Як би не було психологічно скрутно, фізично тяжко, нам ще й матеріально скрутно у воєнні часи. Відновити контроль над своїми фінансами означає спати спокійніше та почуватися краще. Як давати собі раду з домашнім бюджетом – про це книжкова добірка, яку ми пропонуємо разом із книжковою платформою Yakaboo.


Війна та бюджет

Любомир Остапів

Відомий фінансист Любомир Остапів раніше розкладав по поличках принципи збереження та примноження грошей у моменти, коли ця сфера має тенденцію просідати: коли створюється нова сім’я та коли в ній з’являється дитина. Книжки “Любов та бюджет” і “Малюк та бюджет” стали у пригоді багатьом читачам.

А ось тепер Остапів дає уроки сімейного бюджету за форс-мажору. Автор також пояснює, чому встояла наша банківська система, наскільки глибоким є падіння економіки і що робиться для її відновлення.  


Психологія грошей. Нетлінні уроки багатства, жадібності й щастя

Морґан Гаусел

Ні, ми не віримо у червоний мішечок в холодильнику для “приманювання” грошей у дім та в інший фен-шуй. Ваші фінансові рішення залежать від особистої історії, унікального світогляду, вашого его, маркетингу та всіляких випадкових стимулів.

Поки ви не зрозумієте, чому тринькаєте, або чому не в змозі отримати підвищення платі або роботу, якої ви гідні, –  дохід не збільшиться. Автор книжки розповідає дев’ятнадцять коротких історій про дивні способи сприйняття грошей і навчає, як краще осягнути цю тему, одну з найважливіших у житті.


Початківці. Чому вчитися нового ніколи не пізно

Том Вандербільт

Мільйони українців втратили роботу через руйнування та окупацію або через те, що певна сфера “просіла” у часи війни. Але можна спробувати сферу змінити, для цього потрібно навчитись чогось нового. Це ніколи не пізно й завжди корисно.

Автор книжки провів експеримент на собі, щоправда, йшлося не про професію, а про хобі. А от його висновки про те, що заважає опановувати нові знання й навички – дуже цінні. Нумо долати упередження, звичку йти «накатаною доріжкою» та страх, що ми витратимо час на щось безперспективне.


Не купуй нічого, май усе. Радість витрачати менше, ділитися і робити це все усвідомлено

Лісл Кларк, Ребекка Рокефеллер

Витрачати менше, ніж заробляєш – класична схема для підтримання вашого рахунку «в плюсі». Але обмеження пригнічують, якщо не проаналізувати свої справжні потреби свідомо.

Авторки, засновниці міжнародного проєкту The Buy Nothing, пропонують етичний підхід до споживання. Тобто ви не будете “економити на собі”, а натхненно дбатимете про вашу громаду та взагалі про планету! Довідайтесь, як купувати менше, споживати усвідомленіше, збудувати благополучну спільноту з планом дій, що допоможе вам позбутися непотрібних речей і змінити підхід до покупок.


Пес на ім’я Мані, або Абетка грошей

Бодо Шефер

Коли рівень доходів знижується, найважче пояснювати це дітям. Чому ми не купимо ще одні кросівки до трьох пар, які вже є, і чому цьогоріч нової ігрової приставки не буде. Пояснювати про кризу та інфляцію довго, ми дратуємось, діти ображаються.

Фінансист та інвестор зі світовим ім’ям Бодо Шефер написав міжнародний бестселер, який допомагає дітям встановити здорові стосунки з грошима. Кредити, заощадження, підробіток – діти теж можуть мати свої кишенькові бюджети і їм теж психологічно легше, коли вони в змозі їх контролювати. Дійсно корисна книжка, яка закладе підвалини фінансової грамотності. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: