на правах реклами

Пластична операція грудей – одна з найпопулярніших послуг у пластичних хірургів. У цьому матеріалі, створеному за підтримки клініки пластичної хірургії Certus, розповімо про види й вартість операції, кому вона необхідна, а також які ускладнення можуть виникнути після пластики.

ЯКІ БУВАЮТЬ ТИПИ ПЛАСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ ГРУДЕЙ

Існує кілька головних видів:

 • збільшення;
 • зменшення;
 • підтяжка грудей (мастопексія);
 • корекція сосків і/або ареоли;
 • усунення гінекомастії (зменшення грудей у чоловіків);
 • ліпофілінг (збільшення за допомогою власного жиру пацієнта).

КОМУ ПОТРІБНА МАМОПЛАСТИКА

Рішення щодо того, чи потрібна пластика грудей, є дуже індивідуальним. Пропонуємо ознайомитися з кількома причинами, чому роблять таку операцію:

 1. Невдоволеність розміром чи формою грудей. Психологічний дискомфорт і/або незадоволення зовнішнім виглядом може стати причиною проведення мамопластики. Наприклад, багато жінок після пластики маленьких грудей стають більш упевненими в собі.
 2. Асиметрія. Приводом для мамопластики може стати асиметрія – коли одна молочна залоза суттєво відрізняється за розміром чи формою від іншої.
 3. Фізичний біль. Деякі жінки можуть відчувати біль або дискомфорт через великі та важкі груди. У цьому випадку зменшення покращить самопочуття. Наприклад, пацієнтці з великими грудьми можуть зробити пластику до 2 розміру.
 4. Обвисання грудей. З віком або після вагітності груди можуть втратити свою форму та підтягнутість. Якщо це спричиняє дискомфорт, підтяжка грудей стане розв’язанням проблеми. Особливо часто через таку причину проводиться пластика 4 розміру.
 5. Мастектомія. У разі видалення молочної залози через рак жінки можуть розглядати мамопластику.

ЯКІ УСКЛАДНЕННЯ МОЖУТЬ ВИНИКНУТИ ПІСЛЯ ПЛАСТИКИ

До можливих ускладнень належать інфекції, крововиливи, зміни в чутливості сосків і формування келоїдних рубців.

Дуже важливо, щоб після пластики грудних залоз під час реабілітаційного періоду пацієнтка не зазнавала травм. Якщо станеться сильний удар у груди, наприклад у разі ДТП, тоді можуть з’явитися небажані наслідки.

Водночас виконання всіх рекомендацій лікаря мінімізує виникнення будь-яких ускладнень.

ПЛАСТИКА ГРУДЕЙ: ЦІНИ В КИЄВІ

Вартість операції часто є одним із ключових чинників для багатьох пацієнтів у прийнятті рішення щодо пластики грудей. Приблизна ціна в Києві складає від $3000 (підтяжка) до $5000-7000 (збільшення та підтяжка грудей). Натомість назвати точні розцінки неможливо, оскільки на вартість впливають різні фактори.

Ціни на пластичну операцію грудей можуть суттєво відрізнятись залежно від типу операції, вибраної клініки, майстерності хірурга тощо. Вибір не повинен ґрунтуватися винятково на вартості. Важливо переконатися у кваліфікації та досвідченості хірурга, а також впевнитися, що клініка відповідає стандартам безпеки й має сучасне обладнання.