на правах реклами

Ця проблема аж ніяк не локальна, бо буквально змушує враховувати найменші похибки у стилі життя: харчування, пиття, фізичну активність. А ще, постійно вишукувати, чим би покращити свій стан і навіть слідкувати за періодичністю випорожнень. А що як ми скажемо, що закрепів можна позбутися?  

Закреп – це якась така тема, яку всі оминають. Хоча гастроентерологи говорять як про дуже актуальну проблему. До речі, її підтверджують проктологи. Нажаль ті, хто тривалий час не можуть налагодити процес випорожнень, стикаються з наслідками – розвитком геморою. Тому що ось ці експерименти – що спрацює, а що ні – вони просто так не минають.

А порад серед дівчат можна почути чимало! Зауважимо, як цілком комфортних і дійсно ефективних, так і доволі неприємних варіантів.

Ну ось вам невеличкий список, і впевнені, щось ви точно чули і навіть перепровіряли на собі.

Кава натщесерце – просто лідер рекомендацій. Так, має невеликий послаблюючий ефект і дійсно провокує дефекацію, але у тих, хто і так регулярно ходить до туалету. Та нагадаємо, що на голодний шлунок її краще не пити.

Ну і не поступається у популярності вживання рослинної олії. Той ще досвід! Якщо вже і використовувати, то краще додавати до салатів із зелені. Це і забезпечить клітковину, яка просуватиме харчовий згусток в органах травлення, а не просто змащуватиме все навколо жиром.

Про засоби, які спричинять розлад і тим самим допоможуть звільнитися від калових мас згадувати не будемо. Адже рішення потрібне не на один раз.

Наша мета – повністю позбутися закрепів і забезпечити регулярне випорожнення

на правах реклами

ЗАПОР: ПРИЧИНИ І СУТО ЖІНОЧІ “ПРОВОКАТОРИ”

Знаєте, чому найчастіше із закрепами стикаються жінки? Тому що на першому місці в них завжди родина і діти. Ну подумаєш, не встигла поїсти. Щось можна перехопити по дорозі або взагалі поголодувати, ще й схудненню сприятиме… І ці постійні нерви! А стрес може неабияк впливати на функціонування травної системи та сприяти розвитку запору.

А ще сидячий спосіб життя, недостатня фізична активність та неправильне харчування. Що нам дає достатню рухомість кишечника? Рідина, рослинні волокна та відповідна м’язова робота органів травлення у них постійно відбувається рух. Допоки щось його не блокує…

До речі, причиною можуть бути і певні захворювання. Наприклад, синдром подразненого кишечника або гіпотиреоз часто супроводжуються проблемами з випорожненням кишечника.

Саме тому спершу потрібно обстежитись, а вже потім підібрати лікування. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

ЗАКРЕПИ І СИМПТОМИ, НА ЯКІ ПОТРІБНО ЗВАЖАТИ

Закрепи можуть трапитися у кожного. Питання лише в тому, поодинокі це ситуації, чи часті.

Як правило, разова проблема сильно і не турбує. Ви просто тримаєте її в зоні уваги, скажімо, при подорожах чи відчутній зміні у харчуванні. За певних дій все вирішується і більше не турбує.

Уваги заслуговує пов’язаний із випорожненням дискомфорт. Коли це трапляється рідко, раз на декілька днів, складно і супроводжується болем. Ще й після того є відчуття, ніби кишечник не був повністю випорожнений.

Читайте також: Куди поділось лібідо і як його повернути?

ЩО ПРОПОНУЮТЬ ЛІКАРІ

Розлянемо основні рекомендації. Вони насправді працюють, але потребують трішки дисципліни. Проте крок за кроком, і вам навіть сподобається. Бо окрім вирішення проблем із закрепами, ці дії позитивно впливають на роботу всього шлунково-кишкового тракту, а отже, позначаються і на загальному самопочутті.

  • Зміна харчування та режиму. Додаємо до раціону більшу кількість харчових волокон та рідини, а також починаємо регулярно вживати їжу. На перший час поставте собі на телефон додаток з нагадуванням!
  • Фізична активність. Рухаєтесь ви, рухається кишечник і ніяких застійних явищ. Це не про великий спорт, але зарядка чи піші прогулянки принесуть гарний результат. Можна ще один додаток завантажити – із підрахунком кроків, зроблених за день. 
  • Вживання ліків або відповідних харчових добавок. Але тут би хотілося зауважити: послаблюючі засоби – це разова і екстрена допомога. Їх бажано не використовувати, бо ж рішення тимчасове. А що натомість? Привчитесь, і випороження без допомоги послаблюючих засобів не працюватиме…

Ваша основна задача – налагодити процес травлення і випорожнення

Читайте також: Постійна втома, брак сил і висока тривожність: що робити

Тобто, подбати і про надходження клітковини, і про здорову мікрофлору кишечника, а ще – про відповідний рух і комфортне звільнення від калових мас. Перистальтика має працювати злагоджено, а калові маси вільно виходити.

Існує засіб, який здатен все це забезпечити – Фіброколіум. Його перевага – повністю рослинний склад, розроблений безпосередньо задля вирішення проблеми із закрепами. Це, по суті, комплекс травних ферментів і додаткове джерело клітковини, вітамінів та мікронутрієнтів.

Власне, Фіброколіум допомагає комплексно вирішити проблему і не робить вас залежною від проносного. Тому що відновивши роботу шлунково-кишкового тракту, ви позбуваєтесь і запорів.

Звісно, ми радимо запитати думку у свого лікаря і вживати будь-який засіб лише з його згоди. Проте зазначимо, що саме Фіброколіум неодноразово проходив клінічні випробування, які були проведені провідними гастроентерологами на базі Національного медичного університету імені О. О. Богомольця та Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика.

На основі спостережень за пацієнтами, аналізу зміни їх стану і отриманого ефекту Фіброколіум рекомендовано для вирішення проблеми не тільки закрепів, але й при синдромі подразненого кишечника

Тому не терпіть незручності, не підлаштовуйте своє життя під проблему, а вирішуйте її. Розуміння причин та симптомів дозволяє розробити ефективний план лікування, спрямований на остаточне подолання закрепів та збереження власного здоров’я.

Ще одна проблема, про яку ми соромимося говорити і яка спричиняє величезний дискомфорт – цистит. За посиланням розібрали детально його причини та ефективні засоби допомоги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: