Мексиканка Міріам Родрігес, яка вистежила викрадачів своєї доньки – аж десятьох, самотужки! – нещодавно стала героїнею великої публікації в New York Times. На жаль, посмертно. Два роки тому її вбили бандити, яких вона переслідувала, і цинічно вбили саме в День матері. За те, що ця маленька жінка зробила неймовірне, на що не спромоглася навіть поліція.

Міріам Родрігес жила собі з сім’єю – трьома дітьми і чоловіком – у мексиканському місті Сан-Фернандо, керувала сімейним магазинчиком ковбойського одягу, нікого не чіпала. Аж шість років тому, в 2014-му, викрали її 20-річну красуню доньку Карен.

У Мексиці викраденнями, виявляється, нікого не здивуєш – це додатковий спосіб заробітку місцевих банд. В країні навіть працює банк, який видає родинам кредити саме під викуп своїх дітей, батьків, родичів. Ціна життя (лише уявіть!) може бути 200 доларів, може 5000, як заманеться бандюкам.

Жертва викрадення

Юну Карен викрало місцеве бандитське угрупування під назвою «Лос-Сетас». Міріам Родрігес, як будь-яка мати, тут же погодилася виплатити заявлені 2000 доларів, продавши все, що могла, і ще влізши у кредит. Але взамін на гроші злочинці дівчину не повернули і затребували ще грошей.

Загалом жінка заплатила тричі, аби лишень звільнили її дитину. І готова була віддати все, але материнське серце підказувало, що сталася біда. Її просто вводили в оману, щоразу обіцяючи привезти доньку в призначене місце і не виконуючи обіцянки. А якось вночі їй наснився сон, і Міріам зрозуміла: її Карен мертва. З того дня різко припинилися й будь-які дзвінки викрадачів. І мати скам’яніла.

Міріам Родрігес не могла ні їсти, ні спати – хотіла лише одного: знищити вбивць її дитини

Перехрестя в Сан-Фернандо, на якому було викрадено доньку мірам Родрігес Карен
Як мама стала детективом

Жінка у відчаї здатна на все. І Міріам Родрігес методично, як вправний досвідчений детектив, відновлювала картину викрадення доньки. Розпитувала свідків, складала інформацію і збіги в ланцюжок подій, знайшла вцілілі жертви викрадень “Лос-Сетас” і через рік вийшла на очільника викрадення Карен.

Смішно сказати, але знайшла вона його через… фейсбук. Уважно гортаючи профілі цієї соцмережі, Міріам побачила фото чоловіка і впізнала в ньому одного із зловмисників, який забирав викуп. На фото з ним стояла жінка у формі магазину з сусіднього з Сан-Фернандо міста.

З цього фейсбучного фото й почалося викриття Міріам цілої банди викрадачів

Міріам оголошує війну

Міріам поїхала в те сусіднє місто, оселилася поруч з магазином, де працювала жінка з фото очільника банди. Зачаїлася і стежила. Згодом біля магазину з’явився і сам бандит.

Відчайдушна мати звернулася в поліцію з вимогою його заарештувати. «Вона передала цілий зошит зібраних доказів, як справжній детектив. Я ніколи не бачив нічого подібного», – розповів потім один з федеральних поліцейських.

Однак поки поліція оформляла ордер на арешт, бандит швидко втік з міста. Міріам це не зупинило, і вона з наміром продовжити пошуки, повернулася додому. Аж тут бандюга з’явився сам! Він випадково зайшов у магазин, де працював син Міріам. Хлопчина його впізнав, викликав  матір і поліцію, і поки ті їхали, пішов за ним і вистежив. Бандита таки заарештували.

Викрадачі з угрупування “Лос-Сетас”, яких вистежила Міріам Родрігес
Мама, така мама

Очільник викрадачів став першим з десяти, кого завдяки розслідуванню Міріам Родрігес було заарештовано. Він видав ще кількох спільників. Одному на той момент ледь виповнилося 18 років: наляканий юнак плакав перед поліцейськими і просив їсти.

Серце Міріам не витримало: вона принесла йому обід. «Я все ще мати, а він ще дитина», – пояснила вона свій вчинок. Хлопчина «віддячив»: показав ранчо, де було ціле поховання таких же жертв викрадень, як Карен.

На ранчо знайшли речі дівчини, і Міріам впевнилася, що її донечки більше нема в живих…

Детектив пані Родрігес

Поховавши залишки своєї дитини, Міріам ще впертіше взялася шукати інших членів банди. Спостережлива жінка вичислила коханку четвертого вбивці, вже ув’язненого за інший злочин, потім п’ятого – він став затятим віруючим і завдяки пані Родрігес був заарештований просто в церкві.  

Шостого Міріам схопила сама. Вона вирахувала, де і чим займається, влаштувала стеження, але він її впізнав – чутки про «помсту матері» вже ширилися серед злочинців.

Бандит почав втікати просто посеред вулиці, але Міріам Родрігес у свої тодішні 56 років щосили схопила його за сорочку, повалила на землю, приставила пістолет і загрозливо сказала: «Рухнешся – застрелю!». І так, притиснувши до землі, тримала годину, поки приїхав патруль.

Брат Карен Луїс Родрігес на ранчо, де злочинці ховали тіла викрадених людей, зокрема й Карен
Жінка, яка здивувала мафію

Міріам Родрігес не лише вистежила і змусила заарештувати десятьох злочинців, які займалися викраденням людей, а й заснувала організацію родичів викрадених. Ця спільнота надавала підтримку, консультації тим, хто зіштовхнувся з таким злочином, впливала і допомагала поліції. Приклад Міріам підштовхнув багатьох жертв також діяти – протидіяти «моді на викрадення».

Звісно, це дуже не подобалося мафії Сан-Фернандо. Міріам попереджали, що вона наражає себе на «взаємну помсту». «Я не боюся, що мене вб’ють. Я померла в день, коли померла моя доня. І маю намір знищити тих, хто заподіяв їй біль», – відповідала на це пані Родрігес.

Міріам Родрігес за кілька місяців до вбивства
Символічне вбивство

Останньою, кого вистежила Міріам, була… жінка. Вона (уявіть!) працювала нянею, а у вільний від роботи час… катувала жертв викрадення. Зокрема, й бідну Карен. Під час її арешту пані Родрігес від хвилювання спіткнулася і дуже пошкодила ногу. Через це повільно пересувалася. Цим і скористалися злочинці і таки здійснили помсту за помсту.

Вони вбили її через місяць після того останнього арешту. Поки Міріам неквапливо йшла зі своєї автівки до дверей будинку, під’їхав білий «Ніссан», відчинилося вікно і звідти випустили їй у спину рівно 13 куль. У символічний день – День матері…

Поліція за два роки, що минули з того часу, знайшла лише двох вбивць Міріам Родрігес. А вона за три роки знайшла десятьох. Вічна пам’ять незламній матері…