Так, дівчата, от просто зараз візьміть і знайдіть на собі цей «м’яз душі». Передусім ті, в кого сидяча робота, хто часто повторює «я вся на нервах», ледь встає зранку з ліжка і часто матюкається за кермом 🙂 Не знаєте, де він? Ми теж не знали, поки не наштовхнулися на посібник, який склала американська масажистка і йогиня Ліз Кох.

Попри свою назву цей м’яз знаходиться не там, де й начебто душа – не в грудях, а в… попереку, точніше, тягнеться від поясниці вглиб через черевну порожнину до внутрішньої частини стегон – він єдиний з’єднує хребет з ногами.

До чого ж тут душа?

Ліз Кох, як і фахівці східної медицини, аюрведи, йоги запевняють, що цей м’яз відповідає не лише за наші рухи, поставу, гнучкість і навіть за здатність легко встати з ліжка. Він, як надважливий нервовий зв’язок верхньої і нижньої частин тіла, дуже впливає й на наші емоції – славнозвісні «метелики» літають саме в животі, в огорнутій цим м’язом порожнині, і саме туди «все опускається», коли ми хвилюємося, лякаємося чи страждаємо.

Чим здоровіший цей м’яз – без напружень і затисків, з хорошим кровообігом і розтяжкою, тим частіше у нас літають ті метелики і тим рідше «все опускається».

На жаль, у більшості з нас – в кого сидяча робота, хто часто повторює «я вся на нервах», ледь встає зранку з ліжка і часто матюкається за кермом , «м’яз душі» однозначно не в нормі. Ліз Кох пропонує цілу йога-гімнастику на розтягування і його «розробку», а для вічно занятих і лінивих має кілька простих вправ, одне навіть за робочим столом.

Ми спробували три вправи, повторюйте за нами

Три вправи розім’яти “м’яз душі”

Сядьте на стільці рівно, сідниці підтягніть до спинки крісла, аж впріться в неї, стопи поставте на підлозі паралельно одна одній і тепер повільно нахиліться корпусом тіла вперед так, щоб грудьми лягти на свої ж коліна, голову і руки опустіть вниз до підлоги і кінчиками пальців повільно тягніться вперед, розтягуючи спину, хребет, а з ними і «м’яз душі». І так старайтеся розтягуватися постійно – хоча б перед кожною кавою.

Між спинкою крісла і поясницею Ліз Кох (і не лише вона) радить взагалі покласти валик, скручений з шалика або пледу чи маленьку «дорожну» подушку, особливо автомобілісткам під час руху, щоб зменшити прогин у хребті і, відповідно, зайве напруження в попереку.

Вправа для розслаблення

А коли прийдете додому ввечері, дайте своєму «м’язу душі» десять хвилин релаксу: ляжте… на підлогу! Два знайомих усім рухи (дивіться на нашу світлину):

  • перший: лежачи рівно, зігніть в коліні і підтягніть до грудей (притискаючи обома руками) спочатку праву, потім ліву ногу – повільно, щоб аж відчути, як приємно тягнеться поперек. Потім обидві ноги одночасно.
  • другий рух: лежачи прямо, розведіть руки в боки (наче в позі хреста), не відриваючи корпус від підлоги повільно зігніть праву ногу в коліні і тягніть його за ліве, піднімаючи стегно, а потім те саме повторіть з лівою ногою.

Але не кваплячись і не зважаючи на «мам, а коли вечеря?» або «кохана, де мої капці?». Нехай почекають, поки мама впіймає метеликів у свій «м’яз душі» 🙂