найстарішій, що спеціалізується виключно на співпраці з брендами із Шампані.

Як розповідає Марія Дідковська, у перемоги – один смак та багато облич. Назва “Перемога Гідності” має на меті підкреслити, що Україна вже довела всьому світові власну силу, мужність, хоробрість та гідність. Українці вже перемогли як нація, продемонструвавши свою неймовірну єдність у боротьбі проти ворога.

Марія Дідковська на презентації проєкту “Перемога Гідності” та колекційного шампанського Victoire de la Dignité

Віра мільйонів людей в українську перемогу, як всередині країни, так і за її межами, допомога та підтримка на різних рівнях з усіх куточків світу наближає цю заповітну перемогу

Сучасні українські художники, які взяли участь у проєкті “Перемога Гідності”

Авторка проєкту підкреслює: «Для мене особлива сторона благодійності – це допомога через створення, народження чогось абсолютно нового. Victoire de la Dignité – багатогранна колекція, яка включає в себе високі стандарти виробництва справжнього шампанського, благодійність, підтримку мистецтва, збереження культурного надбання українців і підтримку світу. До того ж, на мою думку, надзвичайно важливо співпрацювати з митцями, адже це дозволяє більш масштабно представляти роботи наших художників та знайомити суспільство з культурною спадщиною України.

Одним із потужних напрямків діяльності, якому я присвячую час та енергію, є благодійність, результат якої робить значний внесок у розвиток та підтримку української культури. Реалізовані протягом років концерти класичної музики в різних містах і країнах обʼєднували тисячі людей заради майбутнього. Тепер же, під час повномасштабного вторгнення вся благодійність зосереджена на підтримці військового госпіталя. Адже це в першу чергу подяка за свободу, і внесок у відновлення здоров’я наших захисників та захисниць».

Експозиція в Національному художньому музеї України картин сучасних українських художників у рамках проєкту “Перемога Гідності”

Оригінали картин, що зображені на етикетках, можна буде побачити наживо у Національному художньому музеї України

Марія Дідковська з гостями на презентації проєкту “Перемога Гідності”

У межах благодійного проєкту, з 6 по 20 липня там проходитиме перша з початку повномасштабного вторгнення виставка, під назвою «Передчуття Перемоги». Відвідувачі події зможуть зазирнути у мистецьке життя, адже в залах музею буквально інстальовані куточки майстерень художників. Для митців, які так чи інакше відкривають душу за допомогою свого мистецтва, це можливість показати, як б’ється пульс їхньої творчості – разом зі всією Україною. 

Марія Дідковська є власницею ресторану Citronelle та бару Saint Bar. Марія займається благодійністю понад 7 років. Серед її благодійних проєктів: фонд «Відкрита музика міста» та концерти Classic Picnic, культурні ініціативи «Ода Незалежності», «Зимові дива», «Звуки миру», «Заради Майбутнього» та інші.

Під час повномасштабної війни Марія з командою проводить благодійні аукціони та заходи. Завдяки цим ініціативам тільки на потреби військових госпіталів було зібрано більше 5 млн гривень. Ці кошти спрямували на покупку необхідних наборів хірургічних та лапароскопічних інструментів для військових мобільних госпіталів.