Ну як нема – є, але як у всіх: кожного п’ятого числа отримуєш зарплатню, а там пішло-поїхало – комуналка, продукти, проїзд, малому на зошити, донці на гурток, свекрусі (подрузі, мамі, вчительці) на подарунок, квитки в кіно, кава з кумою – і все, грошей нема. А дивишся у календар – хочеться влітку на море, дивишся у шафу – потрібне весняне взуття, дивишся на себе – час вже й на фарбування записатися. Дивишся, зітхаєш і думаєш: де ж на все ті гроші взяти?

Є чотири загальновідомі способи. Надрукувати – для тих, хто має друкарський станок:) Отримати мільйон у спадок – для тих, у кого є старенька заможна тітонька в Америці:) Знайти підробітки – для тих, у кого є зайвий час. Відкладати – для тих, у кого нема ні станка, ні заможної тітоньки, ні зайвого часу – тобто майже для всіх.

Не кривіться, дівчата, варіант цілком реальний. Навіть шість варіантів: перечитали безліч порад фінансистів, банкірів, бухгалтерів, як відкладати гроші. Відібрали лише адекватні і життєздатні (без усіляких ексель-таблиць, домашніх бухгалтерій і економій на каві з кумою) і чесно їх протестували

Правило заощаджень 20 на 80

Ідея така: отримали зарплату, гонорар чи прибуток, одразу 20 відсотків від суми кладіть на банківський рахунок чи вкладайте в те, на що збираєте гроші. На 80 відсотків – живіть. Є кілька “але”. Перше: у вас не повинно бути боргів. Друге: суворо дотримуйтеся правила – спочатку відкладаєте на картку потрібну суму, і лише потім витрачаєте. Без отих «забігла в магазин оком кинути, а там знижки, а в мене та картка і… ну, тепер там нуль гривень нуль копійок»:)

Десятина або невідчутне відкладання

Від будь-якого прибутку (навіть, якщо знайшли на вулиці 10 гривень, не кажучи вже про аванс, зарплату, премію тощо) відкладайте 10%. Можна в банку, можна – в банк. Другий – краще, бо важче «виймати» і відсотки капатимуть. Приємно, що відкладаючи усього 10%, ви не помітите істотної різниці у способі життя, а грошики будуть накопичуватися.

Знаєте, навіть за півроку чималенька сума набігає. Декому з редакції україночок й на черевики вистачило:)

Читайте також: 9 класних ідей для маленького жіночого бізнесу

Несподіване – в «копілку»

Підійде тим, хто має хоч якісь несподівані, непередбачувані доходи. Наприклад, підвернулася “халтурка”, вам повернули борг, на який ви вже рукою махнули, чи раптом тітонька-мільйонерша з’явилася… Коротше, якщо ви час від часу маєте якісь додаткові грошові надходження, то не витрачайте їх “на життя”, а відкладайте. Ви ж все одно на них не розраховували, правда? Що вам сказати, дві позаштатні авторки україночок завжди так роблять – вони й нагадали про цей спосіб. Одна так “назбирує” гроші на два-три закордонні вояжі на рік, інша зібрала на макбук.

Усе – навпіл

Потрібні банківський рахунок або конверти. Що робимо: усі надходження ділимо навпіл. Одну половину витрачаємо на життя в місяць, другу – ховаємо. Якщо гроші в першій половині закінчаться завчасно, беремо рівно половину від захованої половини. Якщо знову закінчилися – знову беремо лише половину і т. д. Справа в тому, що коли гроші закінчуються, ми мимоволі починаємо їх витрачати більш ощадливо. То ж шанс, що завжди щось залишиться, є. 

Розподіл по конвертах

Підійде тим, хто надає перевагу готівці. Отже, ви отримали суму на місяць (зарплату, стипендію, матдопомогу). Тепер розподіліть її по конвертам. Наприклад, “комунальні витрати”, “машина”, “навчання на курсах”, “харчування”, “одяг і взуття”, “косметика”, “розваги”. Скільки в який конверт покласти залежить від вашого способу життя. Відтепер завжди беріть гроші з відповідного конверта. Якщо закінчаться на харчування, візьміть з “розваг”, “косметики” чи ще якогось менш важливого. А якщо закінчаться гроші на розваги чи косметику, вважайте що на цей місяць ліміт вичерпано. Все, що залишилось на момент наступних грошових надходжень, перекладаємо у конверт “накопичення”.

З конвертів нічого не беремо, поки не набереться потрібна сума. А доти вважайте, що його у вас просто нема

Читайте також: Куди віддати непотрібний одяг: 10 приймалень

Банк нам в поміч

Улюблений спосіб, бо сучасний і часто вигідний: банки пропонують багато цікавого для накопичення грошей. Наприклад, бонусні програми, коли ви розраховуєтеся карткою в партнерських магазинах, кафе, автозаправках, ресторанах. З кожної покупки на бонусний рахунок “капатиме” 1-2%, а інколи й 15%. Потім цими грошима можна розрахуватися за товари і послуги від партнерів програми. Дрібниці? Ні, якщо рік-півроку не торкатися цих грошей. Поки я пишу цей абзац, на кухні працює тостер, який фактично не коштував мені ані копійки, а донька щось дивиться на планшеті, теж придбаному (сказати “купити” язик не повертається) за бонуси.

Багато банків пропонують кешбек з покупок. Вибираєте дві категорії (наприклад, “розваги” і “краса” чи “мандрівки” і “продукти”) і з кожної такої покупки на спеціальний кешбек-рахунок капає від 4 до 20% від витраченої суми. Головне, правильно визначити, на що саме ви витрачаєте набільше і за що саме вам вигідніше отримувати кешбек.

Маленький бонус

А ще приємна річ – відсотки на залишок на картковому рахунку. Якщо на картці на кінець місяця залишаються гроші, банк нараховує зазвичай приблизно 10%.
Деякі банки пропонують перераховувати у, так би мовити, “загашник” (різні банки дають різні назви такому рахнку) певний відсоток або суму від кожного надходження на картку. До слова, половина україночок нашої редакції вже скористалися цією опцією. Є варіант, коли в “загашник” зараховується певний відсоток чи заокруглена сума щоразу, як ви щось оплачуєте карткою. Наприклад, купуєте щось за 26 гривень 70 копійок, а в “загашник” йде 3 гривні 30 копійок. І так непомітно, без страждань та економії, збирається щось вагоме – на ту ж каву з кумою.

Як відомо, головне – бажання. І якщо вам (як нам) таки конче потрібне те море чи весняні черевики, то спрацює і якийсь із цих варіантів. Спробуйте!
А коли назбираєте потрібну суму, згадайте ще одну нашу добру пораду – як захиститися від шахрайства при розрахунках карткою, описали тут.