Кірк Дуглас та Енн Байдес вважаються унікальною парою не лише в Голлівуді, а й у світі. Вони не просто довгожителі, а й чи не єдина в кіноіндустрії пара, яка прожила разом 70 років.

Кірк Дуглас помер у 2020 у віці 103 роки. Його овдовілій дружині зараз 101. Вона єдина приборкала цього ловеласа, проживши з ним до останніх його днів. Історія кохання, гідна окремого кіно. Ще одна історія, яка доводить: за кожним успішним чоловіком стоїть розумна жінка.

Власне, Кірк Дуглас був успішною мегазіркою «золотої епохи» Голівуду ще до зустрічі з Енн Байдес. Але його слава, м’яко кажучи, була скандальна: зіркові ролі чергувалися з пиятиками, двома офіційними розлученнями, безліччю коханок і статусом «Спартака-забіяки». З такою репутацією Кірк у 1953 році – у 36 – вперше приїхав у Париж на зйомки. Йому, як зірці, мали “видати” помічника, а ще краще – помічницю, як жартував згадуючи згодом велелюбний Кірк. Жоден з кандидатів йому не підійшов, аж вередливій зірці запропонували дочекатися певну Енн – справжнього профі у роботі з акторами, яка от-от мала повернутися в Париж з інших зйомок.

Кірк дочекався. Був не дуже вражений її зовнішністю: майже його ровесниця, мила, але не сексапіл і, головне, якась норовлива

Спочатку була дружба…

Після першої зустрічі на самовпевнене Кіркове запрошення «десь повечеряти» Енн Байдес не менш самовпевнено відповіла: «Дякую, але я краще з’їм вдома яєчню. Без вас». І поставила умову: вона допоможе йому зі зйомками, але вони спілкуватимуться виключно щодо роботи.

Кірк, на диво, погодився, терпів усі її зауваження – розумів, що по ділу, змирився, що з цією француженкою шури-мурів не буде і… розслабився.

Вони якось непомітно для себе здружилися, могли розмовляти про все, постійно сміялися разом, наче навіжені. Кірк заповажав Енн ще дужче, дізнавшись, що вона не просто “асистентка”, а дипломований мистецтвознавець, знає чотири мови, і як кіноконсультант – на розхват. Поруч з нею Кірк забував про свою зірковість і навіть якось на втіху Енн просто в смокінгу після зйомок у цирку закотив рукава і помагав знімальній групі совгати клітки.

Енн дивувалася, який дотепний, чуйний, ранимий чоловік ховається за маскою мачо

Попри це, вони з Кірком залишалися просто колегами. Тим паче в Америці його чекала чергова наречена. Енн навіть допомогла обрати каблучку їй у подарунок.

Вже потім ця мудра жінка зізнається, що тоді в ювелірному магазині вперше відчула ревнощі. Незрозумілі, безпідставні, адже вони – друзі, лише друзі. А Кірк розкаже, що навмисне попросив її допомогти обрати каблучку – подивитися на її реакцію. І побачив, що для Енн він – друг. Лише друг. І поїхав у відпустку до нареченої в Штати.

Повернувшись, детально розповідав Енн про медовий вікенд і біг до… паризьких коханок. Енн незворушно спостерігала, а всередині закипала. І в день народження Дугласа влаштувала сюрприз.

Вона запросила в ресторан, де було пишне святкування, всіх жінок, з якими цей ловелас на її пам’яті зустрічався. Попросила разом з гостями вишикуватися і радісно зустріти іменинника, коли той приїде.

Іменинник не видав свого подиву від неочікуваного «секс-десанту», «радісно» привітав усіх, попрямував до Енн і «ніжно» шепнув: «Але ж ти… сучка!» 🙂

Та, що врятувала його життя

У той вечір він не бачив інших жінок, окрім неї, і за одну ніч їхній діловий союз переріс у любовний. Дуглас розірвав заручини і майже рік жив на дві країни: Америку і Францію. Однак не квапився одружуватися з Енн. Йому було і так добре. Аж доки ще через рік вона не поставила ультиматум: або вони йдуть у «рагс», або вона просто піде. Кірк заарканився: мовляв, як хочеш – йди. І Енн пішла. А вже на вечір він стояв біля її дверей з обручкою.

Енн стала його шиєю, совістю, правою рукою – всім. Вона навіть врятувала його життя. Відмовила – аж зі скандалом – летіти в Нью-Йорк на приватному літаку з чоловіком Елізабет Тейлор Майком Тодом. Не могла пояснити чому, просто «щось відчувала» і навіть самовільно купила Дугласу квиток на звичайний рейс. Він, змирившись, і полетів. А літак Тода розбився, всі пасажири загинули.

Ще Енн «не взлюбила» одного агента Дугласа – «не взлюбила і все», а згодом виявилося, що він через фіктивні рахунки постійно обкрадав актора.

З тих пір Кірк Дуглас завжди слухався свою дружину

Поки смерть не розлучить нас

Він придумував їй кумедні прізвиська, а вона допомогла йому створити власну кінокомпанію. Вони виховали двох синів – вже далеко не юними, пережили злети і падіння першого – Майкла Дугласа і смерть від наркотиків другого – Еріка.

Вони справилися з її онкохворобою і його депресією після важкого інсульту. Вони написали автобіографічну книгу «Кірк і Енн: листи кохання, сміх і життя в Голлівуді» і дали десятки інтерв’ю, в яких завжди жартували одне над одним. І дуже ніжно дивилися.

У 2004 році Кірк і Енн знов одружилися: влаштували велике сімейне свято і під сльози радості дітей, невісток, онуків, родичів ще раз поклялися в коханні. До його 103 років та її 101…

ааа