До нового врожаю ще далеко, а заморські фрукти радують більш красою, аніж смаком. Тож саме час звернути увагу на сухофрукти. Про їхню користь знали ще в давнину – зокрема, щоденний раціон тих, хто будував піраміди, неодмінно включав жменьку фініків, які поповнювали енергетичні запаси та перешкоджали хворобам.

На сході сухофрукти завжди користувалися заслуженою шаною, а тепер все це багатство й пишнота доступні й нам. Родзинки, курага, чорнослив, фініки, інжир… А є ще й наша, рідна «сушка» (яблука, груші, вишні), з якої традиційно варять узвар, і псевдо-сухофрукти – ананас, папайя, манго, диня тощо. Власне кажучи, це не сушені фрукти, а цукати. Вони не менш смачні, але вже не такі корисні.

ЧОМУ КОРИСНІ СУХОФРУКТИ

У сухофруктах багато вітамінів та мікроелементів, причому кожен цінний по-своєму.

Так, родзинки містять бор, при дефіциті якого порушується засвоєння кальцію, що відповідає за щільність кісткової тканини, а також залізо та йод, які відповідають за нормальну роботу серця та щитовидки.

У куразі багато органічних кислот (винна, лимонна, яблучна) і пектинів, що грають роль онкопротекторів, є рідкісні вітаміни групи Р і вітамін А в формі каротину, що легко засвоюється.

У чорносливі взагалі – чи не півтаблиці Менделєєва: калій, кальцій, фосфор, натрій, магній, залізо, мідь, марганець, хром, цинк, фтор, йод, кобальт… А ще багато клітковини, що виводить з організму токсини й налагоджує процес травлення.

Фініки також містять масу мінералів і практично всі вітаміни (крім Е і Н), найбільше – вітаміну В5, що підвищує працездатність і піклується про красу шкіри та волосся.

Інжир багатий омега-кислотами та фітостеролом, які підтримують роботу серцево-судинної, нервової, імунної систем.

Сухофрукти поживні за рахунок високого вмісту фруктози та глюкози, при цьому їхня калорійність некритична – в середньому 250 ккал на 100 г. Та й багато їх не з’їси

ЯК ВИБРАТИ СУХОФРУКТИ

На вид сухофрукти, може, не такі й привабливі, але ж найкраще – всередині. «Правильний» продукт зазвичай непоказний, а як ні – це привід задуматися. Адже часто красивий, апетитний, “товарний” вигляд фруктам надають у процесі сушіння діоксидом сірки або вимочування в олії й цукровому сиропі. Тож варто звернути увагу на забарвлення продукту: надто яскравий колір кураги вказує на отой діоксид сірки, «шляхетне» золото родзинок – на присутність сульфітів, антрацитовий відтінок чорносливу – на обробку гліцерином.

Якщо є можливість, то краще скуштувати сухофрукти перед покупкою. Надмірної вологості, сухості та сторонніх смаків бути не повинно – все це говорить про неправильну обробку сировини. У магазині обирайте продукт від відомих торгових марок, виготовлений за технологіями, що дозволяють максимально зберегти всі цінні властивості.

ЯК ЗБЕРІГАТИ СУХОФРУКТИ

Зберігати сухофрукти краще в полотняному мішечку або скляній банці, прикритій вощеним папером, в сухому і темному місці, за кімнатної температури. Перед вживанням краще промити, щоб очистити від бруду та можливої «хімії».

Сухофрукти – ідеальний перекус, їх дуже зручно брати з собою в дорогу, офіс – жменька наситить організм енергією та захистить від переїдання за наступною трапезою.

А ще сухофрукти добре смакують із сиром. Українським! Зібрали для себе список 13 кращих виробників сиру – від бринзи до брі, ділимося з вами 🙂