на правах реклами

Придбали авто — потурбуйтеся про автоцивілку: правило, яке знає кожна водійка. Поліс страхування Автоцивілка або ОСЦПВ – обов’язкове за законом автострахування. Його мета – компенсувати фінансові збитки, якщо ви станете винуватцем ДТП. Без поліса вам доведеться покривати усі витрати на ремонт чи медичні послуги з власної кишені. Ба більше: за відсутність автоцивілки доведеться ще й сплатити штраф.

Але який поліс краще обрати? Адже на ринку страхування стільки пропозицій! Пропонуємо наступний алгоритм дій, який допоможе вам зробити правильний вибір.

1. ОБЕРІТЬ НАДІЙНУ СТРАХОВУ КОМПАНІЮ

Не варто довіряти своє життя та майно випадковому постачальнику, назву якого ви ніколи не чули. Такі компанії досить часто банкрутують, що створює великі проблеми клієнтам. Надійна компанія — це та, бренд якої відомий, інформацію про неї знайти легко, вона надає звіт про свої дії у відкритих джерелах.

Наприклад, страхова ARX вже 30 років існує на ринку України, веде прозору комунікацію з клієнтами, посідає провідні місця у рейтингах та кожного дня сплачує майже 5 млн грн страхових відшкодувань

Читайте також: Водійкам на замітку: захиститися від ДТП відтепер можна полісом МініКАСКО

2. ПЕРЕВІРТЕ УМОВИ ПОЛІСА

Перед підписанням угоди зверніть увагу на умови поліса, включаючи виключення та обмеження у покритті. Будьте впевнені, що розумієте всі умови договору. Погане знання умов найчастіше викликає непорозуміння під час врегулювання страхових випадків.

Зауважте, що при розрахунку страхової виплати страхова компанія обов’язково враховує експлуатаційне зношення ТЗ. Воно залежить, зокрема, від таких параметрів транспортного засобу:

  • ринкова вартість;
  • строк експлуатації;
  • тип;
  • регіон виробництва.

Також із суми страхової виплати cтраховик може утримати розмір франшизи (частини збитків, що не відшкодовується страховою компанією).

3. РОЗГЛЯНЬТЕ ДОДАТКОВІ ОПЦІЇ

Згідно із законодавством, максимальна виплата потерпілому, яку може здійснити страхова компанія за договором ОСЦПВ, складає 320 000 грн за збитками, спричиненими життю та здоров’ю, і 160 000 грн за майновими збитками. Це не дуже багато, і якщо трапиться ДТП, доплачувати доведеться самій. Витративши невеликі кошти, є можливість збільшити захист, щоб потім не мати фінансових проблем. В ARX можна придбати поліс «Добровільна Автоцивілка», який може розширити покриття до 1 млн грн, а коштує це всього від 152 грн.

4. ЗВЕРНІТЬ УВАГУ, ЧИ ПРОПОНУЮТЬСЯ ДОДАТКОВІ ПОСЛУГИ

Деякі страхові компанії надають бонуси власникам полісів ОСЦПВ, серед яких може бути безкоштовне буксирування, доставлення пального, мобільний шиномонтаж тощо. Ці послуги стануть у пригоді не лише малодосвідченому водієві, але й тим, хто вже давно за кермом. В ARX, це, наприклад сервіс “Автоконсьєрж” у будь-якому полісі Автоцивілки.

5. РЕГУЛЯРНО ОНОВЛЮЙТЕ СВІЙ ПОЛІС

Зміни у вашому житті або стані вашого авто можуть вплинути на вашу потребу у страховому покритті. Тож періодично перевіряйте свій поліс і оновлюйте його, якщо це необхідно.

Автоцивілка є як паперова, так і онлайн — тобто та, яку легко придбати на сайті компанії. В ARX це можна зробити за 5-7 хвилин

Читайте також: Обов’язкова «зелена картка» для автопоїздок за кордон: 6 порад щодо оформлення

Надійний страховий поліс захищає не лише вас, а й інших учасників дорожнього руху. У разі аварії ви будете впевнені, що збитки іншій стороні будуть відшкодовані, і це зменшить фінансовий та психологічний тиск.

Шкода, що досі не вигадали страхування від усіх неприємностей в житті, але автоцивілка точно зробить наше життя трошечки легшим 🙂 Що б не сталося, поліс допоможе уникнути багатьох непорозумінь та судових позовів.

Безпека на дорозі починається з дотримання правил дорожнього руху і поліса автоцивілки, часто повторюють інструктори з водіння і постійно нагадує дорожньо-патрульна служба. Ми додамо від себе: безпека починається з полісами надійних компаній. Таких, наприклад, як ARX 🙂