Українська військовслужбовиця у першому бронежилеті, створеному українськими виробниками для жінок військових. Фото Міноборони України.

На прийомі після круглого столу НАТО «Жінки, мир, безпека» (в рамках саміту НАТО), держсекретар США Ентоні Блінкен оголосив про допомогу НАТО для українських жінок-військовослужбовиць. Країни НАТО нададуть понад 7 мільйонів доларів для підтримки жінок в ЗСУ. Допомога, зокрема, включатиме понад 10 тисяч уніформ, взуття та іншого необхідного спорядження.

«Надто часто українські військовослужбовиці не мають необхідного спорядження для задоволення своїх унікальних потреб в повному обсязі. Сьогодні ми робимо крок, щоб виправити це, оголосивши, що країни-члени НАТО виділять понад 7 мільйонів доларів США на закупівлю обладнання для жінок у Збройних силах України. Ми аплодуємо кожному союзнику, який виступив, щоб допомогти в цій ініціативі», — цитує Міноборони України виступ Ентоні Блінкена.

Перемовини з НАТО щодо можливості додаткового фінансування виробництва жіночої військової форми та бронежилетів для ЗСУ велися з 2023 року та досягли значного прогресу у березні 2024 року, коли відбулася зустріч заступниці міністра оборони України Наталія Калмиковазі спеціальною представницею генерального секретаря НАТО у справах жінок, миру і безпеки Ірен Фелін та головою представництва НАТО в Україні Карен МакТір.

Тоді сторони домовилися про обмін досвідом, консультації та взаємодопомогу у впровадженні принципів гендерної рівності у Силах безпеки та оборони України. А також про значну фінансову допомогу, яка сприятиме забезпеченню жінок-військовослужбовців необхідною амуніцією та обладнанням.