За даними ВООЗ, щороку 15 мільйонів дітей у світі народжуються раніше терміну – це кожен десятий малюк. Кількість «ранніх пташок» постійно зростає. Повномасштабна війна росії проти України негативно вплинула на багато важливих процесів, зокрема, й на виношування дітей, тож відсоток передчасних пологів виріс з 4% до 7% від загальної кількості. За рік у пологовому відділенні дніпровської клінічної лікарні народилося 1065 немовлят, з них передчасно – 70 малюків.

«Головна проблема недоношених новонароджених – труднощі з самостійним диханням через незрілі легені. Апарат СРАР-терапії є справжнім порятунком для найбільш вразливої категорії новонароджених. Система якісно та дбайливо надає їм первинну допомогу, безпечно зволожує та нагріває киснево-повітряну суміш до необхідної температури. Цей невеликий компресор дозволяє використовувати потрібну концентрацію кисню, а постійний потік повітря створює тиск у дихальних шляхах, завдяки якому легені малюка дихають максимально фізіологічно. Ми щиро вдячні фонду за цей цінний подарунок», – говорить Ганна, в.о. завідувачки відділення новонароджених.

Апарат СРАР-терапії, як стартова дихальна підтримка ще з пологової зали, не дозволяє легеням  змикатися під час видиху та блокувати надходження кисню

Це захищає їх від травматизації, дозволяє  поступово «дозрівати», зменшує кількість ускладнень. Для подачі суміші у дихальні шляхи використовуються канюлі, розміри яких розраховані на використання у немовлят, починаючи з маси тіла від 500 гр. Щомісячно у пологовому народжується близько сотні дітей, з них 8-10 дітей є маловаговими та потребують початкової реанімації ще у пологовій залі.

«Очолюючи громадську організацію «Проект Кешер в Україні», я впродовж багатьох років спостерігаю, як органічно будуються довірливі стосунки між нашою командою та пологовим будинком. У Дніпрі ми активно співпрацюємо у рамках проєкта «Мама для мами», мета якого – запобігання післяпологовій депресії та психологічна підтримка матусь з новонародженими. Тепер вже нова організація – наш благодійний фонд, який був заснований навесні 2022 року – долучається до підтримки жінок. Ми щасливі, що ця новітня технологія працюватиме у пологовому й збереже життя та здоров’я маленьких українців. Це завжди, й особливо сьогодні, є найголовнішим», – підкреслює Влада Недак, директорка «Проекту Кешер в Україні», засновниця фонду «Жіночі можливості».