Проєкт «Жіноча єдність» – без перебільшення, унікальний спецпроєкт. Жодне вітчизняне жіноче медіа або жіноче об’єднання не розповідали всебічно й детально про неповторну багатогранність українського жіноцтва, про його мультикультурність і при цьому єдність. Наша країна об’єднала безліч культур та націй: єврейки, татарки, ромки, полячки, вірменки – це теж українки. Вони народилися, мешкають, реалізовуються в Україні – на своїй нинішній батьківщині й при цьому шанують своє коріння, зберігають свої традиції.

Власне, про це й спецпроєкт: показати розмаїття українського жіноцтва, розповісти про цінності, погляди українок різних культур і віросповідань. І передусім попри всі відмінності продемонструвати взаємну підтримку – жіночу єдність, велику і дуже важливу силу в нинішній хиткий час.

ЖІНОЧА ЄДНІСТЬ У ДІЇ

Ідея такого спецпроєкту визрівала в редакції журналу «Українки» давно: ми шукали цікавих героїнь, формати подачі, можливі напрямки розвитку і, звісно, партнерів серед жіночих організацій, адже співпраця – теж крок до нашої єдності.

Без зайвих роздумів ідею підтримала одна з найвпливовіших і найвідоміших жіночих організацій – Проект Кешер в Україні.

Саме Проект Кешер в Україні заснував Міжнаціональну жіночу конфедерацію, яка сприяла діалогу жінок різних національностей

Логотип Всеукраїнської жіночої єврейської організації “Проект Кешер в Україні”

Ця всеукраїнська жіноча громадська організація об’єднує українських єврейок і при цьому займається покращенням життя і відкрита для всіх жінок незалежно від віку, релігії чи соціального рівня.

Що показово, в Проекті Кешер працюють неймовірні сучасні, діяльні, дотепні пані, з якими ми в редакції «Українок» дуже швидко заприятелювали та разом зі спілкуванням у справах щиро й по-жіночому жартуємо, обмінюємося новинами й навіть зустрічаємося за кавою. Жіноча єдність у дії!

ШИРОКЕ ЖІНОЧЕ КОЛО

Красномовний прояв жіночої єдності – взаємна підтримка не лише на рівні організацій – редакції «Українок» та Проекту Кешер, а й на рівні їхніх лідерок – виконавчої директорки Влади Недак і головної редакторки Віти Пасічник. Власне, з їхньої зустрічі й розпочався новий жіночий міжнаціональний спецпроєкт. А зустріч, до речі, склалася завдяки підтримці ще однієї небайдужої пані – так і розширюється жіноче коло.

«Ми потоваришували із Владою буквально з першої ж розмови, – згадує Віта Пасічник. – І це чудово – зустрічати однодумиць, партнерок, які так багато роблять для українських жінок. Ідею проєкту я озвучила Владі мимохідь, просто перераховуючи редакційні плани на майбутнє.

Влада Недак, уважно вислухавши, тут же резюмувала: «Ідея дуже співзвучна Проекту Кешер в Україні. Ми підтримаємо! Нумо втілювати!»

«Проект Кешер в Україні завжди прагнув до толерантності, підвищення рівня знань одна про одну, щоб формувати здорові міжрелігійні та міжнаціональні відносини, – зазначає Влада в інтерв’ю нашому журналу. – Ми хочемо знизити рівень стереотипного мислення в суспільстві; формувати активну позицію жіноцтва в міжнаціональних комунікаціях і раді підтримати проєкт, назва якого співзвучна гаслу Проекту Кешер в Україні – «сила жіночої єдності».

ПРОЄКТ «ТРИ В ОДНОМУ»

Особливість проєкту «Жіноча єдність» не лише в його об’єднавчій місії, а й у форматі. Він реалізовуватиметься у три етапи.

Перший етап – цикл відвертих, детальних розмов з представницями найпоширеніших в Україні національностей та культур. Вони всі – громадянки України й при цьому за походженням – єврейка, татарка, ромка, вірменка, грузинка, молдаванка, угорка тощо.

Щомісяця в онлайн-журналі «Українки» публікуватиметься інтерв’ю однієї з героїнь “Жіночої єдності”

Далі ці інтерв’ю в розширеній версії разом з тематичними доповненнями, цікавими фактами про особливості кожної національності та фоторепортажем будуть опубліковані в окремому друкованому альманасі. Це й буде наступним, другим, етапом втілення спецпроєкту.

І, як підсумок, навесні 2022 року планується масштабна фотовиставка з героїнями проєкту та всеукраїнська презентація альманаху – як свідчення справжньої всеукраїнської жіночої єдності не на словах, а на ділі.

ВЕЛИКА СИЛА ПІДТРИМКИ

Будь-який проєкт – це передусім люди, які працюють над його втіленням. І нам неймовірно приємно, що до проєкту «Жіноча єдність» долучилися кращі фахівці у своїх сферах.

Фотосесії нашим героїням забезпечує одна з відомих українських фотографинь Катерина Крючкова. На її рахунку не лише сотні професійних зйомок у різних жанрах. Катя ще й заснувала громадську організацію «Важлива» і створює соціальні фотопроєкти про жінок-паралімпійок, жінок з особливостями.

Кожен фотопроєкт підкреслює емоційну силу та душевну красу українських жінок

За відверті розмови з героїнями відповідає Вікторія Шапаренко, редакторка «Українок» і одна з найкращих журналісток у жіночих медіа. Саме Вікторія зуміла розговорити Аду Роговцеву, яка давно не дає інтерв’ю, але зробила виключення для нашого журналу, а також зробила глибокі, відверті інтерв’ю з багатьма відомими і впливовими українками.

Душевну і комфортну атмосферу розмов та зйомок створює чотиризірковий готель CITYHOTEL. Саме на його мальовничій терасі з краєвидом на серце української столиці й стартував наш спецпроєкт – перша зйомка та інтерв’ю з першою героїнею…

УКРАЇНКИ РІЗНИХ НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ

Перша героїня спецпроєкту обрана не випадково. По-перше, вона представниця другої за чисельністю національної громади в Україні – єврейської. По-друге, вона – сучасна, активна молода жінка з трьома вищими освітами й мама трьох донечок. По-третє, вона – дружина рабина і своїм стилем життя, активною соціальною і жіночою позицією руйнує всі заскорублі уявлення про традиційних єврейських жінок. Її звати Міхаль Стамова.

Перша героїня проєкту «Жіноча єдність» не лише розповіла про те, як це – бути дружиною рабина, а й про жінок в юдействі загалом

Міхаль розповіла про єврейські традиції, вподобання і навіть про давній ритуал, який допомагає єврейським подружжям не набридати одне одному. Інтерв’ю вже доступне за посиланням – чесне, щире і з легким гумором.

З таким підходом ми всі працюємо над проєктом – із непідробним задоволенням, шануючи побажання і погляди одна одної, вміючи жартувати і при цьому залишатися делікатними, розвінчуючи стереотипи, але підтримуючи традиції й цінності – усіх жінок, не лише наших героїнь.

Впевнені, до проєкту “Жіноча єдність” долучатимуться нові партнери, учасники, спільноти та організації й навесні наступного року на фотовиставці ми продемонструємо результат жіночої єдності – всеукраїнської, справжньої, нездоланної!