Усі ми виховані пані, не сьорбаємо компот, знаємо, що ніж тримають у правій руці і не говорять з повним ротом. Але доволі часто в їдальнях, закладах швидкого харчування, кав’ярнях бачимо, як за столом дівчата хронічно порушують кілька правил етикету. Тому дозволимо собі нагадати кілька табу.

Не кладемо речі на стіл: гаманці, окуляри, ключі, телефони, помаду чи сумку.

Обідній стіл призначений виключно для їжі, напоїв та столових приборів. Усе. Навіть ультрамодний мікро-клатч, яким дуууже хочеться похизуватися, треба покласти на окремий стілець або собі на коліна. Будь-яку сумочку кладемо на свое крісло, сперши на спинку чи підлокітник, великі торбини ставимо на окремий стілець, рюкзаки та портфелі – на підлогу під стіл.

Не створюємо «карусель» людей навколо столу

Хтось стоїть і чекає, поки інші вийдуть з-за столу, щоб пройти і сісти на своє місце – знайомо? Бачите, вже навіть в описі ситуації «карусель» 🙂 Щоб її уникнути, й придумали правило етикету: заходять до столу з лівого боку, а виходять з правого, особливо якщо стіл великий або простір навколо нього обмежений.

Не кладемо на стіл телефон під час зустрічі

Залишаємо його в сумці чи кишені, щоб не заважав і не відволікав, особливо на ділових перемовинах. Якщо чекаємо важливий дзвінок, ставимо мобільний на беззвучний режим. На не важливі чи не термінові дзвінки відповідаємо аж після зустрічі.

Золоте правило етикету: найважливіший з усіх важливих – той, хто зараз сидить напроти тебе

Не оголошуємо причину, через яку раптом потрібно вийти з-за столу

«Хочу в туалет», «хочу палити», «маю відповісти на дзвінок», «треба подихати свіжим повітрям» – позбавте сусідів цих деталей. Достатньо сказати: «Мені потрібно вийти». Якщо, звісно, своїм «ой, мені душно, вийду на терасу» ви навмисно не привертаєте увагу якогось красеня за столом 🙂

Не наводимо за столом марафет

Фарбування губ, припудрювання, самомилування в люстерко – це робимо виключно в туалетній кімнаті. Не за робочим столом при всіх колегах. І не за столиком кафе чи ресторану.