Жіночий гаманець з банківськими картками

Знаємо, що всі наші читачки – розумні жінки, вміють читати угоди при оформленні банківської картки і знають всі правила розрахунків нею. Але зараз, як завжди у непрості часи, знову активізувалися шахраї. Почастішали різні смс «вітаємо, ви стали переможцем розіграшу призів», «з метою покращення роботи банку просимо заповнити анкету», «ваша картка заблокована».

Ймовірно, злочинцям хочеться щось прикупити своїм “женщінам” на Новий рік чи на “восьмемарта» от і «розводять на гроші». На розрахункових картках зокрема. Сподіваємося, ви з таким не зіштовхувалися і не зіштовхнетеся, зокрема, й завдяки порадам банківських спеціалістів, як захиститися від таких шахрайств при розрахунку банківською карткою.

Правило 1. Отримали картку – одразу змінюйте пін-код

Придумайте такий, що зможете легко пригадати і який не треба записувати. 1111, 1234, 9876 – погана ідея. Так само як і дата народження ваша, дітей чи чоловіка. Якщо злодій поцупить у вас сумку, де лежатимуть паспорт та гаманець, це буде перша комбінація, яку він набере. Власне, записувати пін-код у смартфон не треба з тієї ж причини.

Правило 2. Налаштуйте СМС-банкінг, щоб про кожну маніпуляцію з карткою ви отримували повідомлення

Якщо помітили щось не те, мерщій телефонуйте в банк. Загубили карту або її “з’їв” банкомат – теж телефонуйте чи блокуйте її на сайті банку в особистому кабінеті. До речі, номер гарячої лінії банку внесіть до списку контактів свого мобільного.

Правило 3. Перевіряйте роздруковані чеки

Поле, де має бути вказана сума, завжди має бути незаповненим. Зрозуміло, саме тією сумою, якою ви розрахувалися.

Правило 4. Встановіть ліміт на зняття готівки і на розрахунки через інтернет. Принаймні, якщо й втратите гроші, то не всі

Гаманець в жіночій руці

Читайте також: 6 способів відкласти гроші, коли грошей вічно нема

Правило 5. Коли розраховуєтеся в готелі, ресторані, будь-де, стежте, щоб вашу карту нікуди не відносили

Справа в тім, що існує хитрий пристрій – скімер. Така собі електронна штука, яка зчитує інформацію з карти. Умільці вже навчилися монтувати її в POS-термінали (ті невеличкі електронні коробочки з клавіатурою, куди вставляється картка при розрахунку в магазинах, касах чи кафе). Тому звертайте на нього увагу: термінал з вбудованим скімером виглядає трохи більшим за звичайний і має ширші поля навколо клавіш, а картка туди вставляється майже повністю (назовні стирчить не дві третини картки, як зазвичай, а невеличка смужка). У нас випадки «скімерства» не такі часті, але попереджені, значить озброєні 🙂

Правило 6. Купуючи щось через онлайн-магазини, зверніть увагу на одну деталь

А саме: дивіться, щоб в адресі сайту стояли літери https:// , а не http:// Перший варіант – захищений режим, другий – незахищений. Якщо літерки s нема, краще не ризикуйте.

І правило, яке вже в зубах нав’язло, але все одно варто повторити. Ніколи не передавайте дані своєї карти телефоном чи електронною поштою. Хто б їх не питав. Усі ці смс про «ваша карта заблокована», «ви стали переможцем розіграшу», «ми уточнюємо інформацію», «це перевірка НБУ» тощо – це шахрайство. Банки, НБУ, СБУ, поліція, податкова і усі інші організації НІКОЛИ не питають дані карток.

До речі, банк ваш пін-код теж не знає, він є лише у його електронних “мізках” в електронному ж вигляді. Якщо хтось ніби за службовим завданням цікавиться ним, а ви вже готові повірити у чистоту намірів (о, вони майстри вигадувати правдоподібні легенди), припиняйте розмову, тут же телефонуйте в банк і з’ясовуйте, що і як.

Між іншим, декотрі банки надають послуги страхування карткових рахунків від випадків шахрайства і мають програми відшкодування збитків. Теж не знали 🙂

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: