Фестиваль Soundtrack:Ukraine започаткований у 2024 році. Він поєднує кіно (ігрові, документальні та анімаційні фільми), але сфокусований на призму музики – на розумінні того, що саме музика «додала» сюжету, який контекст існував поза музикою, якою людиною вона написана, як створювався саундтрек України протягом сторіччя німого та звукового кіно.

Відповідно до своєї місії, фестиваль – більше, ніж просто кінофестиваль; це діалоговий простір знання про зв’язок музики, часу, прогресу та влади, форум для дослідження постатей українських композиторів, розуміння їхнього потенціалу і того, що вони можуть змінювати світ, в майбутньому – здатності кінематографістів розглядати найважливіші технічні риси роботи звуку.

Фестиваль прагне виходити за межі кіноекрана, дозволяючи глядачам побачити, як саме музика змінює, рухає та доповнює кіносюжет

Головні частини фестивалю – кінопокази, цикл обговорень музики що до кіно фахівцями, концерти, саме тому Фестиваль об’єднав команди та простори кінотеатру «Жовтень», Національну філармонію України, Довженко-Центр та Музей кіно.

В рамках фестивалю відбулося відкрите інтерв’ю з композиторкою Аллою Загайкевич «Як працює саундтрек в кіно?»

А також дискусійні панелі з кіно- та музикознавцями про те, як влада впливала та впливає на кіно, музику та на культуру загалом, творчі майстерні композиторів Святослава Крутикова і Володимира Гронського, кінопокази, концерти тощо.

Надалі фестиваль буде змінюватися, доповнюватися, розвивати напрямки. Планується створення міжнародної школи кіно-композиторів й загалом нових сенсів. Але дебют вже відбувся і він, безперечно, вдалий.