Майк Тайсон, Камілла Евальд
Майк Тайсон і Камілла Евальд

Камілла Еващук народилася на Галичині, на Тернопільщині, а стала мамою американської зірки спорту, легендарного, скандального Майка Тайсона. Її батьки – Гнат і Настя Іващуки перед Другою світовою війною емігрували до США та згодом змінили прізвище на більш звичне для тих країв – Евальд.

Вже дорослою Камілла познайомилася з відомим нью-йоркським тренером з боксу Касом Д`’Амато. Він брав хлопців з неблагополучних сімей та докладав усіх зусиль, щоб зробити з них не лише боксерів високого рангу, але й просто гідних людей. Та розборки з мафією змусили тренера виїхати з Нью-Йорка, тож він перебрався подалі – за 160 км в будинок Камілли. До речі, у вікторіанському стилі на 14 кімнат! Як він з’явився у доньки емігрантів, історія замовчує, але відомо, що сюди Д’`Амато селив найкращих вихованців, а боксерський зал тренер облаштував на горищі поліцейського відділку.

Майк Тайсон потрапив до рук тренера в 13 років просто зі школи для малолітніх злочинців. Юнак добре вправлявся кулаками і вже після першого спарингу почув: «Якщо слухатимеш мене, зроблю з тебе наймолодшого чемпіона в світі у суперважкій вазі».

Чи міг тоді Майк подумати, що слова тренера пророчі?

Майк Тайсон, Камілла Еващук
Камілла Евальд замінила Тайсону рідну матір

Читайте також:

Строга, але любляча друга мама

Поза тренуваннями, де головним був Д’Амато, юними боксерами займалася Камілла. Галичанка тримала дисципліну, впровадивши в будинку чіткі правила та обов’язки для кожного мешканця. Майк Тайсон відповідав за викидання сміття і дуже не любив цього робити. До речі, за перший рік він утікав від Д`’Амато тричі:) 

Проте Камілла Евальд зовсім не була жорсткою у своєму ставленні до хлопців: вона вчила їх читати та писати, користуватися столовими приборами, завжди частувала чимось смачненьким, піклувалася про них та слухала про всі проблеми. Тайсону вона допомогла побудувати клітку для голубів, біля яких хлопець проводив увесь вільний від тренувань час, адже дуже любив цих птахів.

Уже в 1981 році Камілла Евальд та Кас Д`’Амато вирішили всиновити 15-річну майбутню легенду. Рідна мати Майка не мала часу та можливості виховувати хлопця, тож не заперечувала, а батько давно покинув сім’ю.

Після смерті біологічної матері Тайсон попросив дозволу називати Каміллу мамою – та, звісно, погодилася

Майк Тайсон, Кас Д’Амато, Камілла Евальд
Майк Тайсон, Кас Д’Амато і Камілла Евальд на сімейному обіді
Найрідніша жінка в світі

Саме Камілла дожила до тріумфу боксера, а Кас Д’Амато помер від рідкісної пневмонії за рік до першої перемоги Тайсона, так і не побачивши, як прийомний син стає чемпіоном.

А Камілла була поруч із Майком і під час чемпіонства, злетів та перемог, і в скрутні часи ув’язнення, звинуваченнь у зґвалтуванні, розлучення, вживання наркотиків та депресії. Як справжня мати вона завжди ставала на його захист: «Ви ставитеся до нього, ніби він машина, а не людина з душею». І коли весь світ був проти Тайсона, на нього завжди чекала його кімната в будинку Камілли Евальд, куди він міг приїхати навіть посеред ночі.

Коли спортсмен створив власну сім’ю, Камілла стала ще й чудовою бабусею для його дітей: Майк часто привозив до неї малих. Камілла Евальд пішла з життя у 96 років. Тайсон не міг стримати емоцій і зазначав, що йому пощастило відчути материнську любов, підтримку, турботу й благословення цієї прекрасної жінки. 

А чи знаєте ви, паняночки, що українка має стосунок ще й до королівського роду Сіаму? Саме наша волинянка Катерина Десницька колись дуже вдало сходила на бал 🙂 і стала дружиною справжнього принца. Читайте її історію тут.