До 15% українських пар постають перед труднощами зачаття дитини
Про це повідомили в Міністерстві охорони здоровя України і нагадали про можливості безоплатного лікування
Про це повідомили в Міністерстві охорони здоровя України і нагадали про можливості безоплатного лікування
Лікування безпліддя часто є недоступним через високу вартість процедур, але держава піклується про те, щоб українців ставало якомога більше, тому покриває витрати на лікування для пацієнтів з діагнозом безпліддя. Ставка за один повний цикл лікування становить 60 324 грн, а бюджет на цей напрям у 2024 році — понад 1,87 млрд гривень.
З початку 2024 року вже 255 пацієнток скористалися безоплатною медичною послугою. За даними Національної служби здоров’я України, 71 пацієнтку було внесено в електронну систему охорони здоров’я з діагнозом «вагітність» після проходження лікування.
Наразі таку послугу надають 15 медзакладів у 7 областях України: Київській, Львівській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Одеській, Рівненській та Чернівецькій.
До медзакладу, який має відповідний договір з НСЗУ, можуть звернутися жінки віком від 19 до 40 років. Направлення для цього не потрібне.
Лікар проведе обстеження, визначить показання до проведення ЕКО та, за потреби, скерує до інших спеціалістів (терапевта, кардіолога, невропатолога, ендокринолога).
Після додаткового обстеження пацієнтку направлять до мультидисциплінарного консиліуму для прийняття рішення про лікування.
Програма включає одну спробу стимуляції та два перенесення ембріона, якщо є достатня кількість ембріонів. Якщо перший цикл не вдався, жінка може повторити спробу протягом року.
Список медзакладів, які надають послугу, можна знайти на сайті НСЗУ: https://bit.ly/48msY3s. А ми пропонуємо кілька корисних статей про жіноче здоров’я: