Вдивіться у цей погляд. В усмішку. Відкритість. М’якість. У молодість. Вона ще не знає, який жах чекає її попереду і кому саме усміхається. Ця пані – єврейка, її справжнє ім’я невідоме, хоча фото називають «Дкоконда з гетто».

Дівчину сфотографував придворний фотограф Гітлера Хуго Йєгер у 1940 році на території цукрового заводу містечка Кутно, куди зігнали понад вісім тисяч євреїв. Усі вони, і «Джоконда» також, згодом загинули у таборі Хелмно. Це було одне з перших масових вбивств людей за національною ознакою у ХХ сторіччі.

Наступне відбулося у Києві. В 1941 році. 29–30 вересня. У Бабиному Яру. І серед тисяч євреїв, яких вели на розстріл, були такі ж Джоконди. З такими ж поглядами. М’якістю. Відкритістю. З ними були їхні діточки, батьки, бабусі, дідусі, братики, сестрички, тітки й дядьки, друзі й кохані.

За два дні нацисти винищили майже 34 тисячі київських євреїв

Читайте також: “Ви нас не зламаєте!”: фотосимвол жіночої сміливості перед окупантами

За даними Українського інституту національної пам’яті, упродовж двох років німецької окупації Бабин Яр «забрав» життя близько 100 тисяч людей – євреїв, ромів, українських націоналістів, полонених, пацієнтів психіатричної лікарні, цивільних, в’язнів концтаборів.

Бабин Яр став одним з найбільших місць масових розстрілів цивільних, скоєних нацистами під час Другої світової війни. А день 29 вересня назавжди став Днем пам’яті жертв Бабиного Яру.

Зараз нацисти з країни на болотах чинять так само стосовно нашої нації – українців, забувши уроки історії і невідворотне покарання. А воно їх чекає, як дочекалося кожного злочинця у 1945-46 роках. Український Мосад вже працює…

Підписуйтесь на наш дайджест у Telegram, жіночі історії в Інстаграм та приєднуйтеся до нашої веселої 46 000-ї спільноти у Facebook. Не спамимо дописами, ділимося лише дійсно цікавим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: