Ідеї декору для кімнати, годинник у вигляді книги

Не знаємо, як у вас, а для нас це типова проблема – як все встигати? Бігаєш по роботі – важливі справи, те-се, хочеш на каву з подружкою – згадуєш, ще ж звіт дописати, не до кави. Записуєшся на масаж – скасовуєш, бо треба купити доньці чешки на концерт (а, зовсім забула). Вибігаєш на тренування – дзвінок подруги, ви ж перенесли на цей час каву 🙂 І ти не якась там бізнесвумен з мільйоном справ, і, загалом, відповідальна і справді стараєшся, і не забудько якийсь, а однаково – вічна карусель «встигла–скасувала–не встигла–забула». Чому і як із цим боротись?

Спитали у тих, хто найкраще на цьому розуміється – у Студії управління часом BogushTime. Тренер Оксана Долгова нашій проблемі не здивувалася. «Сама з нею зіштовхнулася колись. Після народження доньки пішла у декрет і думала – ну от, нарешті, сидячи вдома буду все встигати. Навіть вирішила паралельно закінчити курс аналізу фінансових ринків, щоб у вільний від домашніх турбот час працювати на біржі цінних паперів.

«Я таки вивчилася, – згадує Оксана. – Але майже жодного дня не працювала. Знаєте, чому? Прозвучить банально – я не вміла планувати. Хоча вважала, що вмію. І тепер, кого б я не спитала – своїх клієнтів або друзів, – чи вони планують свій день, більшість відповідає «так». Однак наступне моє питання: “Ви плануєте на папері?” – заводить їх у глухий кут. Відповідь традиційна: “А навіщо? У мене все в голові”.

Я завжди кажу відверто: не фіксуєте – значить не плануєте

Годинник Sternglas, жіночий годинник
Тому перша і головна порада (для когось, можливо, заїжджена), однак єдина дієва – записуйте свої плани

Чітко, погодинно. Коли ви плануєте, ви проводите час так, як хочете, а не так, як сталося-склалося. Коли я вперше записала свої наміри на вихідний, я була в захваті і шокована одночасно. Здавалося, що завдань на два дні, а виявилося… Я хотіла зварити обід, прибрати в будинку, розібрати-сховати всі літні речі, з’їздити в салон на манікюр, сходити на мультики з донькою, почитати нарешті книжку увечері. Здавалося, задумане важко виконати за один день, а з’ясувалося, що для цього достатньо 6 годин, і, крім того, у мене залишився час відпочити. Бо я просто послідовно все визначила – тобто оптимізувала свій час.

Друге. Не намагайтеся встигнути все – робіть те, що потрібне саме ВАМ. Це не про егоїзм, а про ваші інтереси

Просто визначте для себе самої, що хочете мати через місяць-рік-два-п’ять і починайте відповідно діяти вже сьогодні. Умовно кажучи, хочете через місяць поїхати на різдвяні канікули у Карпати – знаходьте час на пошуки путівки, лижного костюма чи що там потрібно для таких вакацій. Хочете через рік купити авто – вже вивчайте пропозиції, нюанси й можливі підробітки. Розумієте? Кожна ваша дія сьогодні має бути тісно пов’язана з тим, що ви собі забажали у майбутньому. Просто питайте себе – навіщо я це маю робити?

Мусить бути мета, і ця мета повинна вас гріти. Тоді на неї завжди знайдеться час

Дошка для стікерів, планування дня
Третє. Розраховуйте час, потрібний на кожну справу

Сходити на манікюр – це не лише фарбування-висихання нігтів і милих теревень з майстринею, це ще й шлях туди-назад. Тобто не година, а півтори-дві. Та сама закупівля продуктів потребує часу і в магазині, і на дорогу, і на те, аби все куплене потім розкласти вдома на полицях. Якщо ви розраховуєте зробити 10 справ, на які реально потрібно 27, а не 10 годин, то не дивуйтеся потім, що й половини не встигли. Тверезо зважуйте і спокійно переносьте щось на інші дні, перерозподіляйте на цілий тиждень ­– але свідомо, продумано. Не намагайтеся себе вичавлювати. Встигати все – це досягати своїх цілей і отримувати від своїх справ задоволення.

Четверте. В жодному разі не ранжуйте заплановані справи за важливістю

Просто записуйте «потоком свідомості» все, що хочете зробити. Навіть «субота, 11.00 – сходити в магазин за продуктами» чи «середа, 17.00 – завести малу на гурток». Саме цю рутину ми не враховуємо і саме через неї не встигаємо виконати інші, приємніші справи. «Ой, забула, мені ж ще треба забрати квитки», «Ах, сьогодні ж день народження колеги, доведеться знову пропустити фітнес» – знайоме, правда? Ми вважаємо буденні справи неважливими і нехтуємо їхнім плануванням, а вони одні з головних хронокрадіїв.

П’яте. Забудьте про папірці і стікери, наліплені по всій квартирі

Це лише створює хаос і навколо, і у вашій голові. Голова для того, аби швидко й якісно вирішувати і її не потрібно перевантажувати зайвими дрібницями. Для них заведіть планувальник – у нього й записуйте всі ваші справи, плани і різні «не забути». Так і контролювати легше і, відповідно, встигати».

Не знаємо, як ви, а ми спробуємо. Бо дуже вразили слова Оксани: навіть якщо ви не живете за планом, ви все одно живете за планом – тільки не своїм, а чиїмось. То може час зробити так, аби планували ви, а не вас? Тоді й встигатимете все, що захочете.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: