Верховна Рада ухвалила закон про штрафи за сексуальні домагання й насильство за ознакою статі. Для цього Кодекс про адміністративні порушення доповнили новими статтями.

Зараз закон № 8329, що вносить зміни до Кодексу про адміністративні порушення з огляду на ратифікацію Стамбульської конвенції, спрямований на підпис президенту.

Він, зокрема, передбачає штраф за вчинення насильства за ознакою статі в розмірі від 1 700 до 3 400 гривень, або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин, або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням 20% заробітку. А також встановлює відповідальність за сексуальне домагання, включаючи використання електронних комунікацій. Такі дії тепер караються штрафом від 1 360 до 2 720 гривень, громадськими роботами на строк від 20 до 40 годин або виправними роботами на строк до одного місяця з відрахуванням 20% заробітку.

Також у законі встановлюється, що сексуальне домагання

Це дії сексуального характеру (що не посягають на статеву свободу чи статеву недоторканість особи), виражені вербально, невербально або фізично (слова, жести, рухи тіла, доторкування, поплескування або інші аналогічні дії), які ображають чи принижують гідність особи та можуть супроводжуватися створенням щодо неї залякувального, ворожого або образливого, принизливого середовища (ситуації).

Дається визначення і насильству за ознакою статі. Це діяння, спрямоване проти особи через її належність до певної статі чи стереотипні уявлення про соціальні ролі (становище, обов’язки, поведінку, тощо) жінки або чоловіка в суспільстві, або діяння, що стосуються переважно осіб певної статі чи зачіпають їх непропорційно, які завдають фізичної, сексуальної, психологічної або економічної шкоди чи страждань, включаючи погрози таких дій, у публічному або приватному житті.

Поки закон не вступив в дію, пропонуємо хороші поради: Мене домагаються. Що робити? А також прочитайте і покажіть своїм доням рекомендації інструкторки із самооборони: Жіноча самооборона: 5 порад, які допоможуть і жінці, і дівчині