Богу дякувати, на нас ніхто не нападав. Але, на жаль, чуємо, як в однієї знайомої сумку висмикнули в парку, за другою пленталися двоє з «папіросками в матросках». Тому журнал “Українки” й звернувся до Наталі Вештіц – інструкторки курсів жіночої самооборони «Сильна та Вільна» при Школі бойових мистецтв Він Чун Кунг Фу «Дім Вічної Весни».

Правда, звучить красиво? Так от, тут вчать жінок так само красиво дати відсіч у разі небезпеки – раз-два і нападник лежить, розпластаний і жалюгідний.

Щоб ви знали, техніку він чун придумала буддійська черниця ще у XVIII сторіччі в Китаї і, попри таке романтичне походження, є в основі підготовки рукопашного бою багатьох поліцейських і армійських спецпідрозділів світу.

Техніку він чун, зазначає Наталі Вештіц, відрізняє гнучкість і різка сила, прихована за плавними та оманливо-м’якими рухами. Вона ідеально прийнтна для жінок, бо використовує силу нападника проти нього самого, дає можливість перемогти сильнішого супротивника, вести бій в обмеженому просторі: в кабіні ліфта або в під’їзді будинку.

БЕРЕЖЕНОГО БЕРЕЖЕ

А щоб унеможливити несподіваний напад , треба, наголошує пані Наталі, дотримуватися простих правил.

Будьте впевнені, але не самовпевнені. Так, ми – дорослі, відчайдушні, можемо навіть стрибнути з парашутом. Але не плутайте «благородний екстрім» з, перепрошуємо, дурістю. Серед ночі бігти самій додому, сідати в машину до незнайомців – це дурість. Навіть якщо ви майстер з кунг-фу. Заходити у ліфт з бугаєм – теж дурість, пропустіть його, нехай їде першим, нехай думає, що ви дивачка – вам з того що, зате ціліша будете.

Тримайтеся ближче до тротуарів, а не темних кущів та під”їздів. Відчуваєте щось підозріле – дивного чоловіка позаду, нав”язливого спостерігача – одразу звертайте до найближчого магазинчику, кіоску – туди, де люди. Опинившись у приміщенні з підозрілими незнайомцями, не обертайтеся до них спиною і зберігате дистанцію.

Йдучи увечері, розкладіть речі по кишенях. Висмикнуть сумку, то, принаймні, ключі від квартири чи телефон залишаться у кишені

Запрограмуйте в мобільному кнопки «обрані номери» або швидкий набір – раптом щось, один дотик на обрану кнопку і дзвінок чоловікові вже здійснюється. Хороша функція, коли нема часу на пошук номера в контактах чи набір 063-636-63-63…

Зберігайте спокій, не звертайте уваги, не прискорюйтесь, якщо вас окликнули чи спробували зачепити. Ігноруйте, але впевнено звертайте у людне чи освітлене місце.

Купіть – не пошкодуєте – і завжди носіть у сумочці якийсь засіб захисту. Для жінок спеціально створили мініатюрні газові балончики (навіть у формі помади), гребінці з прихованим ножем (різати ніхто не збирається, просто налякати) і брелоки-кастети (саме під жіночі пальці). Продається все онлайн (просто вказуєте в пошуку), а також в мисливських та військових магазинах. З такими «підстрахуваннями» завжди спокійніше. Тим паче, якщо до вас таки вчепляться.

Читайте також: ТОП-5 питань, з якими українці йдуть до сексологів

ЯКИМИ БУВАЮТЬ НАПАДНИКИ

Наталія Вештіц умовно розділила їх на два основних психотипи. Перший – а-ля «сангвінік»: відкритий тип, чоловік-хам або напідпитку. Він схильний діяти прямолінійно і досить передбачуваний: поводиться розв’язно, нав’язливо фліртує, розпускає руки або тисне морально. Його мотиви прості – надлишковий «мачізм», бажання нав’язати себе. Крайній прояв дій «сангвініка» – спроба зґвалтування.

Другий тип – «тихоня», набагато небезпечніший. Він, зазвичай, приховує психічно нездорову людину, з комплексами, нав’язливими ідеями. Поводиться тихо, говорить вкрадливо, спокійно. Але ваше необережне поводження може включити в ньому певні спускові механізми, так звані «якорі», які виплеснуть на вас несподівано невмотивовану агресію. Він може раптово вдарити, жорстоко побити, порізати ножем, знущатися.

Є ще й третій тип – назвемо його «на роботі». Це грабіжник, злодій, хуліган, який має просту мету – відібрати у вас речі або гроші. Він має певні спільні риси з «сангвініком», бо його мотиви так само зрозумілі.

У 60% випадків ні слова, ні прохання, ні хитрощі не допомагають і зловмисник таки нападає

ЖІНОЧІ ХИТРОЩІ

На курсах жіночої самооборони Наталя вчить розпізнавати і «гасити» цих мачо та маньяків. Але з ким би не довелося зіштовхнутися, підкреслює наша інструктор, – не панікуйте і дійте рішуче, швидко. Жіноча перевага в тому, що ми вміємо схитрувати, скористатися своєю видимою слабкістю, щоб ввести агресора в оману, позбавити пильності й діяти на випередження.

Ну, наприклад. Вимагають гаманець. Чоловік у такому разі зразу полізе у бійку з криком «може тобі ще ключі від квартири, де гроші лежать?». А жінка здатна неждано жбурнути свій скарб якнайдалі у бік – хай грабіжник біжить-шукає, а тим часом вона втече. Або ж пустить сльозу і зманіпулює «у мене ж такий самий син\брат\чоловік». Чи «радісно» скаже: «Хлопці, як добре, що ви з’явилися, я так боялася йти сама, допоможіть». Залежно від ситуації жінка може вигадати різне. Аби тільки не показувати страх і не ціпеніти.

Читайте також: Секс і закон: що в ліжку заборонено навіть подружжю

ЯКЩО НАПАДАЮТЬ

Захищайтеся. Щосили. Агресивно. Кричіть, врещіть і лупіть ногами, руками, сумкою, парасолем так, ніби захищаєте не себе, а свою дитину – до сказу в очах. Головне – не здавайтеся: жінка у стані афекту – це атомна бомба, здатна розтрощити все. («СлабонЕрвних» прохання далі не читати – нижче майже сцени насилля:) Але без них ніяк

Якщо нападають спереду

  • Вдарте в адамове яблуко: випряміть пальці, напружте щосили і вдарте ребром долоні по гортані нападника.
  • Бийте у пах: коліном або – от зараз не смійтеся, бо потім буде не до сміху) – схопіть рукою за все його чоловіче добро, стисніть як ганчірку і різко смикніть так, щоб йому аж в очах потемніло. Жодного жалю – вас же не пошкодували. А якщо втратить свідомість – кажуть, таке можливо – викликайте поліцію.
  • «Видряпуйте» очі: напружте і розведіть вказівний та середній пальці й встроміть у очі зловмиснику. Або нігтями деріть його лице, як губку.

У 60% випадків ні слова, ні прохання, ні хитрощі не допомагають і зловмисник таки нападає

Якщо нападають ззаду

  • Бийте у сонячне склепіння: міцно стисніть кулак вільної руки, напружте її, відведіть назад і дайте ліктем щосили в центр живота. 
  • Встроміться в стопу: вдарте підбором по стопі зловмисника. Між іншим, шпилька під вагою тіла має тиск приблизно півтонни на квадратний сантиметр. Тисніть його! 
  • Виверніть йому мізинці: якщо нападник обхопив вас ззаду за шию і душить, схопіть його мізинці і виверніть їх угору – різко, аж до хрусту. Навіть якщо зламаєте – «до його весілля заживе», а вам дасть шанс втекти, поки його скрутило від болю.

Ваше завдання – послабити нападника, вислизнути і тікати, як ужалений марафонець. І на бігу телефонувати 102 чи рідним – функція екстрених викликів та «швидкого набору», нагадуємо. Ви зможете. На уроці фізкультури норматив здавали – 100 метрів за 60 секунд? Отож! Ваші 100 метрів мають бути голосними та рекордними.

Жарти жартами, але не приведи Господи таке пережити. Для цього все це і пишемо. Пилочку, балончик чи брелок-кастет уже поклали в сумку? До речі, вони можуть знадобитися й при відритому сексуальному домаганні. Ледь не кожна третя українка хоч раз стикалася з харасментом. Що робити в цьому випадку, як захищатися – зібрали поради психологів і юристів у цій статті.

Фото надані курсами жіночої самооборони «Сильна та Вільна» при Школі бойових мистецтв Він Чун Кунг Фу «Дім Вічної Весни».