Жінкам старшим 40 років рекомендовано раз на рік проходити планове мамографічне обстеження для ранньої діагностики раку грудей. В Україні жінки мають право пройти обстеження безплатно в одній із клінік, які фінансуються за державною Програмою медичних гарантій. Про це нагадує найбільший в Україні медичний сервіс з запису до лікаря Helsi, який з 20 жовтня — Всеукраїнського дня боротьби з раком молочної залози, до кінця місяця, проводить соціальну кампанію під назвою #Япройшла!, покликану привернути увагу суспільства до проблеми профілактики раку грудей.

Рак молочної залози — це одне з найпоширеніших онкологічних захворювань серед жінок. Від цієї недуги щороку помирає понад 5,5 тис. українок. Рання діагностика дає можливість побороти хворобу, пальпація не дозволяє виявити тяжкий недуг на ранній стадії, для цього потрібно пройти мамографію.

Далеко не всі жінки знають, що в Україні можна пройти мамографію безплатно, для цього лише потрібно звернутись до сімейного лікаря

Сімейний лікар має виписати відповідне направлення. При цьому таке право мають усі жінки, незалежно від віку, якщо є показання для мамографічного обстеження.

Загалом послугу безплатної мамографії в нашій країні надають понад 240 закладів охорони здоров’я по всій країні, які мають договір з Національною службою здоров’я України за пакетом “Мамографія”. 

Крім того, в останній декаді жовтня користувачі Helsi мають можливість пройти інструментальне обстеження молочної залози зі значною знижкою у низці приватних медичних закладів. Так, найдешевша консультація лікаря-мамолога у цей період буде коштувати лише 1 грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: