на правах реклами

За три місяці повномасштабної війни сотні тисяч українців вимушено виїхали до Європи, міграція триває й триватиме до нашої повної перемоги. Більшість тих, хто зараз перебуває за кордоном, – жінки з дітками, половина з них пересувається на власних автівках. Перший час багато країн дозволяли автопроїзди без наявності страхового поліса автоцивільної відповідальності «Зелена картка». Проте зараз вона знову стала обов’язковою: для того, аби поїхати з Польщі чи Естонії машиною до Німеччини або Чехії, потрібно мати цю «Зелену картку».

Принцип її дії такий самий, як в українській «автоцивілці»: поліс дозволяє уникнути штрафів та значних фінансових витрат у разі ДТП у чужій країні і відшкодовує збиток потерпілій стороні. «Зелена картка» діє у 48 країнах світу. Хоч це й закордонне страхування, але оформити його просто, де б ви зараз не знаходилися – в один клік на сайті української страхової компанії ARX.

Компанія оперативно запустила таку послугу, аби українські громадяни за кордоном могли отримати «Зелену карту» швидко, у будь-який час і без проблем. Оформлюючи її онлайн, кожен українець ще й підтримує нашу армію: адже ARX 10% вартості полісу перераховує до фонду «Повернись живим». З початку війни на потреби ЗСУ компанія вже пожертвувала 7,6 млн грн.

Фахівці ARX також завжди готові проконсультувати щодо «Зеленої карти», а для читачок журналу «Українки» дали хороші поради з оформлення

Порада перша. Обирайте страхову компанію, яка має право укладати міжнародні договори автострахування

В Україні це лише 11 компаній, серед них – лідер українського страхування компанія ARX. До речі, вона працює безперервно з першого дня війни, обслуговуючи клієнтів та оплачуючи збитки, не пов’язані з військовими ризиками. Наприклад, у квітні клієнти ARX отримали близько 6 млн грн страхових виплат за полісами звичайної «автоцивілки».

Порада друга. Купуйте «Зелену картку» в українській страховій компанії – це дешевше

Загалом придбати «Зелену картку» можна і в іноземних страхових компаніях. Але за кордоном коштувати це буде дорожче. Наприклад, у Польщі картка коштує 40 євро на 1 місяць. У Німеччині вартість поліса на 12 місяців стартує від 900 євро, на місяць від 150 євро.

В Україні ціна нижче, ніж у Європі. Наприклад, страхова ARX пропонує поліс за 30 євро на 1 місяць, 170 євро на 12 місяців

Порада третя. Обирайте оптимальний термін дії «Зеленої карти»

Договір «Зелена карта» укладається на строк від 15 днів до 1 року. Його сутність така ж, як у «Автоцивілки» – страхова компанія відшкодовує збитки, які може завдати за кордоном автотранспортний засіб, зареєстрований в Україні. Гарантом у цьому є Моторне бюро, яке оперативно робить виплати, а потім відшкодовує їх зі страхової компанії.

Порада четверта. Оформляйте «Зелену карту» онлайн

Це швидко й зручно: в ARX онлайн-оформлення займає 5 хвилин – достатньо перейти за посиланням. До того ж, нагадаємо ще раз, кожен новий власник “Зеленої карти” допомагає ЗСУ. Поліс після онлайн-оформлення надсилається на мейл, але в ARX радять за можливості його роздрукувати, бо у кожної країни свої вимоги, і хтось може відмовитися приймати тільки електронну форму.

Дія поліса починається через 24 години після придбання

Порада п’ята. У разі ДТП за кордоном дійте за Європротоколом

Алгоритм дій такий:

  • зафіксувати місце дорожньо-транспортної пригоди за допомогою фото- або відеозйомки;
  • викликати поліцію або скласти з другим учасником ДТП Європротокол;
  • отримати довідку поліції про обставини ДТП;
  • за наявності вини страхувальника, зазначеного в картці міжнародного автомобільного страхування, передати іншому учаснику ДТП (потерпілому) фотокопію або копію цієї картки;
  • повідомити протягом 15 (п’ятнадцяти) днів свою страхову компанію про настання ДТП будь-яким способом зв’язку, зазначеному в картці.

Якщо в іноземного водія-винуватця на дату ДТП нема страхового покриття або ж якщо ДТП сталося за участю водіїв з різних країн на території третьої країни, слід звернутися безпосередньо до національного Бюро країни, де сталося ДТП.

У разі оформлення ДТП Європротоколом водії забезпечених транспортних засобів (учасники ДТП) мають право залишити місце події і звільняються від обов’язку інформувати поліцію про факт та обставини ДТП.

Фахівці ARX також нагадують, що Європротокол заповнюється в паперовому вигляді на спеціальному бланку

Порада шоста. Враховуйте, що за кордоном розмір відшкодування залежить від законів країни настання ДТП

Розмір відшкодування «Зеленої карти» і умови виплат встановлюються відповідно до вимог, що діють в країні настання ДТП. У кожної держави встановлені певні ліміти зі страхових виплат, згідно з ними й встановлюється сума компенсації.

Втім, в яку б країну ви не прямували, купуючи “Зелену картку” в страховій компанії ARX, можна бути абсолютно впевненою у її надійності та виплаті. Безпечних нам усім подорожей!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: