Як повідомляє Національна поліція України, Марія Яценко – інспекторка слідчого відділу Купʼянського районного відділу поліції ГУНП в Харківській області. Вона перемогла у номінації «Хоробрість» в щорічному конкурсі Міжнародна асоціація жінок-поліцейських.

Марія не боїться працювати в одному з найнебезпечніших районів області та виконує свої обов’язки під ворожими обстрілами, які не вщухають ні на день. Після деокупації у вересні 2022 року Купʼянського району Марія тимчасово обійняла посаду начальника слідчого відділення у підрозділі поліції в селищі Великий Бурлук. Задача правоохоронців полягала у реєстрації заяв, повідомлень місцевих мешканців, які постраждали внаслідок військової агресії рф.

«Зокрема, це були люди, які потрапили до катівень, у яких російські військовослужбовці відібрали майно. Наша задача була максимально провести слідчі дії та направити ці провадження за підслідністю до СБУ», – згадує Марія.

Також вона безпосередньо брала участь в ексгумації тіл з місця масового поховання в Ізюмі: проводила огляд могил, вилучала тіла, оглядала їх.