«Дача» – унікальний для України центр, де родини з дітками-пацієнтами Національного інституту раку та Охматдиту мають можливість бути разом протягом виснажливого лікування. Журнал «Українки» розповідав і про сам центр, і про його засновника – благодійний фонд «Запорука», який вже 14 років опікується онкохворими дітками.

Фонд забезпечує їх ліками, медичними витратними матеріалами, психологічними консультаціями та реабілітацією. Окрім того, опікується лікарнями та підтримує медичний персонал, щоб діти отримували вчасну та якісну медичну допомогу. У 2009 році Фонд заснував першу «Дачу».


ДІМ, ДАЛЕКИЙ ВІД ДОМУ

Так «Дачу» називають самі «дачники» – онкохворі дітки та їхні родини, що в ньому мешкають.

За 13 років його існування у будинку проживало близько 1400 дітей із різних куточків України. І саме на «Дачі» у перервах між хімієтерапіями вони можуть знову побути дітьми, а не пацієнтами з важким діагнозом. А біля них – їхні мами й тати, брати та сестри, бабусі й дідусі. Адже в «Запоруці» переконані, родина поряд під час складного та тривалого лікування – це величезний ресурс для одужання, бо не лише ліки лікують дитину.

Власне, про це й фільм «Дача» – про силу підтримки, про сенс добра, про можливість кожної з нас долучитися до хорошої справи, врятувати життя.

Кінопоказ фільму “Дача”, Мистецький арсенал (Київ)

Фільм “Дача” також про мам, які часто залишаються з хворобою дитини сам на сам

Мешканець “Дачі” та герой фільму 10-річний Макар Данильченко з Запоріжжя
КІНО ПРО ДОБРО

Символічно, що прем’єра фільму відбулася у Міжнародний день онкохворої дитини в Мистецькому арсеналі столиці. І, головне, не обмежується одним показом, а має на меті великий благодійний прокат.

З 16 лютого, стрічку можна подивитися, придбавши благодійний онлайн-перегляд на медіасервісі MEGOGO. Окрім того, стартував попередній продаж благодійних квитків на березневі кіносеанси в мережі «Планета Кіно».

Придбати благодійні квитки можна за посиланнями:

Фільм “Дача” презентують: керівник дитячого відділення Національного інституту раку Григорій Климнюк, засновниця та президентка «Запоруки» Наталія Оніпко, сценаристка Ольга Гібелінда

Усі кошти будуть спрямовані на утримання «Дачі» та на допомогу її мешканцям – родинам з онкохворими дітками

Засновниця “Запоруки” та центру “Дача” Наталія Оніпко з другом Фонду Сергієм Притулою
СПРАВЖНІ ГЕРОЇ

Герої фільму діти, батьки та їхні «ангели-помічники» працівники фонду «Запорука», психологи та лікарі. У фільмі «Дача» задіяні засновниця та президентка «Запоруки» Наталія Оніпко, керівник дитячого відділення Національного інституту раку Григорій Климнюк, юні «дачники» — 14-річний Михайло Дьяков та 10-річний Макар Данильченко з Запоріжжя та їхні батьки.

«Нам дуже хотілося, щоб завдяки цьому фільму наші партнери та друзі побачили нашу “Дачу” зсередини. Почули тих, кого вони підтримують, — наголосила Наталія Оніпко під час пресбрифінгу в межах допрем’єрного кінопоказу. — На що саме йде їхня допомога. Наскільки вона важлива. Цією стрічкою наші дачники дякують усім, хто поруч».

Засновниця Фонду “Запорука” та центру “Дача” Наталія Оніпко

Це фільм-подяка за людяність, небайдужість усім, хто залишається поряд навіть у кризові для країни часи

Колектив Фонду “Запорука” та центру “Дача”
ШЛЯХ ДО ЗРУШЕННЯ

До команди, яка працювала над фільмом, увійшли режисер Олексій Смоляр, оператор та режисер монтажу Ангел Ангелов, композитор Артем Бабурін, продюсерка та сценаристка Ольга Гібелінда, співпродюсерка Світлана Тарасова.

Фільм «Дача», створений на грант Президента України для молодих кінематографістів за підтримки Держкіно, є кроком у боротьбі зі стереотипами стосовно родин, в яких хворіють діти, та у подоланні бар’єрів, з якими вони зіштовхуються щодня. Також це справжнє зрушення на шляху до виходу з соціальної ізоляції усіх людей, хворих на рак, стверджують у Держкіно.

Авторка сценарію фільму “Дача” Ольга Гібелінда

Підтримали фільм також відомі українці, зокрема, Тарас Тополя і Сергій Притула

Гість презентації фільму “Дача” та друг центру, музикант Тарас Тополя
ДРУЗІ ТА АМБАСАДОРИ «ДАЧІ»

«Добро потребує примноження. Побачивши «Дачу» на кіноекрані, в людині обов’язково з’явиться бажання якусь вільну хвилину свого життя чи якусь вільну копійку свого сімейного бюджету витратити для того, щоб зробити когось щасливішим і навіть врятувати чиєсь життя», — впевнений телеведучий, волонтер, громадський діяч Сергій Притула.

«Проєкти, як зокрема цей фільм, допомагають поступово, краплина за краплиною змінювати суспільство на краще», — поділився музикант Тарас Тополя, який вкотре долучається до ініціатив фонду «Запорука» та підтримує його підопічних.

«Багато друзів мене запитують, що таке «Дача», про яку я так часто згадую. Чому вона так важлива? Нарешті в мене буде можливість кинути їм лінк на фільм, аби вони самі побачили та зрозуміли», — зазначив телеведучий Влад Волошин.

Цей затишний дім є великою цінністю для родини, дитина в якої хворіє на рак

Киньте цей лінк, україночки, і ви своїм друзям, рідним, колегам — чим більше людей подивиться фільм, тим більшою буде підтримка і діток, і «Дачі». До речі, у червні цього року планується відкриття другого такого центру, а значить, ваша добра справа матиме продовження!