Фото: Аріна Шумакова

Напевно, жінки з країн та регіонів, про які йтиметься далі, сказали б те саме про нас – для них наші традиції дивні і дикі 🙂 Але тим цікавіше вивчати одна одну, порівнювати, щось перекладати на себе – як от, скажімо, «багатозаміжність» (у нас навіть нема слова, протилежного багатоженству) тибеток або еталонність пишнотілих нігерійок. А ще жіночі традиції інших культур часто – хороший привід подякувати, що ми живемо в цивілізованій країні, хоч як хто б не нарікав…


ІСПИТ ДЛЯ НАРЕЧЕНОГО

У Кенії кожного «свіжоодруженого» чоловіка жінки одягають в свої парео-«фартушки» (як на фото) і змушують в такому вигляді ходити щонайменше місяць і виконувати всю хатню роботу. Лише так, вважають кенійки, чоловік може відчути нелегку жіночу долю і в подальшому сімейному житті ставитися до дружини з повагою і турботою. Традицію, якій вже сотні років, ще ніхто з чоловіків не посмів порушити.

Жінки з Нікобарських островів пішли ще далі: не після, а до одруження вони перетворюють своїх чоловіків на слуг в батьківському домі та пів року спостерігають: вартий чи ні бідолага руки-серця і в майбутньому зупки на обід і діточок у люльці. Пройшов випробування – йде до шлюбу, не пройшов – йде назад у свою парубоцьку мазанку.

І, зазначте, ці жінки уявлення не мають про усілякі наші фемінізми, емансипації, гендери


СУТО ЖІНОЧА ПОЛІГАМНІСТЬ

Жінка Тибету, виходячи заміж за чоловіка, який є старшим сином в сім’ї, «автоматично» отримує його рідних братів, хоч усі десять. Також вона має право допускати у свій шлюб чужих «самців» – якщо раптом захочеться. А все тому, що в цій дивовижній високогірній країні народжується мало жінок. Через це давним-давно хтось мудрий вирішив дозволити їм полігамність і назвати цю “розпусту”😉 божественним символом успіху – чим більше чоловіків, тим сильнішою, заможнішою є сім’я. Що, по суті, правда.

Жінка може обрати із законних чоловіків улюбленця – того, хто найбільше працює, турбується. А батяра чи лінивця вправі вигнати з дому назавжди. Щоб осоромлено не опинитися на вулиці, кожен чоловік намагається своєму «сонечку» вгодити і отримати нагороду – любощі та пестощі. Вони теж на вибір жінки: хоче, кохається з кожним, хоче – лише з улюбленцями.

Дітей у тибетській сім’ї виховують усі «тати» – бо не відомо, хто ж тато

Так, не кожному брату жінка старшого брата буває до вподоби. Часто молодші брати закохуються в інших дівчат. Тоді мають вибір. Або йти до коханої назавжди, не отримавши спадку, підтримки та майна сім’ї. Або відвідувати кохану, як коханку, працюючи лише на рідну родину і знаючи, що народжені від неофіційного зв’язку діти вважатимуться безправними й не отримають від батька майна.

Нормальним в Тибеті вважається «запрошений» чоловік. Якщо жінка довго не вагітніє від обранця чи його братів, то на допомогу «кличе» сусіда😉 Або того, хто їй до смаку.

Взагалі, за любовні походеньки в Тибеті жінок ніхто не називає на букву «б» чи «п»😉 Навпаки, кожного нового кавалера дівчина «відмічає» монетою чи намистиною, якими той, як пристойний чоловік, має віддячити за, скажімо так, її «увагу». Чим більше таких намистин і монеток тибетка збирає на коралях, тим завиднішою нареченою вважається.

Читайте також: Жіночі історії: про стюардесу, яка перехитрила смерть і вижила в трощах Олімпіка, Титаніка і Британніка


ЗАМІСТЬ ПОМАДИ – КІЛЬЦЕ
Фото: Аріна Шумакова

В африканському племені сурма своя бьюті-процедура – одна на все життя, у порівнянні з якою наші «накачування», татуаж губ, обмазування помадами, – дикі недолугі зусилля. Вразливих прохання далі не читати…

Коли дівчинці виповнюється 10-12 років, рідна мама вибиває їй чотири нижніх зуби, розрізає нижню губу і вставляє туди невеличку дерев’яну паличку. Щоб бідне дитя не зомліло від болю, місце «бьюті-процедури» обмазують знеболювальним відваром трав. Рани загоюються, і тоді шкіру нижньої губи і підборіддя поступово розтягують, вставляючи тарілку з дерева. Щоразу більшу. І чим вона більша, тим красивішою, моднішою, сильнішою, по-нашому, вважається дівчина і тим дорожче дівчина «коштує» серед потенційних наречених. За одну з цих красунь на фото вождь віддав 100 корів, шалені для сурмів «гроші», в середньому наречена коштує 20 корів.

Тарілку «одягають» лише в люди – наче сумочку шанель у нас, під час їжі виймають. Якщо в жінки помирає чоловік, вона на знак жалоби тарілку виймає, може навіть розірвати «смужку» нижньої губи, щоб більше заміж не йти і прийняти довічну жалобу…

Читайте також: Жіночі історії: про «бізнес вдів» і Джулію Тофану, яка отруїла 600 чоловіків


ГРУДИ-МЛИНЦІ

Поки європейки і американки б’ють рекорди за кількістю операцій зі збільшення грудей, у Камеруні жінки мріють якнайшвидше зробити груди пласкими, як млинець.

У племені топоса така форма взагалі зведена ледь не в культ: чим ширші й тонші ці «млинці», тим вродливішою вважається жінка. Досягають цього жахливими за нашими мірками та цілком буденними для камерунок способами: перетискають і сплющують груди, тільки-но вони починають у дівчинки рости.

А якщо не допомагає – «прасують» їх гарячим камінням. Щодня. Накладаючи його на грудну клітку на кілька годин. І «допомагають» дівчатам у цьому рідні мами. Про наслідки – від мастопатій до онкології – ніхто й не думає і напевно не знає. «Краса» передусім.

Читайте також: Жіноча історія про гільйотинну стрижку, з якої почалася жіноча мода обрізати волосся


ВІДГОДОВУВАННЯ НАРЕЧЕНОЇ

Як добре нігерійка, бушменкам і туніскам! Вони не женуться за «сушкою», пресом кубиками і 90-60-90. Навпаки, їх змушують… від’їдатися і набирати вагу. В Центральній Нігерії дівчину на виданні матері навмисне годують булками і паляницями заради апетитних форм.

У бушменів широкі повні стегна, через які чомусь комплексують деякі україночки, вважаються еталоном жіночності: їх навмисне «нарощують» не лише вечерями після 18.00, а й сидінням в строго визначеному положенні, щоб утворювалися славнозвісні «вушка».

У Тунісі в деяких старомодних сім’ях досі після заручин дівчині збільшують порції і змушують їсти шість разів на день і… звільняють від роботи. Щоб не дай боже не схудла – жінка має бути пишна, як свіжоспечений хліб, кажуть там. А ми тут приречено відсовуємо від себе ватрушку з корицею 🙂

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: