Для тих, хто знає на власному досвіді, що таке випадіння волосся, ця проблема видається жахливою. Але діяти з остраху — дуже небезпечна «стратегія». Потрібно опанувати себе й розробити план. Це може вартувати часу, проте вихід ви точно знайдете.

Що ж робити, якщо волосся випадає САМЕ зараз? Лікування дає результат за кілька місяців, а нам потрібно зберегти хоч щось на голові. Пропонуємо кілька порад, як мінімізувати втрати.

Пролонгована дія та швидка допомога

Передусім необхідно звернутися до компетентного лікаря-трихолога. Щоб знайти такого без рекомендацій, ліпше відвідайте кількох фахівців та порівняйте їхні висновки. Кілька поглядів — завжди краще, ніж думка однієї людини. Здайте аналізи й отримайте рекомендації щодо усунення причини випадіння та почніть підтримувальний догляд. Оберіть шампунь, кондиціонер, маску, сироватку, ампули проти випадіння волосся в розділі EVA Beauty. Але порадьтеся з трихологом. Такі продукти допоможуть швидко покращити ситуацію, поки ви впораєтеся з основною проблемою.

Під час відновлення волосся дотримуйтеся простих правил.

  • Не намагайтеся спробувати всі засоби проти випадіння водночас та уникайте сумнівних порад людей без відповідної освіти та досвіду консультування. Те, що допомогло одному, з великою ймовірністю може нашкодити іншому. 
  • Змініть манеру розчісування. Вам знадобиться щітка з дуже рідкими зубцями, зокрема та, що призначена для нарощеного волосся. Робіть це рідше, ніж зазвичай. Щоб волосся не заплутувалося, заплітайте косу.

Ще один лайфхак: не повністю змивати маску. Наносьте її ЛИШЕ на довжину, щоб не зачіпати корені, і змивайте водою без шампуню. Таким чином, волосся залишиться м’яким і слухняним 

  • Уникайте агресивних компонентів, які стимулюють волосяні цибулини. Відомою є порада, наприклад, втирати перцеву настоянку в шкіру голови, щоб збільшити густоту. І вона непогана, але 100 % не на «гострому» етапі. Ви ризикуєте втратити ще більше волосин. Те саме стосується популярної нікотинової кислоти.
  • Ви маєте максимально запобігати механічним пошкодженням: необережні рухи; сумка на плечі, що висмикує пасма; розпущене довге волосся під час сну.
  • Просто поміркуйте, а чи не уникаєте ви якихось продуктів навмисно? Можливо, організму не вистачає корисних речовин. І це не лише вітаміни та мікроелементи, рівень яких легко перевірити в лабораторії. Побудуйте збалансоване харчування. Непоганою ідеєю буде скористатися послугою дієтолога. Якщо спеціаліст компетентний, це точно не нашкодить. Навіть якщо справа не в харчуванні, ви отримаєте план здорового раціону. 
  • Велику кількість волосин, на жаль, ми втрачаємо під час миття голови. В одних випадках трихолог рекомендує мити голову рідше, в інших, навпаки, — частіше. Тож, не знаючи ще власної ситуації, найліпше дотримуйтеся балансу. Будьте обережні, якщо ви намагатиметеся робити більші проміжки, зовсім не факт, що стан зміниться на краще.
  • Вітаміни в БАДах — це супер. Але без відповідних аналізів не варто випробовувати комплекс, який порадила подруга, знайома, сусідка, тренер, косметолог тощо. Надлишок деяких корисних нутрієнтів теж спричиняє втрату волосся. 

Існують досить дієві процедури, які допомагають відновити волосся, але їх варто робити, лише коли гостра фаза мине.

Мезотерапія, плазмоліфтинг здатні пришвидшити ріст та збільшити густоту. Однак і їх рекомендуємо узгоджувати з вашим трихологом

6 розповсюджених причин випадіння 

Дефіцит 
Нестача вітамінів, мікроелементів, білка, корисних жирів тощо спричиняє погіршення стану волосся, шкіри, нігтів, зубів. Якщо організм не отримує необхідної кількості корисних нутрієнтів, він передусім береже наявні для найбільш важливих органів та систем. 

Агресивна дія ззовні
Ідеться й про природні подразники (палюче сонце, переохолодження, солона вода), і про косметологічні маніпуляції (ботокс, кератинове вирівнювання, хімічна завивка, ламінування, фарбування).

Психологічний стан
Тривалий стрес, нервовий зрив, депресія можуть негативно вплинути на весь організм й зокрема стати причиною випадіння. 

Захворювання
Це можуть бути ендокринологічні та гінекологічні проблеми, захворювання ШКТ. У тілі все взаємопов’язане, тож збій в одному органі позначається на організмі в цілому.

Випадіння — радше необхідний сигнал, який сповіщає нас про можливість більш серйозних проблем 

Лупа
Як не дивно, цей грибок може спричиняти втрату волосся, хоча й опосередковано.

Відсутність сну
Теж радше не є основною причиною, але може посилювати те, що вже відбувається, або бути каталізатором в комплексі кількох проблем. Здоровий сон 100 % необхідний для відновлення. Тож не нехтуйте ним. 

Ніколи не поступайтеся й продовжуйте вирішувати проблему. Якщо не діє один метод, випробовуйте другий, третій. Шукайте вихід. Здоров’я вашого волосся — дійсно у ваших руках. Бажаємо гарного самопочуття, краси та натхнення!