Агата Крісті та Макс Маллоуен
Макс Маллоуен та Агата Крісті

Історія кохання Агати Крісті та Макса Маллоуена завжди викликає щирий подив і захоплення всіх, хто про неї дізнається вперше. Макс Маллоуен справді був молодший на 15 років і був другим офіційним чоловіком найвідомішої в світі авторки детективів. З першим Агата Крісті розлучилася через зраду, але завдяки цій сумній і детективній історії вона таки зустріла своє справжнє кохання…     

Агата Крісті митець елегантної помсти

Майстриня із заплутування слідів могла б легко «вбити» свого першого чоловіка – сера Арчібальда, коли після десяти років «щасливого» шлюбу дізналася, що він давно має молоду коханку. І не просто має, а ще й витрачає на цю молодицю сімейні гроші і спить у сімейному ліжку. І Агата Крісті його «вбила», але морально.

Тільки-но викрились походеньки і подружжя оголосило про розлучення, Британію облетіла звістка: на узбіччі однієї з доріг графства Суррей знайдено порожній автомобіль місіс Крісті, а її не можуть знайти. Зникла без вісті. І поки Скотленд-Ярд займався пошуками, друзі, родичі, вся поважна англійська публіка наливалися гнівом до Арчібальда, підозрюючи його у злочині.

Тим паче, ніч, коли зникла Агата, він провів з коханкою – нахабно і заради алібі

Агата Крісті з першим чоловіком
Агата Крісті з першим чоловіком сером Арчібальдом
“Шукайте жінку”

За кілька днів розслідування «бідного» Арчібальда зацькували, перед ним зачинилися двері усіх знаних домів, а молода коханка, не витримавши напруги і підозр, просто від нього пішла.

Подейкують, що Агата Крісті “знайшлась” через 11 днів після зникнення, її колегою – Артуром Конан Дойлем, якому повідомили, що в маленькому готелі Swan Hydropathic відпочиває певна Тереза Хіл, дуже схожа на письменницю. І не просто відпочиває, а насолоджується танцями, шопінгом і спа. Пізніше вона розповість, що втекла від стресу, «не розуміла, що чинить» і взагалі «не знала», що здійметься такий скандал.

Через кілька місяців вона наче ненароком скаже: «В 99 випадків жінки поводяться, як дурепи, але на сотий раз виявляються хитрішими за будь-якого чоловіка».

Улюблену письменницю за лже-втечу ніхто й не осудив – “винен стан аффекту”

Агата Крісті та її детективи
У 40 життя лише починається

Після віроломної зради перешого чоловіка Агата Крісіті вже й не чекала на якесь особисте щастя. А коли їй «стукнуло» 40 – ледь не старість у тодішньому 1930 році – подорожуючи по Іраку, на розкопках в Урі познайомилася з археологом Максом Маллоуеном. Перспективний, успішний, розумний, він закохався у письменницю без тями. Єдине але: йому тільки-но виповнилося 24.

Роман розвивався стрімко, і Макс, як порядний чоловік, тут же запропонував Агаті шлюб. Попри 15 років різниці. Для нього вік не мав значення, а от відому письменницю все ж турбувало славнозвісне «що скажуть люди». І вона у сумнівах порадилася з сестрою – що, мовляв, робити.

Сестра розсудливо запропонувала Агаті… почекати. Років зо три. Мовляв, це захоплення юного кавалера треба перевірити, воно сто відсотків згасне і не витримає іспиту часом, розлукою. Та й самій Агаті треба охолонути.

Всі вважали нове кохання Агати Крісті «маренням літньої жінки»: гляди ж, «пенсія не за горами»

Макс Маллоуен та Агата Крісті в археологічній експедиції
Найкраще рішення в житті

Згодом в автобіографії «Розкажи, як ти живеш» пані Агата згадувала, що, провівши у роздумах цілу ніч, на ранок оголосила сестрі і всім домашнім, що… виходить заміж за Макса – попри «здоровий глузд» і «непристойну» різницю у віці: «За три роки я стану ще старша. Ніхто не знає, що буде завтра, не те що через три роки. Життя минає, шанси зникають. Тому користатися треба кожним».

Агата Крісті і Макс Маллоуен прожили після шлюбу 45 років разом. Письменниця навчилася елегантно віджартовуватися на закиди «доброзичливців» про її вік: «Для археолога жінка повинна бути якомога старшою, адже тоді її цінність значно зростає». Саме в археологічних експедиціях чоловіка, в які Агата Крісті їздила разом з ним, вона написала свої кращі романи.

«Десять негренят», «Убивство у «Східному експресі», «Після похорону» з’явилися у шлюбі з Максом

Макс Маллоуен та Агата Крісті
Почуття поза часом

Вони чудом вижили у Другій світовій війні, ніколи не вживали слово «кохання», називаючи їхній зв’язок «удачею», «щасливим випадком». Макс буквально здував з Агати пилинки, а вона навіть свого онука називала лише «другим» коханим чоловіком її життя – першим залишався Макс. І часто повторювала: ніколи не відкладайте на потім можливість пережити, побачити, відчути, спробувати щось хороше через осуд, упередження, забобони, чужу думку. Хтозна, чи це не єдиний шанс, якого потім може не бути. І хтозна, може саме цей шанс стане початком чогось найкращого у вашому житті…

Перед смертю Агата Крісті написала: «Вдячна Господу за всю любов і всі шанси, які були мені даровані».

ааа

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: